Meselowa KDJ 90

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Mesel »

Doceniam każdą opinię :)


Auto przeszło kolejną modyfikację. Mianowicie zostało założone zawieszenie firmy Terrain Tamer.
Obrazek

Obrazek

Komponenty dostarczył Kylon a sam montaż przeprowadziłem w zaciszu domowego garażu. Dzięki konsultacją z jak zawsze pomocną Bracią Toyoty Land Cruiser szybko skompletowałem wszelkie narzędzia i przystąpiłem do działania.

Do tyłu auta zabrałem się odrazu po powrocie z uczelni czyli około 17. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko przeszło bez jakichkolwiek trudności i o godzinie 22 miałem tył auta gotowy.


Następnego dnia zabrałem się za przód i tutaj operacja trwała dłużej. Skupiłem się na dokładnym wyczyszczeniu wszystkich śrub. Zagwarantowało mi to bezproblemowy demontaż bez strachu o zerwanie gwintu ;)

Obrazek

W tyle głowy ciągle pamiętałem o tym że prawdopodobnie czeka mnie wycięcie śrub do regulacji geometrii, oraz wymiana polibuszy wachaczy. Auto zrobiło mi nie lada niespodziankę ponieważ same śruby odkręciłem bez najmniejszego problemu a tuleje idące przez polibusza wypchnąłem palcem. Pełen radości rozebrałem resztę elementów i po wyczyszczeniu zabezpieczyłem je na kolejne kilka lat:)
Następnie pozostało wszystko zmontować oraz założyć dystanse na przód (wcześniej ze względu na większe koła obcierały przy maksymalnym skręcie)

Około godziny 20 zakończyłem "Liftowanie" 90. Po szybkiej konsultacji z Markami wskoczyłem w roboczych ciuchach do auta i poleciałem na ustawienie geometrii. Minęła godzina i już wracałem do domu pełen dumy że jednak nie zostałem w 100% pochłonięty przez erę komputerów i pracę fizyczną cenię ponad to :mrgreen:


Przed
Obrazek

Po

Obrazek

Obrazek

W sobotę udało wyrwać się na kilka godzin i spędzić dzień ciesząc się Japońską terenówką :wink:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 lut 2016, 14:33 przez luk4s7, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawione zdjecia

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: realBiker »

Coś fotki nie banglają... Jak wysoko się podniosło z przodu?

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Mesel »

A teraz widać? Dodam zdjęcia tu a moderatora bym prosił o podmiankę linków (ta sama kolejność)
<CUT>
Auto podniosło się z przodu o 3cm a z tył o 4,5cm

Zrobione. Wisisz mi browara! :mrgreen: Luk4s7

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: realBiker »

widać, pięłknie :) Rozsądny lift, krótkie j9 są fajne, tylko te pierońskie parapety wywal precz ;)

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Mesel »

Ja mam ciągle wrażenie że przód jest trochę za nisko :?:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: realBiker »

Wizualnie czy opona haczy? Na dystansach + 30 może trochę haczyć ale przy tak dużym skręcie kół szybko się nie jedzie ;) Moim zdaniem jest ok, paka musi być wyżej bo tam się ziemniory w worach ładuje albo prosiaka i starą babę ;)

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: gobio »

U mnie jest podobnie ale jak do pełna zatankuję i trochę bagażu dorzucę to jest super.
Załączniki
IMG_1632.JPG
IMG_1632.JPG (102,7 KiB) Przejrzano 9381 razy

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Mesel »

Widzę ze prawie takie same:)

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: gobio »

Tylko ja mam skrzynię manualną i bez skóry :) no i alu zderzak a o bagażniku nie wspomnę :D

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: luk4s7 »

No to ja się też podzielę refleksją jak mój stoi :)

Tył to pełen Terrain Tamer (sprężyny TTCS-1534 czyli +50kg i +20mm), z przodu seryjne sprężyny i amortyzatory TT.
Przednie sprężyny TTCS-1443 (+50kg i +0mm [zero]) leżą w piwnicy i czekają na wyciągarkę (obawiałem się że może być za twardo z przodu).
Stałym obciążeniem na tyle są szuflady +/- 60kg. Z przodu nie ma nawet drugiego aku. Mimo wszystko na oko przód sterczy do góry według mnie... Na pewno nie jest tak jak u Was, że przód jest niżej.

A może ktoś pomylił sprężyny przy montażu :mrgreen: :mrgreen:

No więc tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Mesel »

Jest to zagadka :) a kiedy montaż wyciągarki? Zrobisz dokumentacje fotograficzna ?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: luk4s7 »

Kiedy? To jest dobre pytanie... Chyba jednak nieprędko. Postaram się o dokumentację, ale ponieważ chciałbym to zlecić komuś kto zrobi to fachowo i do którego będę miał zaufanie. Mogę więc nie mieć szansy uczestniczyć w procesie.

Myślę że zagadka by się rozwiązała gdybym jednak założył z przodu sprężyny TT które leżą w piwnicy. Póki co będę z tym żył, bo jednak obawiam się nadmiernej twardości.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: rolkos »

Mesel - miałeś jakieś niespodzianki przy wyciąganiu wykładziny? Jakieś spinki trzeba było na zapas mieć? Prałeś odkurzaczem piorącym, gdzieś oddałeś? U mnie jak wsiadam to nie tyle plaki czuć, ale mam zapach "starego samochodu" ;), co mnie trochę denerwuje.

Zobacz sobie CB Lafayette Venus, wszystko jest sterowane z gruszki przez co samo radio chowasz gdzieś pod spodem deski i ładnie to wygląda.

Przy zakładaniu folię nakleiłeś pod snorkel na nadkole? Folia jakaś 3M bezbarwna?

[Przeniosłem rozważania nt. CB radia tutaj żeby nie zaśmiecać Meselowi wątku]
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 12:35 przez luk4s7, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Wydzielenie wątku z innym tematem

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Mesel »

Absolutnie żadnych niespodzianek przy demontażu wykładziny, żadnych elementów jednorazowych. Oddałem na myjnie gdzie najpierw ciśnieniem a potem odkurzaczem odciągali wilgoć, .
Pod snorkel folia chyba 3M bezbarwna gruba. Tak profilaktycznie gdyż ostatnim razem ruda wychodziła spod spodu.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Meselowa KDJ 90

Post autor: Gałka »

Brawo Mesel za pracę samemu ! :D

ODPOWIEDZ