Używanie wyciągarki w automacie

Technika jazdy, sprzęt, etc.

Moderator: luk4s7

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Używanie wyciągarki w automacie

Post autor: jezus »

@FIX..z tym holowaniem na P to pojechałes...........jak moja gdy mnie opowiadała jak to przy dojezdzie do czerwonych świateł chciała załączyć..P....... :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Używanie wyciągarki w automacie

Post autor: LEX »

FIX... dałeś ostro... Literka P jest od parkowania, czyli jest to pozycja, w której samochód jest unieruchomiony. W skrzyni jest taki bolec, który (w wielkim uproszczeniu) włazi w tryby i blokuje cały układ napędowy. Holowanie na P jest tak samo realne jak jada na rowerze z kijem pomiędzy szprychami.

Dlatego wiele osób w automatach (w tym ja) nie ma w ogóle hamulca ręcznego, bo jak masz wzniesienie to zostawiasz samochód na P a on nie zjedzie.

No i wytłumacz sobie dlaczego nie wyciąga się na luzie czyli 'N'... Bo wtedy samochód by się stoczył do rowu zamiast wyciągnąć ofiarę z tego rowu. :-)

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Używanie wyciągarki w automacie

Post autor: JaroFix »

fobos pisze:
FIX pisze:....... Rozumiem, że na kinetyku również ustawia się P i przy holowaniu (aczkolwiek, holować się wogóle nie powinno) :roll:
:shock: :shock: :shock: ???
Dla wyjaśnienia: powyższy tekst to sarkazm Panowie.

Jak dla mnie, gdybym był wyciągany na windzie to raczej ustawiłbym wybierak w pozycji N, bo na logikę łatwiej. A żeby się nie stoczyć operowałbym hamulcem dokładnie tak samo jak w aucie z manualną skrzynią.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Używanie wyciągarki w automacie

Post autor: Patry »

z doświadczenia wiem że jak się wpakuje P w czasie jazdy to robi takie fajne TTTTTRRRRRRRRRRRR :mrgreen:

ODPOWIEDZ