Jaki BOX ????

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Jaki BOX ????

Post autor: Krzysztof »

Musze nabyc jakiś duży do mojej Hdj-tki. Co macie? Co polecacie? Lepiej jeden wielki czy dwa wąskie? Na co zwracać uwagę przy oględzinach?

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: lucjan »

Ja mam duży box Thule. Coś takiego: http://www.thule.com/pl-PL/PL/Products/ ... 20780.aspx
Tylko wymiarów nie pamiętam, ale duuuży :mrgreen:. Jestem b.zadowolony i polecam. Kilkanaście wyjazdów i ze 3 lata użytkowania, a mechanizmy bez znaku zużycia. Jest cichutki i pojemny - ciszej z bagażnikiem niż z samymi belkami na relingach. Fajne rozwiązania, że otwiera się z obydwu stron, że ma w środku mocowania bagażu i że bez narzędzi się go montuje i reguluje wszystko, że ma centralny zamek. Tani nie był, bo wtedy dałem coś około 2,5 tyś. Sztywny nawet przy sporych prędkościach. Lekki - sam go wrzucam i demontuję.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: Krzysztof »

Napisz ile średnio podbija spalanie na setke?

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: lucjan »

Trudno powiedzieć ile zwiększa spalanie sam box, bo zawsze jadąc z box'em samochód zapakowany na full, a latem dodatkowo 4 rowery na haku wiszą, no i autostrady gdzie się "depcze", a wtedy to he he normalny wir w baku :mrgreen:. Box jest bardzo aerodynamiczny i nie czuję żebym z czymś jechał na dachu, więc nie sądzę, że spalanie znacznie się podniesie.

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: bartsiedlce »

lucjan pisze:Box jest bardzo aerodynamiczny i nie czuję żebym z czymś jechał na dachu, więc nie sądzę, że spalanie znacznie się podniesie.
Potwierdzam w 100 procentach.
Testowałem w sklepie kilka różnych, pytałem znajomych, zdecydowanie Thule. To drogie zabawki, ale będziesz zadowolony, jest sztywny, gdy trzeba i nie ma problemów z otwarciem/zamknięciem zimą, czy po długiej podróży. Dwa inne na półce nie chciały się otworzyć, więc jak to zrobić na dachu? Otwieranie na obie strony to super sprawa, a zamek ma taką konstrukcję, że nie zapomnisz zamknąć, nie da się wyjąć klucza. Polecam też belki tej samej firmy, błyskawiczny montaż bez żadnych narzędzi, zamykane na klucz, fajna sprawa.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: seburaj »

a ja polecam tańsze rozwiązania niż Thule, zwalszcza do sporadycznego używania... :lol:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: Krzysztof »

Co tam masz ciekawego?

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: seburaj »

a kupilem sobie taki wyrob francuski w norauto bodajże, w sumie specjalnie na jeden wyjazd
450 litrow, cena przystępna, jakośc wiecej niz zadowalająca, kolor antracyt (pod auto zielone)
w sam raz do turystyki OR - mocno zdziwiony bylem, ze sie to tak fajnie sprawuje (co ciekawe, uszczelki toto nie ma, a kurzu do środka nie puszcza :shock: )

w sumie mam to do sprzedania :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: Jaki BOX ????

Post autor: Krzysztof »

450litrow a jakie wymiary?

ODPOWIEDZ