Kamera video

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Kamera video

Post autor: qberus »

Fragment roadbooka skręcony GoPro.



Może to kwestia dobrania właściwego uchwytu ale miałem problem z ustawieniem jej we właściwej pozycji na tak skośnej szybie. Skończyło się na filmowaniu "do góry nogami". Jakość filmu wykastrowana trochę prze Youtube ale w tym oświetleniu oryginał też nie powala, stabilizacja natomiast ok. Ogólnie jak dla mnie trochę zbyt nieporęczna w obsłudze, są już ciekawsze rozwiązania z tego pułapu cenowego. Zważywszy że i tak trzeba zabrać ze sobą wysiadając, do samochodu wybrałbym jednak dobrego ręczniaka z dorobionym uchwytem na szybę.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kamera video

Post autor: consigliero »



Ja tak bardziej na motocykl

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kamera video

Post autor: consigliero »

Aparat nawet tak nieduży jak Lx 3 ciężko umieścić na motocyklu



można też kręcić dużym aparatem typu canon


Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Kamera video

Post autor: qberus »

Dla porównania zwykły ręczniak wciśnięty pod zagłówek (dźwięk się rozjechał przy cięciu). Na motocykl ta opcja oczywiście odpada :wink:.



Alternatyw dla GoPro jest już zatrzęsienie tylko podobnie jak iPad, GoPro było pierwsze i wygrywa marketingiem. Od niedawna mamy w sklepie coś takiego ION Air. Jakość filmów taka sama a dużo wygodniejsze.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Kamera video

Post autor: kpeugeot »

a cena tego ION

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kamera video

Post autor: consigliero »

Kiedyś kupiłem taką http://www.tachyoninc.com/" onclick="window.open(this.href);return false; , do dzisiaj leży gdzieś w piwnicy

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kamera video

Post autor: consigliero »

Kiedyś miałem taką małą kamerkę Taychon bo była tania , chciałem Sony ale ich POV to był koszmar cenowy . Po zrażeniu się do takich producentów jak Taychon , producentów to chyba za duże słowo. Później próbowałem z różnymi aparatami z lepszym lub gorszym skutkiem, na GoPro szkoda mi było pieniędzy bo na początku nie wiadomo było w jaką stronę to pójdzie . Ostatnio byłem w dużym sklepie i widziałem jakiś następny wynalazek e coś tam , to poszukałem w internecie i znalazłem Sony. Na pierwszy rzut oka ok , wi-fi , możliwość tzw pilota z poziomi jakiegoś jabłka i androida , a tego akurat posiadam ,małe poręczne i można też za parę złotych zrobić z tego prawie ręczniaka http://www.sony.pl/product/cac-other-ac ... es/aka-lu1" onclick="window.open(this.href);return false; , to zakupiłem .
Aplikacja dostarczona przez Sony działa ,może tnie przy przesyłaniu ale do kadrowania i użycia jako włącz wyłącz bez problemu się nadaje. Obraz widziany naocznie ostry i wyraźny , niestety nagranie tego nie ukazuje , trudno nagrywać ekran. Wykonałem szybką drugą próbę , nagrywając jednocześnie kamerką

Widziane okiem aparatu



oraz obraz bezpośrednio z kamery



Na razie nie mogę jeszcze się połapać w ustawieniach programu. Chyba wymagany jest program Sony aby zobaczyć nagranie , bo karta włożona bezpośrenio do komputera nie pokazała żadnego nagrania . Być może po ponownym uruchomieniu W7 wszystko się pokaże , zobaczymy

ODPOWIEDZ