Kompresor ARB do materaca

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Kompresor ARB do materaca

Post autor: endurance »

Panowie,
w jakim czasie duży kompresor ARB napompuje podwójny materac Colemana?
ktoś ma jakieś doświadczenia z pompowaniem czegoś innego niż koła?

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: MariuszS »

endurance pisze: w jakim czasie duży kompresor ARB napompuje podwójny materac Colemana?
ktoś ma jakieś doświadczenia z pompowaniem czegoś innego niż koła?
Na TLC Camp 2010 użyczyłem swojego kompresora (wprawdzie nie ARB, ale dwutłokowy, o teoretycznej wydajności 150 l/min) Gruzinowi do pompowania takiego właśnie, podwójnego materaca. Nie mierzyłem dokładnie, ile to trwało, ale coś około dwóch piw. :mrgreen: Może Gruzin będzie lepiej pamiętał.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: endurance »

a w minutach może ktoś podać?
no chyba że mam iść z Mariuszem na piwo :)

rozgryzający materace
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: ktomek »

Ja próbowałem pompowania kompresorem, ale z racji niekompatybilnej końcówki więcej mi powietrza szło na straty, niż do materaca
Ale znacznie szybciej niż 2 piwa trwa napompowanie dedykowanym do tego kompresorkiem który można kupić w Decathlonie za parędzisiąt zł.
Nie wytwarza dużego ciśnienia, ale pompuje dużo powietrza. Akumulator spokojnie starcza do napompowania 4 materacy, a jak był nowy to do 6 nawet. Ładuje się z zapalniczki

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Dragunov »

15.99 w markecie - pompka do materaca.. nieco ponad 1 piwo w 2 osoby (tzn pompowanie :) ).

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: hashid »

pompowałem na campie podwójny materac arbowskim dużym kompresorem. dłużyło się
nie dokonałem pomiaru czasu ale sądzę, że powyżej 5 minut.
pompką pod nogę szło zdecydowanie szybciej, miech jest duży i idzie szybciej... palniesz jakiś rytmiczny kawałek i potupiesz.

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Kojot »

Tak trochę odbiegając od piwa to licząc objętośc powietrza w materacu to długość 2 m x szerokość 1,6 m x grubość 0.15 m
to na daje 512 l powietrza. Do tego ciśnienie na jakim lubisz spać - 1-1,5 bara - czyli nie powinno być więcej niż 700 800 l powietrza potrzebne żeby spać wygodnie - jeżeli wydatek kompresora masz 150 l/min - to masz 4,5 do 5,5 minuty. Tylko trzeba uważać żeby nie napompować 10 bar do materaca bo wtedy to już tylko gleba......... 8)

pozdrawiam
kojot

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Kames »

Kojot pisze:Tak trochę odbiegając od piwa to licząc objętośc powietrza w materacu to długość 2 m x szerokość 1,6 m x grubość 0.15 m
to na daje 512 l powietrza. Do tego ciśnienie na jakim lubisz spać - 1-1,5 bara - czyli nie powinno być więcej niż 700 800 l powietrza potrzebne żeby spać wygodnie - jeżeli wydatek kompresora masz 150 l/min - to masz 4,5 do 5,5 minuty. Tylko trzeba uważać żeby nie napompować 10 bar do materaca bo wtedy to już tylko gleba......... 8)

pozdrawiam
kojot
mam jedno tłokowy kompresor bripart ,ładuje matrac w jakies 8 minut ,arb około 15 i dwa razy go wyłanczałem - jajka mozna gotowac

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Kojot »

wszystko zależy jaką ma wydajność - fizyki nie oszukasz
kojot

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Patry »

żadnych dziwnych kompresorów.

takie coś to bajka:

http://allegro.pl/pompka-elektryczna-qu ... 72472.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mam i używam, 3 materace pod rząd i to duże 140x200 bez problemu, jeden materac około minuty ? może minutę trzydzieści pompuje ?

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: ktomek »

Patry pisze:żadnych dziwnych kompresorów.

takie coś to bajka:

http://allegro.pl/pompka-elektryczna-qu ... 72472.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mam i używam, 3 materace pod rząd i to duże 140x200 bez problemu, jeden materac około minuty ? może minutę trzydzieści pompuje ?
Właśnie coś takiego miałem na myśli, pisząc o pompkach dostępnych w Decathlonie. Tam były troszkę droższe, ale na miejscu i bez kosztów przesyłki :wink:

arturr
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2013, 13:36

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: arturr »

Ja swój dwuosobowy materac pompuje małym kompresorem zasilanym z gniazda zapalniczki, trwa to jakieś półtorej do dwóch minut.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2013, 16:05 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem spam zawarty w treści postu.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Emek »

Dokładnie wczoraj testowałem jak szybko pompuje się materac kompresorem Terrain Tamer HD o nominalnej wydajności 160 l/minutę podpięty do aku. Materac dwuosobowy Colemana 190/140 cm wysokość 22 cm.W ramach testu zakupiłem (a w zasadzie dostałem za free u wulkanizatora) kompletny zawór do felg alu
3285171601.jpg
i zapiąłem do kompresora bez zaworka coby szybciej powietrze szło. Pasuje idealnie do otworu ok 18 mm ale można dopasować do wymaganego otworu i pompka staje się zbędna.
Czas pompowania dużego dwukomorowego materaca ok 10 minut. Trochę eksperymentowałem więc czas ten można uznać za maksymalny.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Kompresor ARB do materaca

Post autor: Emek »

Sprawdzone.Dokładnie 6 minut od zera do full.

ODPOWIEDZ