CB radio do samochodu

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: irko »

o Harrym znalazłem artykuł - http://www.president.com.pl/pre_files/m ... _harry.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

kmltyr88
Posty: 85
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:54
Auto: lc 120

Re: CB radio do samochodu

Post autor: kmltyr88 »

irko pisze:Ci co maja Pirata narzekaja na hałas
Jak u Ciebie?
Faktycznie może być to problem tej antenki, ale...
Ja obecnie jeżdżę parchem y61 i tam świst powietrza to nie tylko sprawa antenki, ale ogólnie aerodynamiki ;D
Co ciekawe raz podróżowałem z tym zestawem nową Hondą cr-v w benzynie, która jest mega cicha, ale chyba też dobrze wyciszona, bo przy żadnej prędkości, nawet 180km/h nie było słychać antenki. Odbiór na trasie za to rewelacja.

Takie są moje doświadczenia, choć pewnie zwykłe druty będą cichsze, gdyby zrobić jakiś test...

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: Jureq »

consigliero pisze:Teraz do mnie dotarło że nie ma tego wystającego mikrofonu.
i dzięki temu można zamknąc klapkę
Rozumiem że można się pokusić o takie wyprowadzenie anteny aby można było ją wystawiać ja jest taka potrzeba.
z tym nie ma problemu, zakłada się np. w bagażniku gniazdo:
uhf socket.jpg

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: Jureq »

coś to nowe forum ... a gniazdo wygląda tak:
gniazdo UHF
gniazdo UHF
uhf socket.jpg (26,36 KiB) Przejrzano 5527 razy

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: consigliero »

endurance pisze:wymyśl gdzie chcesz mieć to zamontowane, a cały montaż przeprowadzi ta firma
http://www.automm.pl/?d=kontakt" onclick="window.open(this.href);return false;
mi zamontowali radio, a pod nim cb, inne firmy mówiły, że nie da się zamontować dwóch urządzeń w dziurę 2din tłumaczyli że w 2din wchodzi jedno radio 2din. Im się chciało, pomyśleć i dorobić całą konstrukcję tak żeby to pasowało i było estetycznie.
Poleciłem też innym i też maja zamontowane tak jak chcieli. Cena jest przystępna, a nawet taka żeby samemu tego nie robić :)

mobilek
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
No to nadszedł czas aby skorzystać z ich pomocy przy montażu , dziekuję wszystkim za sugestię a w szczególności koledze Jureq za sprzedanie kilku patentów które mogą uprościć życie.
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: consigliero »

niestety po przyjeździe na miesjce zostałem sprowadzony na ziemię, schowek jest za mały dodatkowo tracę zapalniczkę , reasumując skończyło się na zrobieniu kostki do podpięcia radia i podstrojeniu anteny. Radio mogę trzymać na schowku podkładając "gekona" lub sobie je powieszę za plecami, jak napisałem radia używam okazjonalnie.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: Transporter »

Czy np zestaw Harry trzeci (chciałbym mieć ASC) i do tego Lemm 1200 byłby dobrym zestawem?
Wie ktoś z Was jaka jest wysokość Lemm'a po złożeniu? Chodzi o wysokość samej podstawy magnetycznej do tego przegubu, bo garaż mam taki że Cruiserka wchodzi mi na styk prawie po wysokości relingów, no jest ze 3 cm luzu. I jeśli dało by się połozyc antenę na dachu i nie wystawała by ponad relingi, to nie musiałbym jej ściągać z dachu za każdym razem.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: Transporter »

A jak wygląda sprawa z montażem na tylnej klapie? Taki uchwyt na stałe:
http://allegro.pl/zestaw-lemm-at-1200-1 ... 59226.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Podejrzewam że na dachu będzie ładniej ściągać ze względu na odbicie fali itd, a z tyłu będzie schowana "za karoserią" przez co gorzej będę odbierał mobilki znajdujące się z przodu?

Przepraszam za to że zasypuję Was masą pytać, ale do tej pory użytkowałem magnesówki presidenta ML 145 i szumofonu uniden 520xl, ale sprzedałem ten zestaw za 2 stówki razem z autem. Antena duża i niepraktyczna w chowaniu do bagażnika, radio trochę kiepskie i wkurzało mnie już ciągłe kręcenie squechem. Dlatego postanowiłem zmienić na cos z ASC, najbardziej chwalą harrego więc tutaj raczej jego wybiorę. Jeszcze mam dylemat co do sposobu zamocowaina anteny i jej marki. Dlatego proszę o rady .

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: CB radio do samochodu

Post autor: Husky »

Transporter pisze:A jak wygląda sprawa z montażem na tylnej klapie? Taki uchwyt na stałe:
licz się z tym, że po takim uchwycie masz dwa konkretne wgnioty w karoserii

to raz, a dwa

każda antena znajdująca się poniżej głowy, przy nadawaniu źle na nia wpływa

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: Alban »

... tak samo jak telefon komórkowy więc za bardzo bym się tym nie przejmował.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: CB radio do samochodu

Post autor: irko »

Transporter pisze:Czy np zestaw Harry trzeci (chciałbym mieć ASC) i do tego Lemm 1200 byłby dobrym zestawem?
Wie ktoś z Was jaka jest wysokość Lemm'a po złożeniu? [...]
Lemm składa sie razem z promiennikiem wiec to suma wysokości samej główki + magnes.
W 3 cm jednak ni huhu sie nie zmieścisz ...

Na klapie mozna montować antene na rózne uchwyty np tak jak zrobił PIOTREK
LC.jpg
Takie rozwiązanie sprawdza się w terenie. Nie zaczepia się o gałęzie itp. Ale do czysto drogowego zastosowania sprawdza sie tylko w mieście. Poza miastem zasieg mógłby być lepszy.

Ja mam tak zrobione np
20110723232.jpg
Można taki uchwyt bezpośrednio do klapy dać ale... uchwyt musi mieć mase i trzeba wbic w klape małe wkręty które zostawiają wyraźnie przetłoczenia na blasze.

Pozdr
IR

->

ODPOWIEDZ