Powitania...

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Powitania...

Post autor: lech »

Sugestia w kierunku adminów:
Proponuję wbudowanie przekierowania z automatu nowych na wątek przywitania się po zalogowaniu po raz pierwszy.
Uniknie się w ten sposób żenujących połajanek i poszturchiwań prawie każdego nowego usera na forum. :mrgreen:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: fobos »

Te "żenujące połajanki", to prośba o dopełnienie formalności związanych z korzystaniem z forum ( czyli zapoznanie się z regulaminem i napisanie kilku słów o sobie w odpowiednim dziale ). Takie są tu zasady.
Pomysł z automatem przekierowującym nowych do wątku przywitania bardzo dobry, ale czy wykonalny, tu musi się wypowiedzieć admin.

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: lucjan »

Moim zdaniem każdy kto chce dłużej korzystać z forum, a nie jedynie uzyskać "pilnie" pomocnej informacji, zanim się zarejestruje zapewne obserwuje funkcjonowanie forum anonimowo. Zauważy więc z łatwością, że istnieje dział powitań (nowe posty są tam częste) i doskonale wie co należy zrobić zaraz po zarejestrowaniu się. Ja nie dziwię się, że admini i mody zwracają na to ostentacyjnie uwagę. Funkcjonuję na innych forach (także moderowałem) i nie było tam tak restrykcyjnych zasad powitania czy przedstawienia się. Ale cóż ..., tutaj są wprowadzone najwidoczniej inne standardy i każdy nowy użytkownik powinien je zaakceptować.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: MariuszS »

lucjan pisze: Funkcjonuję na innych forach (także moderowałem) i nie było tam tak restrykcyjnych zasad powitania czy przedstawienia się. Ale cóż ..., tutaj są wprowadzone najwidoczniej inne standardy i każdy nowy użytkownik powinien je zaakceptować.
Ja tam uważam, że te standardy mogłyby być jeszcze o wiele bardziej restrykcyjne.
To naprawdę bardzo pomaga utrzymać wysoki poziom forum :D .
O ile dobrze kojarzę, nasze Forum nie musi brać udział w wyścigu klikalności, by utrzymać z reklam serwer ;-), więc stawiajmy na jakość. Ilość przyjdzie z czasem sama.
BTW, na niektórych forach jest nawet taki szablon-podpowiedź, jak powinno wyglądać "wejście smoka", czyli przywitanie i parę słów o sobie (np. forum skiturowe, aby nie być gołosłownym)

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: tata »

O ile pamietam na ostatnim walnym zgromadzeniu klubu i forum była mowa o zmiejszeniu wymagalności tego typu zachowań i zostało to zaakceptowane.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: fobos »

Dlatego jak ktoś zacznie swój pierwszy post od "Witam Wszystkich" to nie reagujemy, chyba że jest to ogłoszenie w dziale giełda. Natomiast jak ktoś zaczyna tak jak tu: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=4587" onclick="window.open(this.href);return false;
to prosimy o przywitanie.

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Powitania...

Post autor: lech »

Mniejsza o zwyczaje na forach. :wink:

Słusznym byłoby wyeliminowanie nagminnego (prawie codziennego) przeganiania nowych sympatyków.

Proste przekierowanie w momencie klikania na przycisk "odpowiedz" i "nowy temat" przy liczbie postów 0 zamknęłoby sprawę.

Nikomu niepotrzebne są demonstracje moda pod tytułem "WITAMY SIĘ TU :evil:" jako zachęta do wypowiedzi nowego usera a mylnie zwana prośbą o przywitanie.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: MaxLux »

Ja zazwyczaj pisze nowym ze jak sie przywitaja w odpowiedznim miejscu i napisza pare slow o sobie to pewnie wiecej dostana odpowiedzi na swoje pytania ...
Tak czy inaczej nikt tu sie nie nabija z nikogo jak jest nowy i nie wie co i jak tylko ladnie piszemy co zrobic zeby bylo dobrze

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: kylon »

lech pisze:Proste przekierowanie w momencie klikania na przycisk "odpowiedz" i "nowy temat" przy liczbie postów 0 zamknęłoby sprawę.
Proszę się zgłosić do admina i samemu to wykonać :wink:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: konus »

Jest to wykonalne, ale nie potrzebne i więcej szkody robi niż daje pożytku.
Każdy kulturalny człowiek wie że jak się do kogoś do domu wchodzi to się mówi "dzień dobry", przed zapytaniem o kieliszek czy obrok.
Natomiast jeśli ktoś się rejestruje na forum może nie chcieć się witać bo np. tylko będzie czytał posty. I po kiego zmuszać go od razu po rejestracji do przywitania?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Powitania...

Post autor: fobos »

konus pisze:Każdy kulturalny człowiek wie że jak się do kogoś do domu wchodzi to się mówi "dzień dobry", przed zapytaniem o kieliszek czy obrok.
Myślę, że tym optymistycznym akcentem możemy zakończyć dyskusję na temat powitań. Zamykam temat.

Zablokowany