Webasto - ogrzewanie postojowe

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Post autor: Zyzol »

mam wodne, i odpalam w lato czasem jak mam krótki przebieg z rańca zrobić bo lubię jak wskazówka od temp. jest na swojej pozycji :lol:

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kozi »

co do lata to jest też funkcja wietrzenia czyli uruchomienia tylko dmuchawy co może odrobinę zmniejszyć szok po pozostawieniu auta na słońcu ale powiem szczerze że jakieś podejrzanie inteligentne [albo głupie] to moje webasto - potrafiło czasem odpalić grzanie na początku wietrzenia tak jakby samo chciało pilnować tych comiesięcznych uruchomień :D

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: Gałka »

jaki prąd pobiera webasto ( jedno i drugie ); chodzi mi jakie przewody i bezpiecznik do zasilania 24V?

Awatar użytkownika
zbychu
Klubowicz
Posty: 103
Rejestracja: 05 mar 2008, 17:02
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: zbychu »

Koledzy! podajcie ceny tych urządzeń + koszt montażu. Interesuje mnie głównie webasto wodne.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: Gałka »

zgłoś się do Emsiego.

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kozi »

są różne moce grzewcze więc i różne ceny, także różne pod względem ceny punkty montażu , przygotuj sie psychicznie na 4000-5000 może


pobór prądy na poziomie 35W przy pracy na maksa i nieco mniej przy dogrzewaniu

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kylon »

Sprawdź przed wyjazdem dobrze bo tam nie będzie czasu na poprawki :mrgreen: Zdrożało coś :shock: .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kylon »

Nadzór z obiektywem to nie to samo :wink: U mnie trzy razy chłopaki poprawiali ale ja to pecha mam :mrgreen:. Działa git i jestem bardzo zadowolony. Szczególnie jest to teraz przydatne przy Kamilce i dzieciach.

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kozi »

upchnęli koło/na wysokości silnika?

u mnie na początku jak szukali miejsca to chcieli za zderzakiem montować :roll: - powiedziałem, że nie ma opcji , że do 60 cm po wodzie mogę jeździć

Awatar użytkownika
kozi
Posty: 247
Rejestracja: 11 wrz 2007, 17:47
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kozi »

moje tu widać

Obrazek

między kierunkowskazem a tylną częścią intercoolera , ustawiony w pionie, trzeba było jakieś złącze diagnostyczne przenieść , srebrna rura to dolot powietrza

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: galon »

emsi pisze:Thermo Top C z pilotem HTM - ok. 6000 zł
Rany boskie...skąd te ceny?? :shock: Takiego frycowego za fakt posiadania przez jeden dzień nowego sprzętu bym chyba nie strawił :)
Kupiłem ubiegłego lata rocznego Eberspaechera D5WSC full opcja, sterowanie ogrzewaniem, wentylacją, długością cyklu, timerem tygodniowym, wskaźnikiem temp wewnętrznej-wszystko w pilocie + dodatkowa antena gsm i pełna dokumentacja za 400eur. Do tego koszt montażu, którego nie liczę, gdyż jest banalny i wykonałem go osobiście :D czyli wciąż 400eur ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: kylon »

Ja też mam to samo Webasto w piwnicy kupione za 1700 PLN (i leży trzeci rok) ale kupiłem nówkę sztukę z gwarancją. Zwłaszcza, że trzykrotnie się przydała. Dodatkowo jak człowiek ma koszta to wychodzi w efekcie cena podobna i śpi spokojnie. Samochód nowy i w ASO też miało znaczenie gdzie montowane w przypadku grzebania przy silniku. Nie mniej jednak uważam, że to drogie urządzenie. A cenę podnosi znacznie super pilot do obsługi z zewnątrz na odległość do 1200 metrów.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: konus »

Cenę to podnosi kur ojro na tą chwilę.

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: galon »

kylon pisze:Ja też mam to samo Webasto w piwnicy kupione za 1700 PLN (i leży trzeci rok) ale kupiłem nówkę sztukę z gwarancją. Zwłaszcza, że trzykrotnie się przydała. Dodatkowo jak człowiek ma koszta to wychodzi w efekcie cena podobna i śpi spokojnie. Samochód nowy i w ASO też miało znaczenie gdzie montowane w przypadku grzebania przy silniku. Nie mniej jednak uważam, że to drogie urządzenie. A cenę podnosi znacznie super pilot do obsługi z zewnątrz na odległość do 1200 metrów.
Jak nadejdzie ten dzień, w którym kupię nowe auto w salonie, to pewnie zrozumiem tę logikę :lol: , lecz na dziś tematu zupełnie nie ogarniam... :roll: :lol:
i dlatego teraz, mimo wszystko cieszę się jak murzyn blaszką, że mam webasto z takim bajeranckim pilotem za cząstkę ceny nowego...

Zyzol
Posty: 347
Rejestracja: 20 gru 2007, 19:36
Auto: KDJ 95
J15
Kontakt:

Re: Webasto - ogrzewanie postojowe

Post autor: Zyzol »

a robi te 1200m?
bo mój ma 1000 ale chyba w mm podali :mrgreen:

ODPOWIEDZ