NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: BOCIAN »

Witam Szanownych Modów i Adminów Forum TLC

Zwracam się z prośbą o wewnętrzne zweryfikowanie i ustalenie WSPÓLNEGO STANOWISKA, ponieważ jeden z Modów samodzielnie nadinterpretuje treść Regulaminu i usuwa wpisy z Giełdy.

Dwa razy wystawiałem informację o sprzedaży opon i dwa razy usunięto mój wpis, twierdząc że nie spełnia on wymogów Regulaminu - a to nie prawda.

Głównym zarzutem było nie podanie ceny - co jest nieprawdą i takowy zarzut, nie może być podniesiony. Z pewnością można to sprawdzić, że w pierwszym ogłoszeniu była podana cena 1zł, zaś w drugim 560zł. Trudno zarzucić, że ceny nie wskazano. Cena została podana jako minimalna, gdyż sprzedaż odbywa się w formie licytacji, czego forum nie zabrania. Jeżeli przyjąć, całkowitą nie zmienialność wstawionej ceny - czego Regulamin również nie wskazuje, ani nie zabrania - wówczas sprzedający nie mogliby np sprzedać towaru taniej, na podstawie niższej oferty kupującego, co powszechnie się dzieje w wyniku negocjacji handlowych i jest ich immanentną cechą. Podobnie zresztą, jak podbijanie ceny w licytacji, bez określonej ceny minimalnej.

Zważywszy, że Regulamin nie zabrania podania linku do licytacji, a sama licytacja jest zgodna z polskim prawem - PROSZĘ O PRZYWRÓCENIE MOJEGO WPISU.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Cooder »

Wytłumaczyłem Ci na PW, jaka jest intencja zapisu o konieczności podania ceny. Ale skoro postanowiłeś poskarżyć się publicznie, to również publicznie wyjaśniam po raz kolejny:

Administrator strony wspólnie z modami ustalił spory czas temu, że na giełdzie mają być autentyczne ogłoszenia sprzedaży - z ceną. Nie chcemy być portalem aukcyjnym ani tablicą na linki do licytacji w necie.

Twoje pierwsze ogłoszenie to właśnie taki link do licytacji.
Twoje drugie "ogłoszenie" zawierało głównie wklejony regulamin forum, trudno tam było znaleźć treść dotyczącą sprzedaży. Wklejony na koniec ogłoszenia gest kozakiewicza - skierowany jak mniemam do mnie - litościwie pominę...

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: BOCIAN »

Zaręczam, że moje ogłoszenie było autentyczne i gdyby znalazł się jeden oferent za 1zł, za tyle by te opony odebrał.
Regulamin w drugim wpisie wstawiłem, by pokazać, że moje ogłoszenie w ŻADNYM punkcie nie naruszało Regulaminu (punkt po punkcie to udowadniając) - również skasowałeś.

Jeżeli kusisz się na swoją interpretację intencji zapisów Regulaminu, to proponuję byście zapisali w Regulaminie - AUKCJE I LINKI DO AUKCJI SĄ NIEDOZWOLONE. Wówczas wszystko byłoby jasne, a ogłoszenie z ceną minimum 1 zł i kto da więcej, oraz linki do portalu aukcyjnego, nie miałyby racji bytu.
Do czasu ustalenia tego w Regulaminie, nie masz uprawnień do kasowania wpisów, powołując się na Regulamin. Ewentualnie może powinieneś się podać do dymisji z funkcji Mod'a, jeśli tego nie rozumiesz?

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Cooder »

BOCIAN pisze: Do czasu ustalenia tego w Regulaminie, nie masz uprawnień do kasowania wpisów, powołując się na Regulamin. Ewentualnie może powinieneś się podać do dymisji z funkcji Mod'a, jeśli tego nie rozumiesz?
Póki co, uprawnienia na tym forum rozdaje i odbiera moderatorom admin, a nie Bocian ;-)

Uprawnienia, dymisje, na PW straszysz sądem... Ochłoń, bijesz pianę z zaangażowaniem godnym naprawdę lepszej sprawy.

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: BOCIAN »

Cooder pisze:
BOCIAN pisze: Do czasu ustalenia tego w Regulaminie, nie masz uprawnień do kasowania wpisów, powołując się na Regulamin. Ewentualnie może powinieneś się podać do dymisji z funkcji Mod'a, jeśli tego nie rozumiesz?
Póki co, uprawnienia na tym forum rozdaje i odbiera moderatorom admin, a nie Bocian ;-)

Uprawnienia, dymisje, na PW straszysz sądem... Ochłoń, bijesz pianę z zaangażowaniem godnym naprawdę lepszej sprawy.
Proponuję, byś postarał się czytać ze zrozumieniem. Ja wiem, że to nie jest prosta sprawa i wiele osób, również po studiach, miewa z tym kłopot, ale jednak:
1. Nie rozumiesz zapisów Regulaminu, co za tym idzie, błędnie je interpretujesz.
2. Sugerujesz powyżej, że "uprawnienia na tym forum rozdaje i odbiera moderatorom admin, a nie Bocian", a ja nigdzie takiego prawa sobie nie uzurpuje, zasugerowałem jedynie Twoje działanie: "-może powinieneś się podać do dymisji z funkcji Mod'a", co ni jak nie jest moją intencją działania, którą wskazujesz.
3. Na PW nie straszę Cię sądem, jak sugerujesz publicznie, a jednie wskazuję, że: "W żadnym sądzie byś nie wygrał z tym regulaminem i Twoją interpretacją - po prostu mylisz się i Twoja interpretacja jest błędna"

I polecam się dalej nie pogrążać. Chcesz stosować, uzgodnione wcześniej zasady - proszę je zapisać w Regulaminie.
Jeśli nie są zapisane - nie ma podstaw, by je egzekwować.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Cooder »

BOCIAN pisze: Proponuję, byś postarał się czytać ze zrozumieniem. Ja wiem, że to nie jest prosta sprawa i wiele osób, również po studiach, miewa z tym kłopot, ale jednak:
Jeśli napisanie powyższego poprawiło Ci samopoczucie, to cieszę się. Przynajmniej taki będzie pożytek z tej wypowiedzi... :roll:
BOCIAN pisze: I polecam się dalej nie pogrążać. Chcesz stosować, uzgodnione wcześniej zasady - proszę je zapisać w Regulaminie.
Jeśli nie są zapisane - nie ma podstaw, by je egzekwować.
Wszystko Ci się pomyliło. Forum TLC to miejsce dla entuzjastów, którzy zaglądają tu w wolnym czasie dla własnej przyjemności. Miejsce stworzone, utrzymywane i (moderowane również) w ramach hobby i wolnego czasu klubowiczów. To nie korporacja, czy urząd, gdzie wszystko sztywno regulują przepisy. Niektóre rzeczy reguluje po prostu zdrowy rozsądek lub przyjęty obyczaj.

Nie jesteś pierwszym użytkownikiem, który przy stosunkowo niskim stażu na forum bierze się za jego przemeblowanie, dlatego Twoje połajanki, pouczenia, rozstawianie modów po kątach i wycieczki ad personam nie robią już na mnie wrażenia.
Zrobiłem, co mogłem, napisałem na PW, wytłumaczyłem publicznie, na więcej szkoda mi czasu i kilobajtów...

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Norick »

o dzizas.....co się stało bym musiał czytać taki post :?:
Szanowni Panowie adwersarze ze wskazaniem na neofitów....pax albo jeżeli to nie trafia to: ożeszkurrrrrrwwwwww.........ochłońcie.
Macie zamiar sie kopać o przecinki tudzież "i,lub czasopisma"- to nie jest odpowiednia ku temu platforma.
Mnie tez wywalono pare razy ogłoszenie, bo, gdyż...powyższe.
A po co walic "czytac ze zrozumieniem" kiedy wystarczy sie podporządkować.
Drogi Bocianie bardzo lubie kolegów od landryn i jesli wchodzę do Landkliniki to poddaję sie nurtowi, który tam płynie a nie mam zamiaru go regulować. Dlatego dla mnie to bicie piany niegodne jednak normalnych facetów.
Odpowiedz sobie na pytania...po co, co zyskam, i czy to jest warte tego zamieszania?. Niestety musze jeszcze przyznac że znam moderatorów i adminów osobiście i muszę stwierdzić że każdemu z nich podam rękę bo ich cenię i nie pełnią tej funcji ludzie podejrzanej konduity.
Resztę pozostawiam do oceny vox populi i Tobie szanowny Bocianie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Addams »

BOCIAN pisze: Zwracam się z prośbą o wewnętrzne zweryfikowanie i ustalenie WSPÓLNEGO STANOWISKA, ponieważ jeden z Modów samodzielnie nadinterpretuje treść Regulaminu i usuwa wpisy z Giełdy.
Mnie przekonałeś Szanowny Bocianie
Zrobimy w tej sprawie sesję wyjazdową w połowie lutego. Zreferowanie problematyki, dyskusja panelowa, wnioski, może jakiś posterek. Wstępnie proponuję Kudowę Zdrój.
A do tego czasu trzymamy się wypracowanych przez lata standardów i interpretacji. Może nawet zaraz zmienimy zapisy regulaminu, aby Ci, którzy widzą tylko Literę Prawa, nie dostrzegając Ducha Prawa, nie tracili czasu na intelektualną gimnastykę starając się obrazić moderatora.
:|

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: kpeugeot »

mnie Kudowa pasuje :) sie pisze na panel :)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Norick »

Panowie; możemy napisać wszystko ośmieszając autora, ale nie o to tu idzie. Dajmy się wypowiedzieć zainteresowanemu. Każdemu się zdarza. Proszę bardzo o wyważone odpowiedzi. :roll:
Nię bądźcie gorączka Mospany...tu idzie o consensus

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: BOCIAN »

Norick pisze:Panowie; możemy napisać wszystko ośmieszając autora, ale nie o to tu idzie. Dajmy się wypowiedzieć zainteresowanemu. Każdemu się zdarza. Proszę bardzo o wyważone odpowiedzi. :roll:
Nię bądźcie gorączka Mospany...tu idzie o consensus
@Norick

Ja sie calkowicie nie czuje skopany. Moderatorzy zadaja od nas trzymania sie Regulaminu gieldy, ja zatem oczekuje od nich, ze kasujac czyjs wpis, rowniez beda sie kierowac Regulaminem.
A w nim nie ma napisane, ze nie mozna wstawic linka do aukcji i nie wolno podac ceny minimalnej zakupu.
I Panowie Mod,dzi to wiedza, bo nie sa przeciez ignorantami.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: MaxLux »

Miesiącami nic sie nie dzieje, az tu nagle ...
Fajne fajne - rozwojowe ;)

Wiecej luzu zalecam i jednej i drugiej stronie, choc wydaje sie ze od czasu do czasu takie spiecia sa nieuniknione :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Kwiatec »

Bocian Misiu, niektóre dziwne ogłoszenia są usuwane bo bajzel się robi. Wystaw te graty w sposób normalny: opis, zdjęcie, cena i jakiś kontakt a zapewniam Cię, że ogłoszenie nie zniknie.
Jak chcesz kombinowač to masz milion innych portali ogłoszeniowych do wyboru i tu nic nie musisz.
I nie strasz, nie obiecuj i nie skarż jak chłopiec w piaskownicy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: Gruzin »

...Panie Maćku Pan się nie boi,
2/3 Klubu za Panem stoi... :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: NADINTERPRETACJA ZAPISÓW REGULAMINU

Post autor: czobi »

a wy jak zawsze zamiast pdlic o byle czym sejmikersi
Francowi prezesuncie, lpeij jakis dajcie patronat mediowy bo jedzi edalej niz na campa

caus.

Zablokowany