Jazda w koleinach

Technika jazdy, sprzęt, etc.

Moderator: luk4s7

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

fobos pisze:
hashid pisze:Kwiate z Blackeim jak w telenoweli... na dobre i na złe :lol:
Kwiatec nam więdnie i żółć go zalewa, bo miał PRAWDZIWY SAMOCHÓD, a teraz męczy się z bulwarem. Właśnie do niego dotarło, że wszelkie modernizacje poprawiają jedynie możliwość wjazdu na krawężnik. :wink: :D :D
w mylnym błędzie jesteś :) pod krawężniki ni podjeżdżam gdyż mam alusy i szkoda mi je podrapać :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Do kasztanów mnie tam się przenieść z docinkami. Tu o koleinach prawimy albo założyć inny temat- "Podjazd pod krawężniki" :mrgreen:

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

hashid pisze:Kwiate z Blackeim jak w telenoweli... na dobre i na złe :lol:
KTO SIĘ CZUBI (CZOBI) TEN SIĘ LUBI

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Jazda w koleinach

Post autor: Meris »

a to moja nieudana jazda w koleinach :) posypalasia zemia pod tylnym kolom, padlo w dul, roskrencilo auto nosem w gure i powolie zawalilamsie pszez bok na dach... i to spuskajonc z gur powole na reduktoze... opona na dachu i maxtraxy zaczymali od dalneiszej karuseli w dul :)

kto ma lewy blotnik i lusterko na zamiane i szybe gluwno ? bo konserwa z bagaznika pszyleciala i potszeskala szyba gluwna... :)
Załączniki
ups2.jpg
(107,02 KiB) Pobrany 495 razy
ups1.jpg
(108,42 KiB) Pobrany 494 razy

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Jazda w koleinach

Post autor: wolf »

:shock:
To maja byc koleiny?
Toz to okopy sa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Jazda w koleinach

Post autor: Meris »

myslia moze warto na ten konkurs Maxtrax foto wyslac, jak oni pomogli uratowacsie :mrgreen:
Załączniki
ups3.jpg
(104,77 KiB) Pobrany 475 razy

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re:

Post autor: Cooder »

kylon pisze:Jazda pulsacyjna i machanie kołami na boki jak najbardziej gdy autko ledwo się rusza ale się jeszcze rusza. Kopanie w miejscu nie ma już sensu.
Aaa, niekoniecznie. Na ostatnim Patrolu Leśnym patrzę sobie jak Fobos wpada w koleiny i staje. Chwilę zamielił kołami w miejscu, a potem dawaj kierą prawo-lewo i myk - wyszedł. A że lajkonik jestem i cudów takich jeszcze nie widziałem, to byłem pod wrażeniem.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jazda w koleinach

Post autor: kylon »

Czasem można spróbować wyjazdu z kolein na wstecznym. Oczywiście mam na myśli koleiny błotne a nie takie okopy :mrgreen:. Nie widzę jak to wygląda dokładnie ale chyba bym się pokusił o branie ich okrakiem.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Jazda w koleinach

Post autor: fobos »

Ty to Meris jednak jesteś Dżygit. No prześliczna akrobacja. :mrgreen:
A co do mielenia w koleinach czy w błocie. Ma ono sens jedynie wtedy, gdy auto się nie zagłębia, tylko ma choćby minimalny ruch do przodu i tyłu. A w głębokich koleinach delikatne ruchy kierownicą w lewo i prawo naprawdę pomagają ( tylko nie można przesadzać z amplitudą )

ODPOWIEDZ