Lodówka Mobicool c 40

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Lodówka Mobicool c 40

Post autor: Tuco »

Witajcie,

przymierzam się do lodówki i nie wiem na co się zdecydować. Myślałem o TC-21 ale dzisiaj zobaczyłem w necie Mobicool c 40: (kompresorowa) : http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/sho ... cool_C_40/

Powiedzcie co myślicie. Co byście doradzali?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lodówka Mobicool c 40

Post autor: kylon »

Ale potrzebujesz lodówki do domu :mrgreen: :?: . Za tą cenę to masz fajny model nawet z zamrażarką. No chyba, że do auta ale dodaj do poboru prądu cały czas włączoną przetwornicę 220V :wink:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Lodówka Mobicool c 40

Post autor: MariuszS »

Miałem podobny dylemat i długo rozważałem sprawę, również na forum w wątku: Lodówki Waeco TropiCool

Nie uzyskałem wówczas satysfakcjonujących odpowiedzi (bo sprowadzały się do tego, że lepiej jest wydać trzy tysiące, niż tysiąc :mrgreen: ), więc zaryzykowałem i kupiłem właśnie coś podobnego (a może nawet identycznego), o czym piszesz, czyli WAECO CF-40 na 230 V:
http://waeco.com/en/3122_419.php" onclick="window.open(this.href);return false;
oraz,
dużą przetwornicę Profitexx 2000/4000 W (to jest o wiele za dużo, niż na potrzeby lodówki, ale potrzebuję czasem odpalić w niedostępnym terenie elektronarzędzia)

Lodówka działa znakomicie; jest to sprężarka, więc o niebo lepsza od zwykłych "wiatraczkowych", ale po dwóch dniach zepsuła się nowa przetwornica i przez dalszą część wyprawy musiałem pić ciepłe piwo :mrgreen:
Zatem konkluzja jest taka - po przetestowaniu i "dotarciu się" aparatury powinno już być OK, ale jest zawsze ryzyko braku zasilania :-(

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Lodówka Mobicool c 40

Post autor: Tuco »

No to chyba niemam wyboru. Najefektywniejsza parametry chłodzenia/cena jest TC-21. Wszystkie tańsze mają słaby współczynnik chłodzenia - ok 20 stopni poniżej tem zew. a waeco ma 30.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Lodówka Mobicool c 40

Post autor: grzes »

tylko sprezarkowa, to jedyne co chlodzi przy +35C
zakupilem Waeco CDF35 przetestowalem na wakacjach i jestem zadowolony, i to jest lodowka.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Lodówka Mobicool c 40

Post autor: Tuco »

Niestety $$ brak na sprężarkową.

ODPOWIEDZ