Zabudowy mieszkalne

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: RobertK. »

marcokon pisze:
Mój kąt rampowy - zejścia to 30 stopni. Zderzak przymocowany do kabiny - wysoko.
Boczne wejście wynika z planu zagospodarowania.
Właśnie nad drzwiami bym się zastanowił, bo one definiują ów kąt zejścia.
Przeniesienie ich na tył patrząc na funkcję nie powinno nastręczyć zbytnich problemów.
Chyba że projekt jest już w zaawansowanym stadium realizacji i jest to już a wykonalne.
marcokon pisze:Siłowniki stosowane do dwuskrzydłowych bram samouchylnych - bardzo solidne. Mam takie przy swojej bramie. Kabina mieszkalna jest tylko o 15 cm dłuższa niż paka z otwartą klapą. Zrobiłem wszystko aby na końcu kabiny był jak najmniejszy ciężar.
Tutaj trwałości bym nie demonizował :D
Z autopsji pamiętam co leżąca na drodze gałązka o średnicy 3,5 cm potrafi zrobić z klapą tylną wewnątrz wyginając próg nadwozia na zgrzewie i klapę na krawędzi zgięcia.....miejsca naprawdę mocne :mrgreen:
Wykonała trwałą szczelinę między budą, a klapą w najszerszym miejscu 6 cm 8)
Ot dostała się pomiędzy nadwozie,a klapę i wcale nie w jakimś ciężkim terenie a na leśnej drodze :)
Tak więc sądzę że tego typu elementy mechaniczne o znaczącej funkcji nie powinny być mocowane bez osłony na zewnątrz poza obrysem pojazdu, a zwłaszcza z boku (i nie mówcie że przecież je widać w lusterkach).
Jeśli była by to drabinka, uchwyt jakiś rodzaj relingu spoko....jeśli nawet trochę się zegnie tragedii nie będzie :)

Awatar użytkownika
marcokon
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2013, 12:36
Auto: Ford Ranger XLT 4.0 automat 4x4 off-road
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: marcokon »

RobertK. pisze:
marcokon pisze: Chyba że projekt jest już w zaawansowanym stadium realizacji i jest to już a wykonalne.

Tak więc sądzę że tego typu elementy mechaniczne o znaczącej funkcji nie powinny być mocowane bez osłony na zewnątrz poza obrysem pojazdu, a zwłaszcza z boku (i nie mówcie że przecież je widać w lusterkach).
Jest a wykonalne.
Siłowniki (jak widać na rysunku) NIE są z boku kabiny.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: RobertK. »

Tylne siłowniki nie ale, przednie na rysunku wydają się być, acz rysunek poglądowo/koncepcyjny, to mogłem źle zinterpretować, to co widzę :)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

kolejna odsłona Hiluxa zbudowanego przez Maltec

Obrazek
Obrazek
Obrazek

więcej zdjęć tu
http://www.journaldu4x4.com/?Hilux-cell ... ble-Maltec" onclick="window.open(this.href);return false;

prof. budka
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kpeugeot »

jest gdzieś wersja angielska tego tekstu

albo może ktoś podac jakąś specyfikację tej zabudowy?

podoba mi się wykonanie i się zastanawiam nad budową czegoś podobnego

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Pyrka »

kpeugeot pisze:podoba mi się wykonanie i się zastanawiam nad budową czegoś podobnego
Rzetelnie prowadzony wątek dotyczący własnoręcznego wykonania zabudowy znajdziesz na niemieckim Buschtaxi http://forum.buschtaxi.org/metamorphose ... 5-150.html. W wątku nie używają slangu dzięki czemu googlowe tłumaczenie z niemieckiego pozwala zrozumieć więcej.

Obrazek

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kpeugeot »

ale ja mam doublecaba i do takich wymiarów szukam zabudowy, ale dzięki poczytam

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: irko »

endurance pisze:kolejna odsłona Hiluxa zbudowanego przez Maltec

Obrazek



Bardzo mi się ta budka podoba.
Wnetrze również chociaż dzieki szerokiemu katowi obiektywu wydaje mi się bardziej obszerne niż w realu

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kpeugeot »

gdzie doczytałem że w środku jest 178cm x 142cm albo coś takiego

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

wielokrotnie zastanawiałem się jaka powinna być długość spania i wielokrotnie robiłem następujący test i wszystkim którzy przymierzają się do budowy też polecam bo długość leżenie nie jest równa naszemu wzrostowi :)
kładziemy się na podłodze z głową przy ścianie, a nogami odpychamy "coś" o regularnych kształtach... no i teraz najważniejsze głowa nie może dotykać ściany bo przecież nie będzie wygodnie, dokładamy poduszkę no i na nogi też trochę miejsca bo stopy jak leżymy na plecach opadają do tego dodajemy śpiwór lub kołdrę. Wynik jest oczywisty potrzebujemy tyle ile łóżko (nie łoże) :) niby nic odkrywczego nie napisałem, ale dwóch Panów już miało zaprojektowane spanie na swoją wysokość i malutki zapasik który po takim ćwiczeniu okazał się duuużo za mały. Reasumując 10 cm więcej niż nasz wzrost to trochę za mało.
Szerokość to prosta rzecz i sprawdzona, wymiar bierzemy z karimaty czyli między 50 a 60cm.
Powyższe napisałem założenia oparłem na spaniu w zabudowie jak najmniejszej, ale umożliwiającej spanie np. miesiąc dzień po dniu.

leżący płasko
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2144
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: plum76 »

hej
ja zawsze mam tutaj problem bo mam 190cm.
paweł

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

u siebie podobnie "projektowałem" ; 10 cm nad głową ( na poduszkę ) i maksymalnie wyciągnięte nogi z wyprostowanymi palcami stóp. ....A później jeszcze dodałem 30 cm ( bo miałem miejsce ) :mrgreen: :D

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kpeugeot »

Pyrka pisze:
kpeugeot pisze:podoba mi się wykonanie i się zastanawiam nad budową czegoś podobnego
Rzetelnie prowadzony wątek dotyczący własnoręcznego wykonania zabudowy znajdziesz na niemieckim Buschtaxi http://forum.buschtaxi.org/metamorphose ... 5-150.html. W wątku nie używają slangu dzięki czemu googlowe tłumaczenie z niemieckiego pozwala zrozumieć więcej.

Obrazek

czy wiecie może z jakiego materiału są te ściany i dach?

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

zabudowa o którą pytasz została zrobiona z tz. sandwitcha czyli połączenia blachy aluminiowej lub laminatu, ociepliny i wewnętrznej dekoracji w jednolitą płytę. Sandwitche są bardzo lekkie, podobno trwałe i jak twierdzą katalogi nie powstają mostki termiczne, ale w małych pomieszczeniach ważniejsza jest dobra wentylacja. Ogólnie poznaje się je po gotowej całej ścianie i te używane do "budek" nie mają ani grama drzewa.
Część firm buduje z sandwitrza, a część robi szkielet aluminiowy który wypełnia blachą aluminiową i później ociepla.

kanapeczka
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2515
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kpeugeot »

a to ociepleni ten styrodur to ma jakiś tańszy zamiennik bo kawałek 1200x600 kosztuje 200 zł

ODPOWIEDZ