Kuchnia na wycieczce

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Po ostatnim wyjeździe mam pewien niedosyt w organizacji nie tylko sprawy noclegu , ale też i tak prozaicznej rzeczy jak kuchnia. Oczywiście na wyposażeniu w samochodzie miałem zarówno palnik jak i naczynia , mało tego okazało się że posiadałem też grilla gazowego i co najmniej 2 systemy butli zasilających te kuchenki . Problemem podstawowym był sposób w jaki byłem zorganizowany ( inni nazwaliby to inaczej). Jak już dokopałem się do stolika , znalazłem naczynia , kuchenkę oraz coś do podgrzania to okazywało się że inni już zdążyli zjeść . Ponieważ w 4R jest taka ruchoma półka pod którą można coś całkiem sporego zmieścić ,szufladę , walizkę , stół , pomyślałem że fajnie byłoby zorganizować sobie takie coś gdzie wszystkie potrzebne rzeczy dostępne były on-line 8) . Po zapytaniu mr. googla okazało się że istnieje np sposób organizacji zwany "camp box" lub "chuk box" i byłaby to idea którą mógłbym spróbować wykorzystać . Ponieważ posiadam jedną bardzo dużą a drugą mniejszą walizkę peli , mógłbym się pokusić też o takie jej zaaranżowanie aby spełniła rolę takiego "chuk box'a" . Idea jest taka aby uzyskać podobną funkcjonalność i ergonomię jak kamperze. Jakie są wasze patenty na usprawnienie biwaku, zaznaczam że zbieranie potraw która upadły na trawę , oraz gotowanie na kolanach już przerobiłem i teraz szukam patentów na to aby życie było łatiwejsze.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: fobos »

W 70-tce rewelacyjnie sprawdzały mi się własnoręcznie zrobione szuflady i rozkładany stolik na drzwiach. W szufladach papu i kuchenka, na stoliku gotujemy i jemy.

Obrazek

W 90-tce również zrobiłem szuflady. Ta sama zasada, czyli w szufladach papu i kuchenka. Stolika nie robiłem, bo 90-tka ma szeroki zderzak i spokojnie można na nim przyrządzić szybki posiłek.

Obrazek
Obrazek

tu jest opis jak robiłem szuflady w 90-tce: http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=3417

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Po kilkugodzinnej analizie naszego forum , oraz T4R gdzie również były prezentowane różne opcje sposobu wykorzystania powierzchni bagażnika , wydaje mi się że najlepsze dla mnie będzie zastosowanie pojemników Rako ESD lub też walizek ESD. Dla mnie będzie to opcja która pozwoli mi na lepsze zorganizowanie miejsca dostępnego w samochodzie i zgromadzenie potrzebnych elementów w odpowiednich grupach. Mam nadzieję że bedzie je można też wykorzystać jako minimalistyczny stolik. Ponieważ 4R posiada standardowo półkę w bagażniku to nigdy nie myślałem o zabudowie ze sklejki , szukałem czegoś co można by włożyć na tą dolną półkę i byc może znalazłem , ale wcześniej muszę dokonać pomiaru dostępnej powierzchni.
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Trochę będę mieszał później cały ten wątek można ewentualnie podpiąć w mój śmietnik czyli "T4R Chinook".
Mam do dyspozycji przestrzeń pod tą półką
Obrazek
i po analizie tych wszystkich skrzynek i ich wymiarów wychodzi na to że najlepiej będzie sobie wykonać coś w stylu szuflady. Mam do dyspozycji na szerokość około 89 cm, na długość do samych drzwi około 90 cm wysokość tutaj jest lekki problem , limituje mnie widoczne zaokrąglenie które w prześwicie ma około 20-21cm. Wymyśliłem sobie aby położyć jako bazę, taką podłogę ze sklejki na której będą mocowane elementy prowadzące szufladę . W założeniu powinien to być równy element, w odróżnieniu od podłogi która może wykorzystać całą przestrzeń wykładziny i wejść na ciasno między nadkola , powinny się też znaleźć miejsca dla jej przymocowania. Jedno to np miejsce gdzie blokowana jest oryginalna półka , do wykorzystania mam też uchwyty transportowe. Nie mam doświadczenie czy iść w jeden duży element , czy też podzielić przestrzeń na 2 elementy. Zakładam że wysuwająca się szuflada służy za stolik i miejsca przyrządzania posiłków ,dopuszczam że przedni front szuflady mógłby się opuszczać aby zwiększyć powierzchnię. Ponieważ półka górna przykrywa 60 cm zakładam że tam nie musiałoby być pokrywy , tylko na zewnętrznej części widocznej po wjechaniu szuflady zamontowana byłaby pokrywa na zawiasach meblowych(fortepianowych ) otwierana do góry aby stworzyć coś ala wiatrołap osłonę , miejsce na podręczne rzeczy. Nie wiem za bardzo jakich materiałów użyć i gdzie spróbować takie coś wykonać , abstrahując od próby wykonania samodzielnego, ale wiem że to będzie pewnie droższe bo narzędzia trzeba by kupić. Jeżeli ktoś ma doświadczenie to proszę o porady typu okucia , zawiasy , czym skręcać , jaki materiał użyć . Sklejka czy OSB a może jeszcze coś innego.
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Pomierzyłem jedną z walizek Peli, jest idealna i będzie robić za kuchnie z wyposażeniem , jej wymiary to 50x60x22 i powinna idealnie wejść pod półkę . W środku przewiduję zgrabny podział na noże widelce ,talerze kubki , garnki kuchenkę itp , jednocześnie będzie służyła jako stół do przygotowania potraw , rezultat końcowy do obejrzenia na Camp gdzie odbędzie się też test. LODÓWKA to kolejny element który może być przydatny , ale z naciskiem na MAŁA LODÓWKA 8) , ma ona służyć to przechowania produktów które tego wymagają czyli tych śniadaniowych , mięsa z domu na dłuższe wyjazdy zabierać nie będziemy, ale chętnie na CAMPA zabrałbym porządny kawał polędwicy wołowej aby sobie ją przyrządzić na grilu po angielsku jak lubię . Tylko gdzie tą MAŁĄ LODÓWKĘ kupić 8)
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

No dobrze Lodówka już jest 8)
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: milczacy »

consigliero pisze:No dobrze Lodówka już jest 8)
PozdrawiaM
to prosimy o konkrety :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Waeco Cdf-18
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: fobos »

Niestety Cię zmartwię, nie wiem jak będzie w tym roku, ale w ubiegłym nie można było używać grilla na Camp'ie :(
Musi się wypowiedzieć El Comendante Pyrka .

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Gril, grilowi nierówny, ja mam na myśli taką płytę do grilowania zasilaną zwykłym gazem , chyba że maszynki na gaz też są zabronione 8)
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

A teraz z powodu usprawniania swojej kuchni przenośnej posiadam już 2 takie urządzenia, jedno to
http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i- ... eluxe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a drugie posiadałem już wcześniej , ale miałem problemy z kartuszami , tzn ich podłączeniem, bo w Rumunii będąc zepsuł się oring uszczelniający i do dziś nie dobrałem
http://cadacsafarichef.safarichefgrill.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: grzes »

Tu obrazki pogladowe z mr google: http://www.google.pl/search?q=camp+box& ... 80&bih=685" onclick="window.open(this.href);return false;

ja u siebie mam polki i na nich skrzynki rako.
zasade pakowania przyjalem taka ze mamy skrzynke gospodarcza: kuchenka, sztucce, gary, noze, deski do krojenia, wszystko do przyrzadzenia posilku, i tego zeby bylo go czym i na czym zjesc.
mamy skrzynke zywnosciowa i tam trzymamy to co jest do zjedzenia

obok 4 krzeselka turystyczne, i na gorze w zabudowie stolik, mozna wszystko to wyjmowac osobno.

przy 2os doroslych wyglada to tak ze ja wyjumje obie skrzynki, zona zaczyna przygotowania, ja w tym czasie rozkladam obozowisko... i sie sprawdza, lodowka tez jest na wierzchu ale trzeba ja wyjac z bagaznika - poskapilem na jakies prowadnice, a swoja droga to tylko zwiekszenie masy....

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: grzes »

Tak wyglada to w praktyce:
Obrazek
Obrazek


PS. jak tu sie edytuje posty ?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: consigliero »

Tylko u mnie auto na wycieczce ma wyglądać tak jak na tej plaży


Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Po spakowaniu wszytko mieściło się pod roletą bagażnika , do tego będę dążył
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Kuchnia na wycieczce

Post autor: grzes »

u nas w wakacje w wersji 2+2 z autonomia w aucie nie ma szansy zmiescic sie do rolety... :mrgreen:

ODPOWIEDZ