Przetwornica

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Przetwornica

Post autor: wolf »

Witam

Mozecie polecic jakies sprawdzone modele? Troche tego jest, a nie chce kupis jakiegos "badziewia".

Pozdrawiam
wolf

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Ta z prostownikiem wydaje się być zbędnym bajerem. Po drugie jest bardzo duża. Ja używam 400W oraz 1000W. Ta pierwsza jest tylko dlatego, że kiedyś to była największa z dostępnych przetwornic. Sprzedajemy sporo Profitexa i ja takowe mam u siebie w samochodzie. Kilka lat już je używam i się nie popsuły. Są poważniejsze firmy produkujące taki sprzęt ale cena mocno idzie w górę.

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Post autor: rico69 »

Czyli do laptopa, naładowania komórek i innych przydaśnych sprzętów 1000W w zupełności wystrarczy ?
Jak zasilacie lodówki na wyprawach?
Z gniazda 12V czy z przetwornicy ?

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

do lapka i innych pierdółek 300-400W spoko starczy ;)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Do komórek i aparatów jak najbardziej wystarczy. Lodówki z 12V.

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Post autor: rico69 »

Ok. Czyli po co 1000-2000W ? Do smażenia steków ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Mała suszarka do włosów dla Pań :wink:, mikro wiertarka itp :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

kylon pisze:Mała suszarka do włosów dla Pań :wink:, mikro wiertarka itp :mrgreen:
nie wiem w czym jest problem ale ta 1000/2000W w cale nie daje rady nawet małej suszarce :( próbowalim w tunezji i co chwilę się wyłączała. Na próbach w warsztacie wiertarka 600W też nie dawała rady :(

Trochę z tą przetwornicą to lipa - ale do ładowania wszelkich szpeji to faktycznie się nadaje.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Bo to jest podana moc rozruchowa czyli chwilowa. Jakiś elektrym kwalifikowany musi się wypowiedzieć. Dlatego takie co pociągna wiertarkę kosztują prawie złotówkę za 1 WAT i więcej. Suszarkę też trzeba sobie zapodać na 12V :mrgreen: albo suszyć innymi metodami. Np. ogrzewanie i wiatrak na fula :mrgreen:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

Mówiłem Adze żeby głowe za przedni fotel włozyła to bym jej włączył dmuchawe ale coś nie chciała się zgodzić :twisted:

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Post autor: wolf »

wczoraj kupilem 70 szt dla ludkow z terenu, z oferty www.azo.pl
Przytule jedna na jakis czas i zobacze ile jest warta.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

w praktyce, nie weim jak to jest podlaczone itp, ale moj znajomy na takiej 1000w
leci spokojnie w terenie z powazna wiertara i szlifiera kontowa, czyli sie da! :roll:

Awatar użytkownika
speedy
Posty: 199
Rejestracja: 26 gru 2008, 03:17
Auto: VZJ95 98r
Kontakt:

Re: Przetwornica

Post autor: speedy »

Planuje zakup jakiejs przetwornicy. Jednak kiedys do auta firmowego kupilismy chyba 400 albo nawet 300 W i sie okazalo ze ladowaczka od laptopa nie dziala. Pozniej wytlumaczyli nam to ze zasilacze przewaznie sa impulsowe i z przetwornicami to nie dziala. Mieliscie moze takie przygody czy zawsze wam dzialalo?(wszytsko inne dziala z malymi wyjatkami*)
Pzdr
*Proba odpalenia tzw shotgun-a (duza szlifierka katowa) zakonczyla sie fiaskiem :mrgreen:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re:

Post autor: RobertK. »

kylon pisze:Bo to jest podana moc rozruchowa czyli chwilowa. Jakiś elektrym kwalifikowany musi się wypowiedzieć. Dlatego takie co pociągna wiertarkę kosztują prawie złotówkę za 1 WAT i więcej. Suszarkę też trzeba sobie zapodać na 12V :mrgreen: albo suszyć innymi metodami. Np. ogrzewanie i wiatrak na fula :mrgreen:
Z tymi profitexami to trochę tak jak trafisz, zarówno ja i znajomy kupiliśmy w tym samym czasie dwie 1000/2000W i na mojej mała szlifierka kontowa (750W) jak i mała wiertarka chodzi bez problemu, a na jego nie....się chłopak zdenerwował :mrgreen: :mrgreen:
Obydwie z tego samego źródła i dostawy :D

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Przetwornica

Post autor: JaroFix »

Pytanie.
Jaki bezpiecznik dać na kabel zasilający? Przetwornica ma max 2000W.

ODPOWIEDZ