BJ42 - Wiśta wio

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

oj ci leśnicy :mrgreen: a teraz to nawet kamerki powystawiali ....
ale teraz kilka słów poważnie: jak niektórzy wiecie jestem leśniczym na slasku i to (kurcze) już od prawie 30 lat w jednym miejscu w ,,mojej,, Smolnicy troszeczke poznałem srodowisko (nazwijmy je) muttowskie . Na moje szczescie-nieszczęscie ,,mój,, las jest pomiędzy wielkimi miastami a do tego poligonem wojskowym haudą i słynną już kopalnią piasku zwana kotlarnią . A mimo to da się legalnie jeździć po lesie nie czyniąc nikomu szkody, a ku uciesze szeroko pojetej gawiedzi i upuscie nadmiaru adrenaliny co niektótym . Da się zorganizować duze imprezy terenowe i takie tam mniejsze przejażdżki ... potrzeba tylko jednego no moze kilku rzeczy ale przede wszystkim zaufania . Ale tutaj w tym miejscu powinni powiedzieć coś sami MUTTowcy i inne indywidua lubiace topić swoje autka w błocie .
zapewniam Was przyjaciele ,że przy odrobinie dobrej woli z dwóch stron mozna cieszyć się przyrodą , samochodem , błotem , wodą i dziurami ...z duszą w tym miejscu gdzie powinna być niekoniecznie na ramieniu :D pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

acha zapomniałem o jednym ...quadów i motorów crosowych nie znoszę ...poprostu mam alergię na ludzi tam siedzacych :evil: ... to jest jakiś inny typ człowieka i piszę to z pełną świadomością ... :!:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: fobos »

Mi chodzi tylko o to, by jak nie ma zakazu wjazdu lub szlabanu, to znaczy że wolno jechać, jak jest zakaz, to nie wolno. Proste prawda ?
Niestety prawo w naszym kraju konstruowane jest tak, by obywatel nigdy do końca nie miał pewności, czy właśnie przypadkiem go nie łamie. No i oczywiście najważniejsze by był urzędnik, który to prawo może interpretować i naginać tak, by udupić obywatela, który chciał się z rodzinką przejechać samochodem po okolicy w pięknych okolicznościach przyrody :evil: .
A quadów i crosów też nie lubię i pierwsze co, to kazałbym im pozakładać dobre tłumiki. Może wtedy byliby mniej upierdliwi. :mrgreen:
No ale już koniec, bo kasztanimy temat w dziale Moja Toyota.

Ciach, ciach :mrgreen:

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

.....i doszły :lol: dzięki Kylonowi będę miał prawie, prawie nową skrzynię biegów, nowego ducha dostanie reduktor, hamulce strzymają każde hamowanie , nowe końcówki drążków , krzyżaki :mrgreen: moją BJtką dojadę wszędzie :D
Załączniki
ale fajne pudełka :)
ale fajne pudełka :)

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

witam...
dzisiaj oddałem moje BJ-tki do przeglądu , remontu... po prostu przygotowania do wyjazdu , a to już niewiele ponad miesiąc , zieloną ,,odzyskam,, w sobotę mo najpóźniej w poniedziałek , wyprawowa czerwona BJ-tka postoi tydzień ... i dzięku Kylonowi będzie reanimowana mechanicznie ....no chciałbym powiedzieć prawie NÓWKA :mrgreen: ...
a na razie w zastępstwie dostałem takie coś :lol:
Załączniki
P7050256 - Kopia.JPG

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

Mam już moje autko :D wczoraj odebrałem BJ-tkę od mechanika ...skrzynia biegów i redukror przeszły reanimację hamulce także nowe krzyżaki , błyszczą swą świeżością nowe końcówki drążków , resor to już mało nie pęknie zdumy i troszkę unosi przód autka
Załączniki
ale się fajnie błyszczą
ale się fajnie błyszczą
3.JPG (73,47 KiB) Przejrzano 8971 razy
a tak prezentuje się z przodu
a tak prezentuje się z przodu
nowy resor
nowy resor

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

już niedługo wyjazd ... zawsze miałem problem z dodatkowym kanistrem paliwa , a to się rozlał a to śmierdzi po tankowaniu , co prawda zbiornik w BJtce jest spory ale jak to mówią ...,,strzeżonego Pan Bóg strzeże,, a ateiści :D lepiej nosić niż się prosić i zamontowałem na kole może się sprawdzi :?:
Załączniki
DSC01101.JPG
DSC01100.JPG
DSC01099.JPG

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

nie mogę sobie darować :mrgreen: jeszcze fotki w caości prawie prawie gotowej do drogi ...dzisiaj zrobiłem 200km i wszystko gra na 102 :D przed samym wyjazdem wymienię oleje w skrzyni , reduktorze i silniku ...dokręcić to i owo i w drogę .... :D
Załączniki
z przodu też PIĘKNA :)
z przodu też PIĘKNA :)
z lewej strony ....pozostało jeszcze tylko przykleić naklejki
z lewej strony ....pozostało jeszcze tylko przykleić naklejki

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

w niedzielę pojechaliśmy z cała naszą ekipą na zawody konne , a dziś dostałem zdjęcie od mojego przyjaciela Vertixa ... moja ,, staruszka,, i nowoczesny koniowóz , bez względu na wiek i rodzaj pracy BJtki sa niezawodne
Załączniki
moja BJtka
moja BJtka
DSC01440.JPG (99,93 KiB) Przejrzano 8440 razy

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

dzisiaj odebrałem moją BJtkę z remontu :D Powoli przygotowuję ją do przyszłorocznej wyprawy , wymieniłem zawieszenie dołożyłem 50l zbiornik paliwa do zawieszenia przykręciłem główne pióra resorów (po jednym głównym i pierwszym pomocniczym) poprawiłem blacharkę wymieniłem uszczelki między-karoseryjne już dach nie będzie ciekł :mrgreen: pozostały jeszcze amortyzatory i opony ... jutro zrobię kilka fotek i troszkę sie pochwalę , jaka mam piękną BJ-tkę :D

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

ech nie do zawieszenia przykręciłem tylko do ramy , zmieściły się na szerokość i nawet dobrze to wyszło bo osłaniają reduktor :)

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

... niektórzy mruczą pod nosem , że rozsądek zamieniłem na dwie rzeczy :twisted: nikomu do niczego nie przydatne czyli :mrgreen: konie i moją BJtkę :D Denirowi zafundowałem kompleksowy przegląd weterynaryjny ( lekarz powiedział, że gdyby go nie znał dał by mu osiem no góra dziesięć lat ) wszystko 0k ...A posdzas mojej nieobecności podremontowałem Toyotę, troszkę blacha , zawieszenie i powoli przygotowuję ją na syberyjski wyjazd :D
Załączniki
ona też musi wszystko sprawdzić :)
ona też musi wszystko sprawdzić :)
P8050095.JPG (94,78 KiB) Przejrzano 8220 razy
dodatkowy zbiornik paliwa około 50 litrów
dodatkowy zbiornik paliwa około 50 litrów
P8050098.JPG (80,62 KiB) Przejrzano 8220 razy
zapasowa para pór głównych
zapasowa para pór głównych
P8050093.JPG (68,52 KiB) Przejrzano 8220 razy

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: plum76 »

a możesz zrobić zdjęcie dodatkowego zbiornika z tyłu aby było widać jak bardzo odstaje do dołu?

pawel

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: wista-wio »

nie wystaje zbyt nisko , oryginalny tłumik zastąpiłem ,,warszawowskim,, skróciłem cały wydech a w miejsce po tłumiku wstawiłem zbiornik, mało naprawdę niewiele brakło a zmieścił by się plastikowy zbiornik z VW około 70l :( ... zmieści się idealnie pod spodem jeszcze kanister 10l mam zamocowanie ...ale to chyba tak z własnego snobizmu i niczym nieuzasadnionej obawy kierowcy polaka pesymisty :mrgreen:
Załączniki
P8050102.JPG
P8050102.JPG (112,04 KiB) Przejrzano 8197 razy
P8050103.JPG
P8050103.JPG (89,73 KiB) Przejrzano 8197 razy
P8050101.JPG
P8050101.JPG (85,22 KiB) Przejrzano 8197 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - Wiśta wio

Post autor: kylon »

Właściwy człowiek we właściwym autku :wink:

ODPOWIEDZ