Mega ważna rzecz

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: sebastian44 »

Ciekawy temat:) szczerze mówiąc stołeczek do srania jest dla mnie równie odrażający jak WC chemiczne- ani jednego, ani drugiego w życiu nie chciałbym miec w samochodzie. Trzeba sobie uświadomić że kontakt z naturą to nie tylko drzewka, ptaszki, grill i piwko, ale też inne "atrakcje" :roll:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: sebastian44 »

A i jakie by nie były poglądy polityczne prosiłbym jednak o zakopywanie papieru, torebek i innych wynalazków wraz z zawartością. Też pływam po mazurach...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: kylon »

finger pisze:Kylon czemus nie kupil? Szlo by jak swieze buleczki (chociaz buleczki to nie najlepsze okreslenie).
Uznałem to za mało rozwojowy temat gdyż iż sam z doświadczenia nigdy tego nie potrzebowałem, a od ponad dwudziestu lat działań poza asfaltem jesteś pierwszą osobą, która zwróciła na ten temat uwagę :wink:

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: jjb »

finger pisze:... ktore pozwalaja sie spokojnie wys**c w terenie bez kuckania na Malysza? ...
I tu jest problem. Od dziecka jesteśmy trenowani do s.... w pozycji która nie jest ani naturalna, ani zdrowa i traktujemy to jako "najnormalniejszą normalność". A wlaśnie tzw "tryb kucany" jest uważany za zdrowszy i działający profilaktycznie względem chorób jelita grubego (pozwala na pełne wypróżnianie bez zalegania złogów, chroni także przed uszkodzeniami związanymi z chorobami prostaty). Spora część świata używa ubikacji kucanych (zwanych również azjatyckimi) i dobrze się z tym ma. -:)

ciekawe omówienia tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana" onclick="window.open(this.href);return false; , http://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam

jjb

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: anoretka »

W Chinach nawet na nowych lotniskach spotkałem się z takimi do kucania. Aby poradzić sobie z papierzakami, które jakoś nie chcą spłynąć, to widziałem tam takiego Pana z długimi drewnianymi szczypcami, który krążył między toaletami i sprzątał. Więc takie długie szczypce trzeba jeszcze mieć :D
Taki kucany to chyba jest bardziej higieniczny, ale bardziej odrzuca mnie odór.
Na "tradycyjnym", to wygodniej się czyta, albo gra w kulki ... oczywiście na telefonie :mrgreen: .

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: finger »

Tak panowie, tryb kucany jest zdrowy, ale przy dluzszym wyproznianiu bywa meczacy. Ja osobiscie lubie sobie usiasc wygodnie, wziac gazete i przeczytac jaki artykulik w trakcie. Dlaczego mialbym z tego rezygnowac na wakacjach? Relaks to podstawa.

Kylon rozpoczalem temat bo nie wstydze sie poruszac tematow tabu! :)

kolejny bedzie o seksie pod namiotem, ale dajcie mi sie rozkrecic!!

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: sebastian44 »

W drugim temacie też bedą pytania o dodatkowe gadżety i udogodnienia z ebaya?

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: finger »

nie wiem, bede improwizowac :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: kylon »

Temat jest bardzo fajny i nie bardzo rozumiem dlaczego miał by być tematem tabu. Nic co ludzkie nie jest nam obce. Mam u siebie różnego rodzaju worki na mocz i tez czasem ludzie je kupują.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: Pyrka »

Temat się widzę pięknie rozwija. Jeszcze a'propos kwestii chwalić się czy zakopywać - metoda nawierzchniowa powoduje zazwyczaj duże zainteresowanie wśród much, które po rekonesansie mogą przysiąść na kanapce. Zdecydowanie jestem za wykopem.

Obrazek

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: finger »

Pyrka, ale nie srasz przeciez kolo samochodu tylko idziesz gdzies daleko w miejsce gdzie ludzie nie chodza. Ja dalej bede bronic biedne zagrozone wymarciem zuczki! Chocbym mial stanac na barykadzie, to nature bede wspierac :cry:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: Kames »

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: Kames »

kolejny bedzie o seksie pod namiotem, ale dajcie mi sie rozkrecic!!
Obrazek
takoo ło :?:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: finger »

Ostatni gadget warty przemyslenia :P

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Mega ważna rzecz

Post autor: czobi »

kiedys w mongolii spotkalismy szalone suzuki maruti z rajdu london-ulanbator z ...muszla na dachu, taki performance w sprawie, mozna i tak. chlopaki chwalily.
...ale puki nie walimy w pampersy to po ch...tylko komary zawsze grzyza i na to nie ma rady.

ODPOWIEDZ