Lepiej robiące głośniki do HZJ73 ?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
maws
Posty: 189
Rejestracja: 05 sie 2010, 09:47
Auto: HZJ73
Kontakt:

Lepiej robiące głośniki do HZJ73 ?

Post autor: maws »

Witam Kolegów !
Głośniki w mojej HZJ73, z różnych względów robią słabo :( , zamierzam wstawić w jakichś kątach ze dwa lepsze i mocniejsze głośniki. Pytanie tylko jakie te głośniki, radio mam chyba nie najgorsze Pioneera tylko nie wiem gdzie i jakie głośniki kupić. Z racji tego, że nie jestem wielbicielem ryczącej muzyki i jazd samochodem co zza zakrętu najpierw słychać muzykę a później widać auto :mrgreen: , myślę, że dobre głośniki powinny wystarczyć. Tylko jakie - proszę kolegów o pomoc. Pozdrawiam maws :)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Lepiej robiące głośniki do HZJ73 ?

Post autor: Gałka »

Miałem ten sam problem. Fabryczne 10 -cm-trowe głośniki w desce rozdzielczej zwiększały tylko hałas.
Ja zacząłem od wyciszenia drzwi ( i całego samochodu ). Opis jest w moim wątku : Przekładka Gałki.
Kupiłem głośniki 16 cm ( dokładny model i firmę podam Ci jak wrócę do W-wy i sprawdzę na pudełku) W zestawie był też mały głośniczek wysokotonowy. Przykleiłem go nad kratką głośników oryginalnych ale to nie trafione miejsce; jeden został już zerwany kolanem pasażera. mam już inne; słupki pionowe ramki szyby przedniej przy śrubach trzymających tę ramkę. Głośniczki będą skierowane do środka ( a nie na pasażera jak dotychczas) ale myślę, że ja nie zauważę różnicy :mrgreen: .
Głośniki główne zamontowałem w górnej, tylnej części drzwi bocznych na wysokości biodra. Jest jeszcze jeden otwór na dole drzwi, ale u mnie zamontowana była tam kieszeń, której nie chciałem się pozbywać. Głośniki mają głębokość ok. 4 cm i nawet nie musiałem stosować dystansów. Niestety uniwersalna maskownica ( okrągła kratka ) wypadała z obejmy przy trzaśnięciu drzwiami. trochę czarnego silikonu i problem zniknął.
jakość odsłuchu bardzo się poprawiła ( również przez wyciszenie samochodu ).
Oryginalne głośniczki zostały na swoich miejscach i zamierzam je użyć jako dodatkowe do CB.

ODPOWIEDZ