Zabudowy mieszkalne

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

jestem ZA !

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Biuro fajne :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: czobi »

raczej fajna hacienda, i po co brac kredyt na mieszkanie :mrgreen:
btw ciekawe ile rozklada sie ten grzmot, bo na keszue to nie wyglada


@zbyszek sprobuj indywidualnei uderzyc pomijajac firme
nie chec mi sie wierzyc ze jak kupisz bude-bez pickupa-
to nikt ci jej do kontenera nie wsadzi w usa. napewno bezdei to
trwalo i bedzie upierdliwe ale warto

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Próbuję znaleźć jakiś sposób do sprowadzenia bezpośredniego ale ma to nie tylko zalety ponieważ: napięcie instalacji i lodówki oraz króciec do tankowania gazu są inne niż w Europie więc część zysku ze sprowadzenia trzeba przeznaczyć na przeróbki. Po za tym trochę się obawiam zapłacić pieniądze nie mając pewności co przyślą. Modele sprowadzane do Europy są trochę inne i lepiej wykonane. Przy okazji mam pytanie: Czy nośność pickupa podawana w katalogu dotyczy tylko ładunku na pace czy także pasażerów w kabinie?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

Zbyszku uderz tak jak Ci już mówiłem na cafecoyot do www.xbike.pl wielu moich kolegów jest bardzo zadowolonych z obsługi. Idziesz w ciemno zamawiasz i otrzymujesz pod dom, czy to subaru czy harleya czy campera na pickupa.

Przeróbka gazu i elektryki to nie problem, kosztowo to pewnie pomijalna sprawa. Znajomi zrobili wszystko z przyczepką kempingową i kosztowało ich to 1200zł. 100zł przejściówka do gazu i 1100 profesjonalna przetwornica 110/230V.

Wrazie co kolerzanki mąż też sprowadza auta ze stanów tylko że ja z niego nie korzystałem, widziałem za to 3 auta które sprowadził więc też jest to w razie co kontakt gdyby xbike miał jakieś ograniczenia czasowe, albo cuś.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Dziękuję za informację i przypomnienie. Napisałem już do nich zapytanie i czekam ale ciągle mam nadzieję że może jakaś polska firma pójdzie w ślady wohnkabinencenter i zacznie sprowadzać te budy do nas już przystosowane do naszych warunków

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

To by musiał być ktoś z nas :mrgreen:, ale swoją drogą w polsce powinno się to za mniejsze pieniądze zrobić. Ściągnij, rozłożymy na elementy pierwsze, zrobimy plany i będziemy budować.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Mam już informację że sam transport będzie kosztował 2000USD jak się do tego doda ew. podatki i fakt że trzeba wyłożyć kasę na coś czego się nie widziało a potem przerabiać to oferta niemiecka staje się atrakcyjna.
Co do produkcji u nas to też jestem prezekonany, że to się musi opłacić i gdyby nie to że ja już nie muszę zarabiać ponieważ jestem bogaty (nie dlatego że mam dużo, bo mam niewiele ale dlatego że to co mam mi wystarcza na życie jakie lubię :lol: ) więc nie wypada mi się brać za tę robotę i zabierać z rynku kasę która tak jest potrzebna młodym ludziom na mieszkania, samochody, wykształcenie dzieci oraz klejnoty dla małżonek i kochanek. Dziwię się więc że w naszym środowisku nie ma chętnych do zarobienia kasy na produkcji lub handlu tymi rzeczami. Przestałem już liczyć na ludzi z poza środowiska którzy już robią chłodnie czy kampery bo oni nie rozumieją specyfiki i warunków jakie spełniać musi taka nadstawka.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

To tak jak Ci mówiłem, ale nie pamiętam w jakim stanie byłeś że transport to 1900$, podatek zapłacisz 22%, ale jak masz Hiluxa na firmę to sobie go odtrącisz, cło to 3%-5%, na części niema akcyzy, chyba że się zmieniły przepisy, więc wydaje mi się to bardziej opłacalne. xbike na usługę transportu też chyba wystawia fakturę, więc możesz sobie ją w koszta wsadzić.

Co do robienia tego w pl, to rynek u nas kulawy jak stara kobyła, dużo ludzi jak będzie robić profesjonalną terenówkę, lub kupować zabudowę pójdzie do niemca lub włocha. U nas trzeba by liczyć na "taniego klienta", który kupi tańszy produkt. Dużych firm czysto 4x4 to w Polsce niema bo to musiał by ją otworzyć człowiek z portfelem, a nie zapaleniec. Jak widzę jak się ten rynek męczy, jak wygląda na nim gra to się wcale nie dziwię że zapału brakuję i poważnego inwestora z kapitałem, aby coś zrobić. No jeszcze są erotomani-gawędziarze, ale jak miałbym wydać 60kzł na zabudowę w Polsce to wolę wydać 15kEur w niemczech, albo 10k$ w usa, bo jakoś nie wierzyłbym w produkt zrobiony na prędce u pana juzka w garażu.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Co do przyczepki to teoretycznie tylko to tak wygląda fajnie a w praktyce nie specjalnie. Ciągam przyczepkę z quadem albo campingową i to zostawianie bardzo ogranicza zasięg i można robić tylko jednodniowe wycieczki terenowe i to wracanie w to samo miejsce często po tej samej trasie - nieciekawe. Nie można uprawiać szwendactwa które tak lubimy z noclegami gdzie popadnie i z biwakami gdzie się nam podoba. Ta budka z szufladą którą mam jest bliska ideału brakuje jej tylko możliwości siedzenia w środku jak pada deszcz, skutecznej moskitiery z tyłu i trochę trudne jest wchodzenie a zwłaszcza wyskakiwanie w nocy w ciemność.
Cenę transportu 2000$ podała mi ta firma xbike jak jej podałem adres producenta.
Jestem także w trakcie negocjacji z wohnkabinecenter więc może coś z tego wyjdzie.
Ciągle nie wiem jak jest z tą ładownością katalogową czy dotyczy tylko paki czy także pasażerów, zderzaka przedniego i wyciągarki.Może się okazać że na tego mojego biedaka żadnej kabiny nie można już zamontować ?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

Mnie też chodziła przyczepka po głowie, wymyśliłem taki schemat, że robię zabudowę auta do spania, jedzenia i mieszkania z dodatkowym namiotem przyczepionym do auta. A na przyczepce mam motor ( jakąś lekka 125) dodatkowe paliwo, koła zapasowe, narzędzia i szpej ratunkowy.

Ale mi się odwidziało, rejestracje, przeglądy, OC, to wydatki co roku, do tego mała praktyczność o której piszesz, i właściwie tylko na dojazd po równym.

Potem poczytałem tutaj http://www.explorermagazin.de/fahrzexp/explhist.htm i całkowicie zmieniłem pogląd.

Pięknie opisane podróże, super opisy aut i ich przygotowań do wypraw, ogólnie kopalnie wiedzy.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

A no i zobacz co za 28000 możesz mieć już na gotowo w Polsce http://tinyurl.com/62m4a9

Ja bym się długo nie zastanawiał... do odważnych świat należy.
Znalazłbym tylko jakąś taką zabudowę która by najbardziej pod 4x4 pasowała, czyli np. z podnoszonym dachem.
np http://tinyurl.com/5mmbg9

poza tym sporo jest tam nadstawek za 4-5k$ można by ściągnąć i pomotać coś, za 10kzł byłbym pełen podziwu.

http://tinyurl.com/6x4ujq tu masz od producenta robią pod wymiar, wyślij że chcesz na hiluxa takiego i takiego to ci coś doradzą potem zagadasz z xbikem i Ci ściągną i za 25kzł masz co chcesz. Jak dla mnie niema innej opcji.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Przyczepka jest fajna raczej do lansu oraz na szutrowe wycieczki. Prosty przykład - połowa tras naszych w Tunezji ok zaś wydmy i dojazd do Ksar Ghilane już nie bardzo (drogą przez wydmy). Do palmowych kikutów też już byś z przyczepką nie zajechał. Nie mniej jednak z taką budką również. Chcąc robić i sprzedawać takie przyczepki musicie Michał wprowadzić ISO jakościowe. Rozumiem, że to prototyp ale moim zdaniem powinien być wymuskany na tip top. Można również zejść z masy. Liczyliśmy na szybko z chłopakami na Coyocie i dużo wyszło, a jak wiemy masa jest bardzo istotna w naszych zabawach.
Budka na pick-upie :!: Czy na campingach automatycznie wzrasta opłata jako od campera :?: Czy niektóre drogi zamykają się przed nami bo jest zakaz wjazdu dla camperów. Np. Gross Glockner lub Col de La Bonette :?: Z przyczepami też chyba tam nie wolno.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Te nadstawki bardzo mi się podobają z tym że te nowe są za duże a ta mała jest akurat tylko że jest za stara. Masz rację pewnie można by coś wybrać ale w mojej głowie się nie mieści jak ten zakup zrealizować :oops: Jak zrozumieć to zdanie że za 28000 mogę mieć to na gotowo w Polsce?
Jeśli chodzi o ceny na campingach to tylko w Chorwacji płaci się najczęściej za miejsce i osoby w pozostałych krajach cena zależy od wielkości samochodu i za kamper płaci się więcej ale czy taka nadbudówka to już kamper :?: Na promach za camper też się płaci więcej ale np na trasach na Sardynię i Korsykę podajesz markę i komputer podaje cenę. Za Hiluxa płaciłem jak za osobówkę a dla odmiany przy płynięciu przez Dardanele podobny automat dał mi cenę jak za ciężarówkę i nic nie dało się wytargować :cry: Niestety trzeba się raczej liczyć z tym że ta odrobina komfortu będzie trochę kosztować i stwarzać pewne ograniczenia choć kampery mają je mniejsze niż pojazdy z przyczepami

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

jeżeli chodzi o przyczepki też chodziła mi po głowie, na oryginalnej pace cały brudny sprzęt, a w przyczepce tylko prosić na salony.

tu fajne wymiary
http://www.expeditions-service.com/ga_t ... skizze.php
tu w terenie
http://www.expeditions-service.com/ga_t ... bilder.php

a tu linkownia najczęściej u "kongurów"
http://www.overland.co.za/Offroad_Trailers/

osie i zaczepy
http://www.al-ko.pl/fahrzeugtechnik/dmc/index.php

wojciech endurance
www.polkasteam.pl

ODPOWIEDZ