Powerbank samochodowy

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

krecik99
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2019, 12:04
Auto: KZJ95
Kontakt:

Powerbank samochodowy

Post autor: krecik99 »

Czesc!
Chciałbym zabezpieczyć się na wypadek rozładowanego akumulatora. Znalazłem w sieci różnej maści wielofunkcyjne powerbanki które zarówno podładują laptopa, pomigają latareczką jak i odpalą rozładowany do zera akumulator. Czy ktoś z Was ma coś podobnego i czy to ma prawo zdać egzamin w 3 litrowym dieslu? Najciekawiej wyglądającą propozycją w stosunku jakość do ceny wydaje się produkt Powerbank DRIVE 13000 Telwin 12V, alternatywnie UltraSTARTER 700 działający na innej zasadzie. Oczywiście w miejskich warunkach nie zaprzątałbym sobie tym głowy, zainwestował w dobre akumulatory i co najwyżej kupił dobre kable rozruchowe ale że mieszkam na Islandii a w planach mam zamiar samotnie pokręcić się w miejscach gdzie do najbliższego gniazdka z prądem jest 200km to czymś na czarną godzinę w bagażniku nie pogardzę.
TLC 95 1KZ-TE 3.0L 2x akum

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: sebastian44 »

Obawiam się że żadne z tych urządzen przy rozładowanym akumulatorze Ci nic nie da. One mogą wspomóc lekko rozładowany aku ale nie taki zdechnięty.

Ja mam Yato 9Ah, niestety dwa razy próbowałem się nim wspomóc i dwa razy mnie zawiódł. Co prawda oba przypadki to były bardzo mocno rozładowane akumulatory ale jednak.

Na Twoim miejscu założyłbym separator akumulatorów, na jednym Twoje auto bez problemu odpala a drugi możesz mieć awaryjny/do obsługi urządzeń. Z opcją połączenia ich w razie czego oczywiście.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: aadamuss »

Taki power bank wybuchł mi przy odpalaniu 1.9 tdi. Kręcił dosyć długo- za długo bez przerwy, moja wina. Nie odpalił. Motocykl odpala. Lepiej chyba drugi aku w bagażniku- nawet bez separatora tylko na podmianę.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: vGreg »

PB to fajny patent. Używam i polecam do awaryjnych sytuacji, o których pisze sebastian44. Przy zakupie warto zwrócić uwagę przede wszystkim na duży prąd rozruchu do uzyskania z PB. I raczej model z ogniwami litowo-polimerowymi. Różnice pomiędzy PB to dobrej jakości ogniwa i dodatki. Dlatego jednak warto kupić droższy markowy mając nadzieję, że dali te lepsze ogniwa. Niestety nigdzie nie znalazłem informacji jaka jest zależność (charakterystyka) pojemności do prądu max, dlatego zdecydowałem się na większą pojemność zakładając, że wolniej będzie spadało napięcie przy poborze prądu.
U mnie PB się sprawdza, nie mogłem odpalić z drugiego aku. na przewodach a z PB odpalił od razu.
Modeli nie będę polecał (testowałem dwa). Wybrałem model bez wyświetlacza, który potencjalnie może paść szybciej od ogniw. Przy zakupie wierzyłem, że PB ma podane parametry.
Mój PB, cena 320zł, parametry:
Pojemność baterii: 22000mAh
Cykl życia baterii: ≥ 300 razy
Prąd szczytowy: 2000A
Prąd rozruchowy: 1000A
Wyjście rozruchu samochodu: 12V
Wyjście dc: 12V-16V/8A
Wejście typu C: 5V/3A, 9V/2A, 12V/1,5A
Silnik: do 8.0l

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: pmcomp »

Gdzieś juz to chyba opisałem.

Mam taki Powerbank 12000mAH dający podobno 600A.

Obrazek

Woziłem go w bezdaszniku, nigdy ni uzywałem, ładnie się nazywa. Jak widze kosztuje teraz ok. 150 zł. Ma porty USB i latarkę.

A teraz po instalacji Webasto i po zabawach z tym związanych zostawiłem na noc żarówke podsufitową. Po 18 godzinach najpierw znowu zabawa z Webasto ale ... ono nie startuje, kręci się silnik ale zaraz się wyłącza. Tym zapewne dorżnąłem aku. Ki diabeł ... i wtedy zgasiłem tą żarówkę :D . Próba odpalenia to zero reakcji. Nawet nie jęknął rozrusznik, a deska ciemna. Już chciałem podłączać prostownik gdy przypomniałem sobie o tym Powerbanku.

Podłączyłęm i ... odpaliłem od pierwszego razu. Rozrusznik zrobił yyy trzy razy i auto zagadało. Zgasiłem i potem powtórzyłem to jeszcze dwa razy. Po tej próbie nabrałem do tego urządzenia wielkiego szacunku. Odpalić dużego diesla? Ho, ho.
W akumulatorach pewnie jakiś prąd jeszcze był, to były 2 x 75aH Centra wiek 7-9 lat. Po tygodniu wstawiłem nowy komplet dwóch 100-ek Yuasy.

A po tym doświadczeniu tego Powerbanka będę ze sobą zawsze wozić. W szczerym polu czy lesie przewody na dużo się nie przydadzą. A nie jest duży i można go doładować z zapalniczki. Rezerwa na czarną godzinę.

Tak więc wyposażenie obowiązkowe to: przewody, ładowarka 4A, przdłużacz 230V 10m i ... powerbank.

Pozdro

mobilny22
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2020, 20:45

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: mobilny22 »

Ja też jestem pełen obaw czy podobne powerbanki dadzą radę odpalić auto. Tym bardziej dużego diesla...
Obrazek

sisibielis
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2020, 01:40
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: sisibielis »

Mam sporą nieufność do tej technologi. Tymbardziej że w tym kraju niestety nic nie działa poprawnie..

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: sebastian44 »

mobilny22 pisze:
20 lis 2020, 20:51
Ja też jestem pełen obaw czy podobne powerbanki dadzą radę odpalić auto. Tym bardziej dużego diesla...
Obrazek
To zależy od stopnia rozładowania akumulatora. Niektóre powerbanki są naprawde mocne i odpalą z zupełnie pusta bateria. Inne są słabsze. Ale czasem jak staniemy to brakuje dosłownie iskierki i samochód rusza. Właśnie tego dodatkowego kopa może nam zapewnić powerbank i nie musimy sie prosić. Albo co gorsza ściągać pomocy gdzieś daleko w terenie.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: rolkos »

Odpalałem z podobnego power bańka kilka 120 3.0, FJ. 4.0. jakieś mniejsze samochody w tym diesle.
Nie wiem jak inne ale ten co kupiłem 4 lata temu daje radę. Polecam.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: pmcomp »

sisibielis pisze:
09 gru 2020, 20:58
Mam sporą nieufność do tej technologi. Tymbardziej że w tym kraju niestety nic nie działa poprawnie..
A co ma chiński powerbank do poprawnego działania czegokolwiek w tym kraju ???

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: zombi »

pmcomp pisze:
10 gru 2020, 11:15
sisibielis pisze:
09 gru 2020, 20:58
Mam sporą nieufność do tej technologi. Tymbardziej że w tym kraju niestety nic nie działa poprawnie..
A co ma chiński powerbank do poprawnego działania czegokolwiek w tym kraju ???
Kolegę musiało zmylić słowo "bank" i skojarzył z aferą bankową :wink: :lol:
Każdy pretekst do trolowania jest dobry

PS. tak sobie myślę, że wstawka sisibielis świadczy o wysokim poziomie botów i ich inteligencji lub niskim poziomie intelektualnym człowieka który to wtrącił w tym wątku

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: sebastian44 »

W ogóle wypowiedzi dwóch panów powyzej którzy dotąd mieli tylko po 2 posty tracą trochę botem. Ale mogę się mylić

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:
10 gru 2020, 12:13
W ogóle wypowiedzi dwóch panów powyzej którzy dotąd mieli tylko po 2 posty tracą trochę botem. Ale mogę się mylić
Bez stresu - niemiły i gburowaty moderator czuwa :mrgreen: (czy jak to tam szło)

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Powerbank samochodowy

Post autor: waldek_BB »

luk4s7 pisze:
10 gru 2020, 12:27
sebastian44 pisze:
10 gru 2020, 12:13
W ogóle wypowiedzi dwóch panów powyzej którzy dotąd mieli tylko po 2 posty tracą trochę botem. Ale mogę się mylić
niemiły i gburowaty moderator
OT: :D koniecznie musisz mieć taki napis na koszulce campowej ! :D

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Powerbank samochodowy

Post autor: Beduin »

waldek_BB pisze:
luk4s7 pisze:
10 gru 2020, 12:27
niemiły i gburowaty moderator
OT: :D koniecznie musisz mieć taki napis na koszulce campowej ! :D
Tak! Tak! Tak! Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ