Nowe forum?

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: Gladzio »

Moje spostrzeżenia są takie:
Jak w AKTWYNYCH wybierze się na dole żeby pokazywało wszystko to wygląda to podobnie do tego co było - 4 strony wątków wysortowane wg daty odpowiedzi. Jednak są to daty od wczorajszej, nie zawierające dzisiejszej aktywności -> ta z koleii jest zawarta w nowych wątkach. Tak jakby poprzednie aktywne wątki zostały rozbite teraz na "nowe wątki" (aktywność dzisiejsza) + "aktywne wątki" od wczoraj wszystko co zmieści się na 4 stronach (przy zaznaczonej opcji pokaż wszystko).
Dla mnie najfajniej było by jakby nowe pozostały jak są a oprócz tego żeby aktywne obejmowały także dzień dzisiejszy (czyli po prostu zawierały wszystko oraz żeby opcja pokaż wszystko był domyślną).

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: irko »

konus pisze:Irko wyjasnij tylko co oznacza wszystkie wątki? Wszystkie tematy? Wszystkie tematy w których osoba brała udział?
Wszystkie tematy w jakich dana osoba brała udział to mozna sprawdzic klikajac -> moje posty.

Myslę, że aktywne watki to powinny być NOWE TEMATY i TEMATY NA KTÓRE PADŁA ODPOWIEDŹ -> od czasu ostatniego logowania użytkownika.
NOWE POSTY -> to samo ale np z jednego lub dwóch dni.

Taka moja propozycja
Pozdr
IR

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: Gladzio »

Konus kiedy coś podziałasz z aktywnymi bo wiele osób ma utrudniony dostęp do forum.
Nowe wątki też nie działają jak należey i już nie wiem o co chodzi. Rano coś tam było a potem było pusto. Teraz znowu wskoczyły jakieś odpowiedzi...

Po za tym widać że chyba godzina serwera jest błędna - różnica jednej godziny.

Dzisiaj też rano wrzuciłem do działu J7 -> wątek "Dane techniczne" dwa linki do fotek z Image Shack. Patrzę później a mojego postu nie ma... I o co chodzi? Wstawiłem post po raz drugi.
Coś tu nie działa jak należy...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: konus »

Gladzio mniej niż 5% osób korzysta z aktywnych wątków. Przed aktualizacją tylko 23 osoby klikały w ten link.
A jak do tej pory nikt z nich nie był w stanie napisać mi co mają robić aktywne wątki, bo ja nie wiem.
NApisz konkretnie co ma się ukazać po naciśnięciu aktywne wątki a tak będzie.

Najbliższa aktualizacja przewidziana jest na poniedziałek/wtorek. Teraz zajmuje się ważniejszymi sprawami.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: Gladzio »

Ok to proszę o 4 strony WSZYSTKICH wątków (ze wszystkich działów + klubowych jak ktoś jest klubowiczem) wysortowanych po dacie i godzinie odpowiedzi/utworzenia wątku od najświeższego do najpóźniejszego. Godzinę też można zaktualizować :)
Z góry dziękuję i czekam na aktualizację.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: estewes »

Do tej pory nie narzekałem na brak aktywnych wątków,lecz gdy teraz jestem więcej poza domem i tylko sprawdzam co się dzieje na forum za pomocą telefonu lecz nie odpisuje(bo nie lubię tego robić z komórki)a chciałbym zrobić to później w domu czy w biurze mam problemy ze znalezieniem tych tematów,ponieważ system zalicza je jako przeczytane i znikają z nowych postów :roll:
Tak jak Gladzio napisał, zbiór (aktywne wątki) z wszystkich działów na 4 strony byłby najlepszym rozwiązaniem :wink:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: Kwiatec »

Konus ja mam prośbe coby sie wyraźniej pokazywało info o nowej wiadomości PW. na innych forach łdne okienka informujace o tym zdarzeniu. czesto nie zauwazam przez kilka dni ze cos jest

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: irko »

Co ty, ja zerkam i widać :)

Awatar użytkownika
maju
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2010, 21:59
Auto: HZJ78
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: maju »

konus pisze: co mają robić aktywne wątki, bo ja nie wiem.
NApisz konkretnie co ma się ukazać po naciśnięciu aktywne wątki a tak będzie.
"Aktywne wątki" można skonfigurować tylko ustalając które działy/fora mają być brane pod uwagę podczas tworzenia listy. Nie ma więc za dużo możliwości konfiguracji...
Skoro "aktywne" nie działają jak dawniej to oznacza to tyle, że nie są odznaczone te fora co dawniej.

Po szczegółach wnioskuję, że obecne forum to wersja 3.0.8 a więc należy:
Panel Admina > Działy > Zarządzanie działami >
tutaj mamy: regulaminy, publiczne, podróże i wyprawy ...
Wybieramy dział który chcemy aby był wyświetlany w "aktywnych" a dokładniej "edytuj" (ten zielony trybik z prawej) i zaznaczamy "Włącz aktywne wątki: tak/nie".
To samo robimy z każdym działem/forum głębiej, czyli wszystkie subdziały muszą tez być tak skonfigurowane.

To wszystko co można zrobić z aktywnymi ale w zupełności wystarczające.
Po prostu podczas konwersji do 3.0.8 poprzednie ustawienia się zgubiły (ten typ tak ma) i teraz trzeba od nowa to ustawić.
Jak widać na liście "aktywne tematy" obecnie są na niej uwzględniane tylko tematy z działów : Ogólne, terenowe ABC i Samochody

Oznaczenie odpowiednich działów załatwi sprawę.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: konus »

maju nie wniosłeś nic do informacji co mają robić aktywne wątki.
Nasze forum ma tyle wspólnego z phpbb co hilux z land cruiserem, jest to całkowicie autorski projekt niestety nie działający na bazach phpbb.
Uwierz że jeśli była by to kwestia ustawień w PA to nie byłby to problem.

W poniedziałek dodam wam w aktywne to co Gladzio i jak rozumiem załatwi to sprawę.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: milczacy »

konus pisze:Nasze forum ma tyle wspólnego z phpbb co hilux z land cruiserem.
koledzy Hiluxowcy - wojna, święta wojna :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
maju
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2010, 21:59
Auto: HZJ78
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: maju »

konus pisze: co mają robić aktywne wątki.
Aktywny temat to taki w którym cały czas są dodawane nowe posty (sami wybieramy jaki to okres).
Bodajże jest jeszcze określony limit ile jest tych postów.
konus pisze:Nasze forum ma tyle wspólnego z phpbb co hilux z land cruiserem, jest to całkowicie autorski projekt niestety nie działający na bazach phpbb.
W stopce jest phpBB, w kodzie źródłowym phpBB, słownictwo z phpBB (dokładnie wersji 3.0.8), szczegóły grafiki phpBB, układ graficzny phpBB, funkcje phpBB...
Końcowa skórka lekko przerobiona i to wszystko.
Wszystko to spięte z Joomlą.
No ale skoro twierdzisz, że tak nie jest... nie będę się kłócił z adminem...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: konus »

W kodzie źródłowym phpbb jest tyle żeby forum ruszyło.
Wszystkie funkcje paneli dostępu są realizowane przez komponenty zewnętrzne, niestety phpbb jest ułomne jeśli chodzi i dynamiczne korzystanie z wielu baz danych, chyba nadal tego nie potrafi. A my korzystamy z kilu baz gdyż mamy wiele poziomów uprawnień i tak jest po prostu optymalnie. My np. nie mamy zarządzania użytkownikami i działami i ich uprawnieniami z PA, gdyż byłoby to nie do ogarnięcia.
Wiele rzeczy z phpbb zostało bo po co zmieniać coś co jest dobre?

Z kolei na vbiuletyna który na ten moment jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o fora nie ma sensu wydawać kasy.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: konus »

Jest tak jak powinno być?

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nowe forum?

Post autor: Gladzio »

Wygląda na to że tak.

Podziałamy i jakby coś było nie tak damy znać - dzięki w imieniu użytkowników "Aktywnych Wątków" :)

ODPOWIEDZ