KZJ95 by Luk4s7

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

W komunijną niedzielę, między obiadem a ciastem postanowiłem się trochę poruszać na świeżym powietrzu i wymienić łączniki stabilizatora. Jeden urwał się na ostatnim wyjeździe, a drugi jak wynika ze zdjęcia poniżej, zrobiłby to wkrótce.

Grunt to fachowa pomoc :)

Obrazek

Słusznie założyłem że ostały łącznik ma już lata świetności za sobą. Przy odkręcaniu złamał się dokładnie tak jak wcześniejszy. Co ciekawe - przegub zdrowy, bez żadnych luzów, a jego gumowa osłona prawie jak nowa. Tylko ruda mu zaszkodziła...

Obrazek

Nowy zestaw gotowy do montażu. Gołe łączniki to 555 od Kylona, a reszta to oryginał Toyota z ASO Toyota Łódź.

Obrazek

No i po sprawie

Obrazek

Taka wymiana to oczywiście żaden wyczyn, ale rzadko kiedy mam czas, potrzebne narzędzia oraz ochotę zrobić jakąkolwiek naprawę czy wymianę przy aucie. Jest więc mała, ale satysfakcja :)

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: oskar »

Swój prawy przedni łącznik też jakiś czas temu zostawiłem w Rumunii, bez niego przekulałem się przez część Maramureszu, Węgry, Słowację i caluśką Polskę... ZSL na tablicy, znaczy sąsiad? Oczywiście łącznik mam już założony i oczywiście 555 :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Ja też bez niego jeździłem jeszcze 2 dni po terenach wokół Bornego Sulinowa, a potem wróciłem 400km do domu i jeszcze kilka dni kręciłem się lokalnie. Łączniki pracują wszakże tylko na zakrętach, a na prostej się op...ą więc stresu nie było :D

Co do ZSL - z tamtych stron pochodzę i mam wciąż tam zarejestrowane auto. Nie spotkasz mnie jednak zbyt często w okolicy bo stacjonuję w Łodzi.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Do poważnych napraw doszła właśnie wymiana sprzęgła. Cały komplet na oryginał Toyoty.

Jak zwykle dzięki koledze Maciejowi z Toyota Łódź Brzezińska (nie mylić z AMX w Rzgowie - też piszą że są Łódź) operacja przebiegła szybko, sprawnie i w sensownej cenie.

Co ciekawe - stare sprzęgło było oryginałem (Aisin). Po wyjęciu okazało się że jest fioletowe i mocno zużyte. Dlatego szarpało, ciężko wchodziły biegi i "kopało" przy puszczaniu. Teraz chodzi jak w nowym aucie - miękko i lekko, a efekt wagonowy jest o 80% mniej odczuwalny.
Jestem bardzo zadowolony!

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Informacja o sprzęgle bardzo przydatna, mam dokładnie takie same objawy jak u Ciebie przed wymianą.

Mam natomiast pytanie o te USB. Sprawdzałeś czy daje radę tym naładować urządzenie które wymaga prądu 2A np. iPad i czy ładuje na oba jeśli w obydwa porty są wpięte urządzenia? Jakiś czas temu kupiłem ładowarkę belkin z dwoma wyjściami i nie działało to dobrze (raz załączała pierwszy raz drugi port), teraz na HTC działa dobrze, ale opcja z gniazdami z tyłu by się przydała.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Wiem co masz na myśli, natomiast nie sprawdzałem tego empirycznie. Ale zrobię to i dam znać (na pewno ładuje z obu gniazd jak podłącze 2 iPhone’y)
Test jednak może nie do końca być miarodajny, bo sam fakt ładowania iPad’a nie znaczy jeszcze że idzie 2A. Jak go ładuje ładowarką od iPhone’a (czyli max. 1A) to też ładuje tylko długo. Nie mam takiej "przelotki" na USB która pokazuje prąd i napięcie.
Obstawiam jednak że te gniazda dają sumarycznie max. 3A. Nie znalazłem jednak nigdzie tej informacji, ale jakość ich wykonania sugeruje, że tak właśnie może być.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

waldek_BB pisze: kiedy wybierasz się do Kylona na przymiarki? :)
Waldek, spieszę donieść że właśnie byłem. Dokładnie w piątek 15.07.2016 w samo (po)-południe :)
waldek_BB pisze: co do springów na tył - z chęcią bym zastosował takie rozwiązanie jak piszesz czyli +100kg ale one są chyba tylko +4cm liftu ... nie będzie nurkowania wyraźnego?
No więc już wiem że nie będzie :) Tak wygląda auto po wymianie:

Obrazek
Obrazek

To pewnie dlatego że sam szef przerwał ważny, międzynarodowy projekt i przyjechał 50km aby osobiście nadzorować prace! :)

Obrazek

waldek_BB pisze:dzięki :) następnym razem zmierzysz do nadkola -nie wszyscy mają progi ;) :D
No więc zmierzyłem tu i tam. Według katalogu sprężyny podnoszą tył o 4cm. Z moich pomiarów wynika że tylna część progu poszła w górę o 3cm. Czyli pewnie na wysokości tylnej osi jest +4cm. Nie mierzyłem tam wcześniej więc nie mam do czego porównać.

Zmierzyłem za to wysokość całkiem z tyłu - do dolnej krawędzi ramki tylnych lamp (tych w zderzaku). Wysokość ta to 58cm.

Jeśli chodzi o komfort to nie odczuwam zmiany względem poprzednich sprężyn TT. A wcześniej miałem na tyle TTCS-1534, teraz TTCS-1507. Obie opisane są jako Comfort, więc widać że to nie ściema marketingowa :)

Obrazek

Ogólnie jestem bardzo zadowolony! Wielkie dzięki Kylon i Wyprawa4x4!

Edyta:
Zapomniałem jeszcze o jednym istotnym aspekcie zmiany sprężyn tylnych - auto mi się pod wiatę nie mieści :oops: To znaczy wjechałem bo gadałem przez telefon - wiata lekko podskoczyła i po relingu się ślizgnęła, ale o wyjeździe już mowy nie było.
Zawołałem więc ciecia, wzięliśmy młotek i parę gwoździ i tymczasowo przeprofilowaliśmy końcówkę dachu. Dzisiaj ma to zrobić wkrętami i wybrać lekko bruzdę na koła żeby było parę cm luzu w razie dosypania śniegu zimą.
Ot takie przygody :)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Ostatnie, jakby wciąż letnie promienie słońca i ciepło, skłoniły mnie do zadbania o auto. Nie jest to Maru123 level, ale zawsze coś Obrazek
Obrazek

Mycie, sprzątanie i woskowanie. Taka niedziela! Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: kylon »

Tylko te felgi ;-)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

Felgi. Wiem. Takie jak być powinny czekają cierpliwie na renowacje i BFG AT KO2. Geolandary muszą jednak się jeszcze trochę zjeździć.
Chyba że ktoś chciałby kupić komplet kół jak na zdjęciu. Wtedy proces przyspieszy.

Awatar użytkownika
zachary
Posty: 214
Rejestracja: 24 mar 2009, 07:45
Auto: J15/Lalka/, U1234, Wolf GD300, 469B, Rolka'18, E250
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: zachary »

luk4s7 pisze:Ostatnie, jakby wciąż letnie promienie słońca i ciepło, skłoniły mnie do zadbania o auto. Nie jest to Maru123 level, ale zawsze coś Obrazek
Obrazek

Mycie, sprzątanie i woskowanie. Taka niedziela! Obrazek

Pięknie :wink:

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: waldek_BB »

kylon pisze:Tylko te felgi ;-)
tak brzydkie że aż ładne :wink: :D

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: rolkos »

Jeśli opony są jeszcze w stanie do jazdy to wystaw je na OLX czy innym portalu może razem z felgami. Jak sprzedasz to zawsze na nowe opony coś ci zostanie, jak zjeździsz do końca to już tylko śmietnik pozostaje.

Pogoda sprzyja, w deszcze i słoty ludzie sobie przypominają że slicki nie są dobre na mokrym ;)

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: luk4s7 »

rolkos pisze:Jeśli opony są jeszcze w stanie do jazdy
Opony zarówno jak i felgi są w stanie idealnym! Opony przy ostatnim pomiarze miały ponad 7mm. Przekładam je regularnie więc są równo zużyte.
Z wystawieniem ich jest taki problem, że nie mam żadnych innych. Felgi do renowacji leżą w piwnicy, a opony u producenta :) Jak sprzedam to na kołki musiałbym postawić.

Także chyba dociągnę do przyszłego roku, zrobię felgi i kupię opony i wtedy sprzedam stare.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18009
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KZJ95 by Luk4s7

Post autor: kylon »

Łuki. Samochody mają sprawiać nam radość. Koła to dość istotny element tej układanki ;-)

ODPOWIEDZ