Krzesiwo

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Krzesiwo

Post autor: kpeugeot »

Hejka

naoglądałem się discovery i teraz chcę kupić krzesiwo aby zawsze było w aucie na wyjazdach

ktoś z tego korzysta?

brać jakieś wypasione czy zwykłe najtańsze wystarczy

http://www.wyprawa4x4.pl/kuchnia_i_biwa ... 37_124.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: kylon »

Pamiętaj tylko aby rozpalić coś krzesiwem musisz mieć suchą trawę, bardzo suche wióry czy kawałki kory. Iskrę daje mega porządną tylko rzucana na po prostu ustawione ognisko nie zadziała. Sam się o tym przekonałem w Maroku. Wziąłem sobie jedno na próbę. Ustawiliśmy ognisko z patyków i nic. Dopiero złapałem garść wysuszonej trawy i zadziałało od pierwszego strzału. Z resztą oglądasz Beera to wiesz :wink:.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: kpeugeot »

a która lepsza jest opcja

http://www.military.pl/krzesiwo-gerber- ... 1847t.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.military.pl/krzesiwo-gi-magn ... 7057t.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.wyprawa4x4.pl/info/krzesiwo_ ... -5310.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: kylon »

Ja mam drugą i trzecią bo zbieracz jestem :mrgreen: Używam trzeciej i jestem zadowolony. Tej drugiej nigdy nie odpaliłem :mrgreen:;. Ciągle czasu i okazji brak. Tak na prawdę wybierz tą która Ci się podoba.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: consigliero »

Ja mam takie co było reklaówką Chesterfielda , działa jak taka prosta zapalniczka, ten patyczek ma miejsce aby nasączyć to czymś benzyną i po dopaleniu mamy płomyczek . Do tej pory idelnie odpalało palnik gazowy 8)
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: Kames »

Obrazek
Uzywam tego od paru lat ,rozpaliło wiele ognisk i wypaliło dziure w bucie , a nie dlatego bym zapłałek nie miał ,a dla czystej przyjemnosci

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: czobi »

chyba na drugie imiona macie krzesimir :mrgreen: nei przenikam kompletnie checi rozpalania krzesiwem
ale kazdemu co lubi , zeby bylo szybciej i prosciej, uzywam hewidjutnych zapalek
(kupilem cale pudlo takie dla mysliwych gdzies u ruskiego , niezajebliwe bo pewnie euronormy nei spelniaja zadnej :lol: )
http://www.janmarsport.com/Zapalki_Life ... -1269.html" onclick="window.open(this.href);return false;

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: consigliero »

Zapałki trzeba mieć a u mnie to wisi jako breloczek przy kluczykach. Moje urządzenie można by nazwać taką wielokrotną zapałką , pod warunkiem nasączenia benzyną , bez tego tylko iskra 8)
PozdrawiaM
P.S. Na pomysł aby to specjalnie kupować chyba bym nie wpadł , ale tęsknię do czasów kiedy można było w kiosku zakupić tzw. "sztormówki' lub "szturmówki" 8)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: czobi »

"sztormówki' lub "szturmówki" oooo wlasnei to mam od ruskiego, nazwa mi uleciala.

zostaw ich zaraz beda rozmawiac o najlepszym kamieniu na maczuge

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: Tuco »

Krzesiwko dobra rzecz, ale zapalniczki nic nie pobije. Kilka zawsze mam gdzieś schowanych. Do krzesiwka trzeba mieć chubkę. Na Wośpie rozpalałem koksownik krzesiwkiem Kylona. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: Kames »

E tam :!: jak mi potrzeba ognia to dzwonie do kolegi i po kłopocie
Obrazek

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: estewes »

Ja również mam krzesiwo firmy Karrimor i kilka razy już czochrałem iskrę :D

Obrazek

Krzesiwko daje bardzo silne i dorodne iskry :)
Jak masz coś suchego na rozpałkę bardzo szybko można rozpalić ogień,gorzej jak wszystko jest wilgotne :wink:

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: czaya »

ja polecam zapałki albo zapalniczkę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: Kwiatec »

czaya pisze:ja polecam zapałki albo zapalniczkę :mrgreen:
też miałem to napisać. kupiłem taki zestawik i w sumie wole zapałki lub mam kilka zapalniczek w samochodzie. czasem coś trzeba sobie podgrzać np. kluczyk na mrozie i tym krzesiwkiem to można seeeeee

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Krzesiwo

Post autor: kylon »

Chodzi o surwiwal a nie o to by mieć zapałki :mrgreen: - nie znacie się. Chyba zrobię jakąś zabawę w bytowanie :wink:

ODPOWIEDZ