Wyprawy - podział tematyczny

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Addams »

Kurcze nie myślicie chłopaki ze podział Afryki czy Azji na poszczególne państwa to może troszkę zbyt daleko idące plany? Będziemy mieli po dwa tematy w dziale (jeśli aż tyle). Ale sam pomysł z podziałem na kontynenty zacny.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: endurance »

spróbujmy dać temu czas, jeszcze tematy nie poprzenoszone, ja liczę, że kroczek po kroczku, a raczej wiadomość po wiadomości i relacji po relacji będziemy uzupełniać i dodawać nowe
a jak będzie puste to Adam przygotujemy wiadomości i pojedziemy zrobić fotorelacje :)
lub najgorszy scenariusz jak się da CREATE TABLE to da się też DELETE FROM table_name :(
ja od 3.08 jestem na wycieczce, ale po powrocie i odrobieniu "fabrycznych" rzeczy będę w kontakcie z Serwerouczymywaczem :)

z nadzieją i wiarą
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Panowie dykskutanci, jedną tylko rzecz muszę wyjaśnić. Posty będą lądowały w odpowiednim miejscu baaardzo wolno. Powód- jest sezon turystyczny i pracy mamy duuużo więcej. Więc będę Was prosił o wyrozumiałość. Za którą już teraz bardzo dziękuję.

Wasz Remik

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Addams »

Nasz Remiku
Ależ nie ma pośpiechu :wink: :D

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: fobos »

A ja mam mieszane uczucia co do tego podziału. Już widzę, że nie będzie mi się chciało do tego działu zaglądać. No bo jak chcę sprawdzić czy ktoś jedzie w jakieś fajne miejsce to co, mam przeklikać wszystkie kraje na wszystkich kontynentach ? :?
Było prosto i fajnie. To nie encyklopedia tylko forum, nie podróżnicze a Stowarzyszenia. Nie szukam tu wiedzy encyklopedycznej, czy informacji o campingach, a tego co się w danej chwili dzieje w Stowarzyszeniu i co robią ( gdzie są, jadą ) Osoby które znam.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: kylon »

Masz do tego Fobos część Klubową :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Pyrka »

Zgadzam się z Fobosem, że to niepotrzebna komplikacja, a z Addamsem, że podział na kraje jest przesadą - jak ktoś będzie jechał do Chin (a dzieje się to przecież niezwykle często :wink: ) i przy okazji zaliczy Nepal, Mongolię, Afganistan i Kazachstan to w którym miejscu będzie to wklejał? Albo np. wyjazd do Porugalii, przez Niemcy, Francję i HIszpanię w której też było oglądanie i zwiedzanie? Wklei w Wyprawy a mody się później będą gimnastykować gdzie to wepchnąć. Konus się narobił, ale mam wrażenie, że jest nieco "przedobrzone". Najbardziej optymalne byłoby pozostawienie podziału na kontynenty po prostu, bez dalszego uszczegaławiania.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

I ja też jestem za uproszczeniem. Siedzę nad tym (w miarę możliwości) i widziałbym raczej podział na np. Europę Południową, Środkową, Północną, Wschodnią i Zachodnią. Podobnie z Azją (Bliski Wschód, Daleki Wschód)- na chwilę obecną szczegółowy podział na kraje powoduje, że nie wiem jaki klucz obrać do umieszczenia wątku w odpowiednim dziale, a powielanie jednego wątku w paru działach- krajach, bo autor tam był/przejeżdżał/zwiedzał, a krajów tych parę było po drodze, powoduje, że na pozór nic się nie dzieje z przenoszeniem. Poza tym nie rzecz raczej w tym by ten sam wątek był/istniał w wielu miejscach. Jak natomiast ktoś przepyka całą np. Rosję lub Afrykę to dla mnie będzie wiążący cel podróży.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: endurance »

fobos pisze: ... To nie encyklopedia tylko forum, nie podróżnicze a Stowarzyszenia. Nie szukam tu wiedzy encyklopedycznej, czy informacji o campingach, a tego co się w danej chwili dzieje w Stowarzyszeniu i co robią ( gdzie są, jadą ) Osoby które znam.
a ja bym właśnie chciał szukać wszystkiego tutaj, może to idealistyczne podejście, ale tak bym chciał i chciałbym też, żeby "Starzy" podróżnicy dzielili się swoimi doświadczeniami, ale to oczywiście moje zdanie i mama świadomość, że bardzo wyidealizowane.
Zaproponowałem ten podział, później podczas rozmowy telefonicznej z Konusem doprecyzowałem, moim celem było uporządkowanie Wypraw, ale może jakieś inne pomysły złoty środek tu nie ja decyduję.
Zawsze można wykasować, chociaż bardzo szkoda, że to forum ma być tylko do celów Stowarzyszenia i nie zachowamy równania Toyotą = Przygoda :(

Pyrka,
podział na kraje miał dawać odpowiedź jakie np. dokumenty są potrzebne w Afganistanie, żeby właśnie nie biegać po całym forum.

All,
Niestety nie mogę obiecać, że uzupełnię wszystkie kraję :) Cały pomysł jest w myśl zasady, że lepiej coś proponować i spróbować niż nic nie robić.

pomysłodawca winowajca
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Addams »

Wojtek pomysł jest świetny tylko wykonanie trudne- zamiast porządkować może zagmatwac. Podział jaki proponuje Remik to chyba max gwarantujący przejrzystość. Wystarczy poprostu dyscyplinować forumowiczów prosząc, żeby wpis nazywali nie "Do serca Azji" tylko "Kazachstan, Mongolia- Do serca Azji". To znakomicie ułatwi nawigację. A że lepiej robić i poprawiać niż nie robić to jasne :wink:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

Kurcze, napisałem elaborat, a dziś łatwo nie jest. Co chwilę wyłączają prąd, a ja mam wyprawę do jądra ziemi z kilofem i łopatą (woda, temat rzeka). Jak wrócę z mojej "pustyni" ponownie się udzielę. Idea dobra- tylko trza doprecyzować co można i powinno się pokazać, a co zaciemni tę ideę. Wysyłam szybko póki prąd w sieci jest.

Wasz Remik- przekopywacz infrastruktury wodnej

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: kylon »

Najpierw napisałem a potem zajrzałem :oops: . Może zostawić Europę tak jak jest a te dalsze kraje już podzielić na Azję, bliski Wschód, Afryke itp. Faktycznie klikania dużo.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: lucjan »

A ja teraz nie mogę znaleźć jednego tematu albańskiego, w którym ostatnio postowałem :(

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: Remiołek »

@lucjan, czy chodzi o ten wątek: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 92#p133492" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Wyprawy - podział tematyczny

Post autor: lucjan »

Remik pisze:@lucjan, czy chodzi o ten wątek: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 92#p133492" onclick="window.open(this.href);return false; ?
Nie wiem, bo pojawia się "Nie masz wystarczających uprawnień, aby przeglądać ten dział." :wink:

ODPOWIEDZ