Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 23 wrz 2018, 2:14
www.mtmprofi.pl.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: Hilux 1996
Ostatnio zdarzyło mi zawisnąć nad rowem na dwóch kołach (np. prawy przód i lewy tył), jako że blokad nie mam a byłem sam bez łopaty itd. Wiadomo jak wtedy zachowuje się auto, dwa koła kręcą się niemal swobodnie w powietrzu i przerzucają piasek.
zapiąłem więc reduktor - co by silnika nie zdusić, prawa noga z czuciem na hamulec al lewa popuszcza sprzęgło, i samochód swobodnie powoli wydostaje się z opresji. Tego typu blokada nożna podejrzewam że w trudniejszych warunkach na niewiele się zda ale w przypadku gdy braknie wykrzyżu na suchym - jest jak znalazł.

ale pewnie to już znacie....

Awatar użytkownika

Auto: Lexus LX450
Można sobie zrobić podobną blokadę za parę stówek. Wystarczy kupić cztery elektrozawory do układu hamulcowego. Naciskasz na hamulce i przełączasz pstryczki od kół, które chcesz zablokować. Na przykład wciskasz prawy tył i lewy przód. Odpuszczasz hamulec i te wyznaczone koła pozostają zablokowane. Wychodzisz z opresji, pstryczki w górę i jedziesz dalej.

Niestety rzadko są tak 'idealne' sytuacje. Najczęściej jest tak, że musisz przejechać jakiś odcinek na jak największej przyczepności i dwa zblokowane koła niewiele pomogą.

Ja też robiłem kiedyś tak jak Ty, ale w śniegu. Przy automacie jest łatwiej, bo jedną nogą wciskam hamulec a drugą daję z buta :-)

Awatar użytkownika

Auto: Hilux 1996
zgadza się że w trudnej sytuacji na nic zdadzą się takie próby, ale w przypadku utknięcia w warunkach "idealnych" można sobie pomóc.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: Toyota Land Cruiser Recovery Vehicle
To o czym piszesz ma rewelacyjne zastosowanie w przypadku LSD w tylnym moście. Jeżeli na podjeździe jedno z kół wykazuje uślizg wystarczy dodając gazu delikatnie przyhamować lewą nogą. Auto od razu wydostaje się z opresji. Nie ma to niestety zastosowania w błocie. Ale cóż nie można mieć wszystkiego. :)

Sąd Koleżeński
Awatar użytkownika

Auto: HZJ73 3w1
toyotek pisze:

ale pewnie to już znacie....

własnie się dowiedziałem , dzięki. :)

Awatar użytkownika

Auto: LC 120 / D4-D
Wybaczcie może głupie pytanie, ale czy takie hamowanie jedną nogą i dodawanie drugą gazu nie szkodzi automatycznej skrzyni ??

Moderator
Awatar użytkownika

Auto: TOYOTA LJ70 Pick-up
wolf_243 pisze:
Wybaczcie może głupie pytanie, ale czy takie hamowanie jedną nogą i dodawanie drugą gazu nie szkodzi automatycznej skrzyni ??

teoretycznie jedno z drugim ma niewiele wspólnego, jednak pamietać należy o tym że takie zachowanie kierowcy powoduje dodatkowe bciążenie na cały układzie napedowym i zawsze coś może kucnąć

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]