Wyprawy - podział tematyczny

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: consigliero »

Nie frfrustruj się, mam taki sam napis 8)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

No to cuda jakieś. U mnie na każdym kompie bez problemu, bez logowania też. Konus ma jeszcze 2/3 dni wycięte z obiegu, ale sprawę się przekaże do pozytywnego załatwienia. Za (chwilowe) kłopoty techniczne przepraszamy.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: consigliero »

To że u Ciebie owego napisu nie ma, dla mnie nie jest dziwne bo pewnie takowe uprawnienia masz 8)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Marku, jak jestem niezalogowany to nie mam żadnych uprawnień. A napisałem powyżej o tym, że bez logowania wątek widzę.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Co by nie międlić, że miało być gut, a jest kaput.


Proponowany przeze mnie podział Europy, który oparłem po części na klasyfikacji statystycznej ONZ:
Europa Północna (Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Islandia, Wielka Brytania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Estonia)

Europa Zachodnia (Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Lichtenstein, Luksemburg, Monako, Holandia, Szwajcaria)

Europa Południowa ( Portugalia, Hiszpania, Andora, Włochy, San Marino, Watykan, Malta, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Albania, Bułgaria, Rumunia, Grecja Bośnia i Hercegowina, Słowenia)- tu jeszcze może by wydzielić osobno Bałkany.

Europa Środkowa (Słowacja, Czechy, Węgry i Polska, która ma już swoje miejsce w dziale Wyprawy)- podział oparty na publikacjach naukowych.

Europa Wschodnia (Białoruś, Bułgaria, Ukraina, Węgry, Mołdawia, Rumunia, Rosja- część europejska)

Według mnie ten podział jest najbardziej optymalny. Proponuję pozostawienie podziału na nasze wyprawy, znalezione w sieci, itp.
Przy tytułowaniu wątku wskazane byłoby użyć, co już było postulowane wcześnie schematu: kraj (Niemcy)- nazwa jaką sobie autor winszuje. Czyli kolejny regulamin :mrgreen: .

Postaram się jeszcze dziś „podzielić” Azję i Afrykę.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Używając podobnego klucz jak w przypadku Europy poniżej podział Azji:

Bliski Wschód (Arabia Saudyjska, Bahrajn, Cypr, Irak, Iran, Izrael z Autonomią Palestyńską, Jemen, Jordania, Katar, Kuwejt, Liban, Oman, Syria, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Kaukaz (Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, tereny zależne, autonomie i tereny okupowane- Czeczenia, kaukaska część Rosji)

Środkowy Wschód (Pakistan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Mongolia, Chiny, Afganistan, Indie, Nepal, Tybet, Królestwo Mustangu, Bhutan)

Azja Południowa (Bangladesz, Sri Lanka, Malediwy)

Daleki Wschód (Korea Północna, Korea Południowa, Japonia, Syberia, Tajwan, Mjanma, Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja, Singapur, Indonezja, Timor Wschodni, Brunea i Filipiny)

I errata do Europy.

Wydzieliłbym Bałkany (Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Serbia, Chorwacja, Słowenia). Grecja zostaje przypisana do Europy Południowej.

Europa Środkowa (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia)

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Pyrka »

Remik - nie dziel tego inaczej jak na kontynenty. To kompetnie bez sensu. Prędzej się do Mongolii dojedzie niż dotrze do odpowiedniego wątku.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Pawle, jednak nie chcę całkiem zaprzepaszczać idei Wojtka (i tak ma z tym nie lekko- uwierz mi w tym momencie na słowo). I pracy Konusa. I choćby z szacunku dla obydwu jednak bym "troszkę" podzielił. Zresztą dla użytkownika nie będzie to takie męczące: dział Wyprawy :arrow: kontynent :arrow: właściwa część kontynentu :arrow: o co cho :arrow: wątek. Czyli siedząca wersja domowej wyprawy po piwo: wstaję :arrow: idę do lodówki :arrow: otwieram :arrow: piję :arrow: otwieram drugie :arrow: wracam na fotel. Wierzmy, że będzie dobrze. Ludzie się przyzwyczają do tych trzech, czterech kliknięć.

I wybaczcie mi dobry humor- chyba tylko on mi pozostał.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Drogi Marku, słowo odpoczynek jest dla mnie obce, bardzo obce. Ale to już wiesz. A nowy podział ma sens. Z tej okazji (że zostałem stwórcą- piszę z małej litery, gdyż jeszcze odrobina szacunku sobie we mnie siedzi), proponuję przyłączyć Spisz, Zaolzie, Zachodnią Ukrainę, Białoruś, Litwę i jeszcze tak troszkę Rosji po Smoleńsk (praprapra-któryś- dziadek był wojewodą smoleńskim 8) ) choć wirtualnie do Polski. Na razie wirtualnie.

Jest idea, jest wola, trza przekuć to w czyn. I tyle. Bo temat przegadamy i g.... z tego wyjdzie. I będzie po polsku w pełnej krasie i przaśności.

Tobie Marku życzę zdrowia i pozdrów wszystkich, którzy Cię teraz wspierają.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: irko »

Niestety podzielam zdanie Pyrki
Zostawiłbym TYLKO KONTYNENTY i dodatkowo DOOKOŁA ŚWIATA :wink: dla tych co przez Kontynenty ;)


Remik -> lud prosi, trzeba ludu słuchać

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Demokracja, matka wszystkiego złego, przyczyna upadku wartości, diabeł w pięknej skórze, itp. Nie ukrywam, że tak myślę, a sam chcę się ogłosić królem z całym dobrodziejstwem jego pozycji :mrgreen: .

Ciężko ulec, ale skoro jest taka wola? Nie ode mnie tylko to zależy. Ale jeśli vox populi jest tak głośny, to OK. choć skóry tanio nie oddam. Kontynenty, ale z podziałem na tematykę (nasze..., znalezione w sieci, itp.). Polska osobno. Z przestrzeganiem regulaminu tego działu- który powstanie na pewno . I na potwierdzenie tych słów mocarz walnął pięścią w stół :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Addams »

Wojtek człowiek rozsądny, dogada się :wink:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Wojtek zmyka na wschód, na długi momencik. Więc róbmy tę rewolucję prędzej. Wieczny żyć nie będę :mrgreen: . Najwyżej jak wróci to mi łeb urwie, a z Krakowa ma blisko. I nawet dojedzie pod drzwi (a tak z innej beczki: jakiego ja Hila dziś widziałem :shock: w Szczawnicy, półtorak z budką do mieszkania, blachy stolycowe, właściciel zagląda na Modlińską, na Campie nie był, o forum słyszał, jutro mam nadzieję wypić kawę z właścicielem, oczywiście połączoną z agitacją).

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: konus »

Szkoda że wcześniej cisza była, tylko się ludzie narobili.

No nic.

W weekend to przemyślimy na nowo i się zrobi.

Odnośnie wchodzenia w nowe fora zaraz to sprawdzę.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: endurance »

All,

bardzo się cieszę, że pomysł usprawnicie, ja się nigdy nie upieram i zawsze chcę, żeby się wszyscy cieszyli i dla wszystkich było fajnie :) Nie byłbym sobą gdybym nie powiedział, że to co się dzieje np. tu
http://tlc.org.pl/forum/viewforum.php?f=75" onclick="window.open(this.href);return false;
bardzo mi się podoba i jest zgodne z moim pomysłem, ale fakt jest problem z podróżami dalekimi w których jedzie się przez kilka krajów i tu trzeba modyfikacji i znowu idealnie byłoby połączyć rozbicie na kraje z ładną prezentacją wypraw które przebiegają przez wiele krajów :)
a może zostawić podział na kraje i dodać temat wyprawy z podziałem takim jak zaproponował Remik :)
Na koniec "agitacja" jak rozmawiać na TYM forum np. z takimi ludźmi których spotkał Remik i jak poznać właścicieli samochodów wyprawowych które prezentuje Kylon na facebooku, wymyślić i zbudować taki samochód to muszą być lata doświadczenia wyjazdowego???
I z tym pytaniem Was zostawiam

Dobra już nie mieszam :) jadę na Kaukaz może przywiozę jakieś pomysły :)

chcący poznać WSZYSTKO i ucieszyć WSZYSTKICH
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ