filtr cyklonowy - konieczność ?

Technika jazdy, sprzęt, etc.

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Emu »

Jade do Moroko i zastanawiam sie czy filtr cyklonowy to koniecznosc. Na fotach widze ze malo kto to zaklada. W sumie mam kompresor wiec filtr powietrza moge sobie codziennie przedmuchac. A moze taka skarpeta na snorkel UniFilter bedzie tez dobra. Doradzcie cos.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: kylon »

Skarpeta Ci wystarczy. No chyba że chcesz sobie lampion gustowny z filtra zrobić.
Jedno i drugie ma sens przy jeździe za kimś. Jeśli jedziesz sam to ciężko sobie samemu nakurzyć.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: consigliero »

Nasz filtr podstawowy był czyszczony na stacjach ze 3 razy , najwięcej wyszło z niego po jeździe w grupie francuzów , późniejsze czyszczenie to była raczej profilaktyka. Teraz dodatkowo został założony taki filtr cyklonowy , ale w tym konkretnym przypadku raczej nieczego nie szpeci , bo jest pod maską.
PozdrawiaM

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Emu »

Dzienx, jade sam, więc jazda w grupie odpada, chociaż nigdy nie wiadomo. Chyba ta skarpeta zda egzamin.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: LEX »

Dzięki za ten temat... Przypomniałem sobie, że zaglądałem do filtra chyba 2 lata temu :-)

Ale, żeby nie być tylko spamerem: filtr cyklonowy to lekka przesada. Lepiej przeczyścić raz czy dwa razy dziennie podczas jazdy w grupie niż wozić się z taką latarnią morską nad dachem. Poza tym filtr cyklonowy i tak nie zatrzyma drobnego pyłu.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Alban »

A ja uważam, że jest to bardzo dobra sprawa i gdybym się wybierał na pustynię to bezwarunkowo taki bym zamontował.
Lepiej filtrować podwójnie niż na pustyni remontować silnik.

Julka
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2010, 15:48
Auto: Hzj 73 , Hdj 80, Y61
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Julka »

Przez dwa lata regularnie bywałem na budowie autostrady A1 na odcinku od Obwodnicy Trójmiasta do Nowych Marz.
Wzdłuż budowanego odcinka była równoległa droga dojazdowa, szutrowa, dwukierunkowa.
W pogodne dni przy nieustannym ruchu był tam straszliwy kurz, widoczność w czasie mijania wynosiła niekiedy kilka
metrów. Po powrocie do domu musiałem wyczyścić filtr. Będąc tam następnym razem zainteresowałem się jak jest
zabezpieczony pod tym względem pracujący tam sprzęt budowlany typu: ładowarki, spychacze czy wozidła do kruszyw, renomowanych firm: Liebherr, Terex, Volvo, CAT, Demag pracujący tam bez przerwy. Były to w większości urządzenia nowe. Każda z tych maszyn warta co najmniej kilka milionów. W większości były fabrycznie
wyposażone w filtry cyklonowe. Jeśli dobrze pamiętam to na niektórych filtrach było logo MAN lub MANN.
Skoro firmy, których pojazdy można spotkać w każdym zakątku świata, mające dziesiątki lat doświadczeń stosują
takie rozwiązania to są one jak najbardziej słuszne i to co najlepszego możemy zrobić to tylko przenosić ich
doświadczenia do własnego ogródka.
Próbowałem później kupić taki filtr odpowiednio mniejszy, lecz nie znalazłem.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: consigliero »

To ja się pochwalę że przy okazji zmiany zawieszenia, wstawiono też takie coś
http://www.yotatech.com/f117/cyclone-pr ... er-136887/

Obrazek
Bo doszedłem do wniosku że zawsze coś tam pomoże, do dnia dzisiejszego czerwony pył z Maroka jeździ z nami w różnych zakamarkach samochodu.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: kylon »

Filtr cyklonowy w przypadku maszyn, które pracują w trudnych warunkach gdzie się kurzy czy pyli jest moim zdaniem jak najbardziej uzasadniony. Jadą w kilka autek też nie zaszkodzi go zamontować do naszej terenówki. Lecz gdy jedziemy sami nie jest to tak konieczne jeśli mamy i tak zamontowany snorkel. Sam snorkel daje już czystsze powietrze do silnika bo jest brane z większej wysokości. Bez snorkela zaciągamy cały syf z nadkola.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Gladzio »

Consigliero ten filtr co kupiłeś w grudniu do FJ Cruisera jest bardzo ciekawy. Widzę że zastępuję ostatni element dolotu powietrza który zaciąga powietrze z błotnika. Dobre rozwiązanie jak się nie ma snorkla. Jak ten już jest to również polecam oryginalny cyklon z Toyoty dostępny od ręki z magazynu w Warszawie - 17730-66010 (cena ASO 460 zł)

Obrazek

p.s Consigliero ile dokładnie kosztował ten filtr?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: kylon »

Możesz zmierzyć średnicę rury na którą da się go założyć?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: consigliero »

Z upustem jakieś 498
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Gladzio »

Średnica wewnętrzna filtra cyklonowego 80 mm

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: kylon »

Kupiłem sobie niech leży w sklepiku :wink:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: filtr cyklonowy - konieczność ?

Post autor: Gladzio »

Z ASO?

ODPOWIEDZ