Zabudowy mieszkalne

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

Zbyszku 28kzł to po moich wyliczeniach zabudowa pod domem już do zamontowania na auto.

Kylon, na wszystkie wzniesienia gdzie niemożna wjeżdżać camperem, można by wjechać hillem z zabudową, bo ma napęd 4x4 i jest mocniejszy od zwykłych camperów, ogranicza nas tylko wysokość, kąt nachylenia podjazdu i napęd już nie.

Emsi jakbyś chciał wprowadzić iso chętnie pomogę, jestem bezkrytyczny wobec siebie i innych :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Kurna bo zaraz wam zbuduję tą camper budkę. Przestaje mi się chcieć naprawiać samochody. Nowe idzie :mrgreen:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: endurance »

"Kurna bo zaraz wam zbuduję tą camper budkę. Przestaje mi się chcieć naprawiać samochody. Nowe idzie :mrgreen: "

Kylon no i o to chodziło, żeby się ktoś taki jak Ty za to zabrał :)
Chłopaki prowokacja się udała nasze budki będę profesjonalne by Kylon :)

wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Najpierw trzeba w totka walnąć żeby taki prototyp wykonać. A jak już się walnie to po co je robić :mrgreen:
To jest tylko kwestia głównej konstrukcji. Cała reszta przecież jest dostępna. Okienka, wentylatorki, zbiorniki, kibelki i materace. A co na taką zabudowę mówią przepisy :?:

emsi

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: emsi »

Zbyszek prosił o wklejenie korespondencji z maila
Witaj
Spotkaliśmy się w Szczyrku i mówiłeś że kupiłeś zabudowę na Hiluxa. Ja także dojrzałem do takiej decyzji ale chciałbym zapytać o Twoje doświadczenia w użytkowaniu tego sprzętu

1. Czy jesteś zadowolony z zakupu?

W zakresie podrozy po Ameryce Pd. i jej bezdrozach calkowicie NIE, w zakresie jakim obecnie wykozystuje w Polsce TAK!

2. Czu dużo gorzej taki zestaw się prowadzi?

Zdecydowanie gozej jak solo, bo waga 650kg z wysokim srodkiem ciezkosci i wielkim oporem wiatru! Jak kazdy kamper

3. Czy jazda w terenie jest możliwa?

W zakresie otwartych terenow tak , w lesie z powodow gabarytow nie za bardzo

4 Jak wzrosło zużycie paliwa?

solo 9l z nadbudowa ok 10-11

5.Czy nadbudówka i przyjemności zwiazane z jej użytkowaniem sa warte ceny którą trzeba zapłacić?

masz auto do dyspozycji przez caly rok, nadbudowe tylko wtedy jak potrzebujesz! Cena zakupu wysoka, jesli nie za wiele sie podrozuje mysle ze rozwiazanie dobra funkcjonalna przyczepa o warunkach dostosowanych do przejazdu w trudnym terenie bylaby rownie dobrzee przydatna i w podobnej cenie! Ja moge jeszce ciagnac przyczepe z naszym BMW np. do Maroka jub inne rejony w ktorych nie mozna jeszcze jezdzic na moto i tam realizowac motocyklowe wojaze!
Pozdrawiamy serdecznie!
Wojtek i Malgosia BMW

www.wimdookolaswiata.pl

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Jak to przeczytałem to myśl moja wraca do kabiny z podnoszonym dachem. 300kg mniej, środek ciężkośco 0,5m niżej i 1m2 oporu czołowego mniej. Boczna powierzchnia też jest nie bez znaczenia w kraju w którym wichura potrafiła porwać autobus z pasażerami :shock:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: czobi »

@emsi
seguzo, od rolujacych pickupow,
z ojcem prowadza calkiem powazna firme certyfikujaca wszystko
, nawet promy kosmiczne :) - z przyczepka tez dadza rade.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

emsi pisze:Kylon, naród czeka na zbawcę. Nie poddawaj się. Co tam koszta, w końcu chodzi o zabawę. :twisted: (to tak z sympatii)
ale Cię podpuszcza :D ale też jestem ZA ! :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

bzdura, ściągnąć to co podałem z rozkładanym dachem wsadzić na pakę i już w styczniu jechać do afryki.

A tak to kolejne tygodnie mijają na onanizowaniu się jakimiś tam projektami za 50kzł. :shock:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: konus »

To jest tak że niemożna mieć ciastka i zjeść ciastko.
1.Jak się chce jeździć i korzystać a nie tylko gadać co to by się nie zrobiło, to trzeba działać.
2.Jak w eu propozycje campera z podnoszonym dachem zaczynają się od 50kzł a przy ściągnięciu z usa pod dom cena wychodzi 2 razy taniej to nie ma się nad czy zastanawiać, chyba że punkt 1.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

A u mnie Panowie dziś coś takiego zajechało w temacie :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Gałka »

fajny, jak fabryczny :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: kylon »

Samochód dowodzenia ze szwajcarskiej armii. Zabudowę robiła firma widoczna na naklejce. Wykonanie z najwyższej półki. Cała instalacja wodoszczelna i ekranowana. I zagadka dla tych którzy go nie widzieli dziś na podwórku. Gdzie w takim samochodzie może być schowana łopata :?:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: Zbyszek »

Konus ma rację tym bardziej że złotówki które miałem na zakup nowego już nie wystarczą ponieważ inwestorzy którzy dzięki wykładowcom i stypendystom z zagranicznych uniwersytetów zarządzających polskimi finansami żyli z odsetek w polskich bankach teraz wycofują swoje kapitały aby kupić udziały w dofinansowanych przez rządy bankach i potem przenieść zyski na bliski wschód. Fotki tego mercedesa ranią moje serce ponieważ kilkanaście lat temu miałem podobną sanitarkę na Uazie i zgodziłem się żeby ją pociąć i zrobić przeprawówkę z silnikiem mercedesa a teraz byłaby jak znalazł. Nie załamuję się jednak i próbuję opanować sztukę wygrania jakiejś aukcji na nadstawkę w USA i sprowadzenie jej do Polski. Natomiast jeśli chodzi o wyjazd do afryki czy gdzie indziej to jestem gotów z tym sprzętem który już mam i tylko oczekuję na hasło wymarszu

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zabudowy mieszkalne

Post autor: czobi »

cos dla was zboczency od kioskow :) ku inspiracjii
http://cruiser-connection.com/system/en ... N-PROJECTS&
nawet na malej hzj a dalo sie i wyglada z sensem
ciekawe jak w praktyce mieszka sie w tym

fajne graty w sklepie-konsola do 78, siedzenia kubelkowe a"la tujota itd, wasser tanki itp

ODPOWIEDZ