Zabudowa :-)

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Zabudowa :-)

Post autor: grzes »

Jako ze wakacje sie zblizaja, plany sa, i wnioski po zeszlorocznych wakacjach rowniez postanowilem zmotac polki do bagaznika.
Zalozenia byly takie:
- latwe do demontazu (uzywam auta na codzien)
- lekkie
- prosta konstrukcja

To ma sie miescic

Obrazek


Obrazek

Moze sie wydawac smieszne takie podejscie do tematu, ale wlasnie przy okazji rysunku pogladowego wyszlo ze chcac robic pionowe wzmocnienie nie moge tam wsadzioc stolika :)21 niby banal a jednak przeoczylem to.

Etapy prac:
1.
Oki polki gotowe, teraz jeszcze wszystko poskrecac i obic wykladzina. Tak wyglada zabudowa na surowo :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Etap 2
Skonczona :-)

Efekt ponizej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

koszt ok 300zl w tym (sklejka 120 trzeba bylo kupic cala plyte, wykladzina 100zl duzo jej zostalo, uchwyty ok 80zl - koszta sa orientacyjne)

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: polmilano »

Fajny pomysł, myślę o podobnej konstrukcji z tym że z jednym pięterkiem. W moim koncepcie półka utrzymuje się na dwóch ściankach co trochę ogranicza powierzchnie pod półką . Myślałem o o oparciu konstrukcji o uchwyty rolety ale trochę za wysoko i przy większym obciążeniu plastik prawdopodobnie gruchnąłby :D
A poza tym fajne skrzynki, jakieś namiary?

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: MariuszS »

polmilano pisze:A poza tym fajne skrzynki, jakieś namiary?
Przyłączam się, z nadzieją, do tego pytania, bo właśnie poszukuję różnych skrzynek tego typu, niekoniecznie tak drogich jak te "wiodące na rynku" ;-)

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: estewes »

Bardzo fajna,sprytna i lekka konstrukcja.
A do tych skrzyneczek też sporo zmieścisz :wink:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: milczacy »

Czekamy też na wrażenie użytkowe po pokonaniu kilku km :)
Bo póki co wygląda porządnie i solidnie :)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: fobos »

Zabudowa super, tylko samochód niekoszerny :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: grzes »

a tam zaraz niekoszerny - :) Tyran fajny jest :) ja go lubie...

a co do skrzynek to RAKO http://www.georgutz.com" onclick="window.open(this.href);return false; ceny przyzwoite, i do wyboru do koloru.
z zabudowy sie ciesze, bo to wlasny projekt, wykonanie po czesci tez, bo montaz obicie i skrecanie to tymi recami robilem :) a zawodowo to ja daleki jestem od kwestii technicznych, choc lapkami pracuje :)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: Gałka »

Wygląda ładnie, teraz kolej na sprawdzenie jak wytrzyma 'trzęsiawki". Uchwyty wytrzymają a mocowanie do samochodu ?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: Kames »

grzes pisze:a tam zaraz niekoszerny - :) Tyran fajny jest :) ja go lubie...

a co do skrzynek to RAKO http://www.georgutz.com" onclick="window.open(this.href);return false; ceny przyzwoite, i do wyboru do koloru.
z zabudowy sie ciesze, bo to wlasny projekt, wykonanie po czesci tez, bo montaz obicie i skrecanie to tymi recami robilem :) a zawodowo to ja daleki jestem od kwestii technicznych, choc lapkami pracuje :)
a jak cenowo :?: bo cen to tam nie ma, tak srednio bo nie wiem czy tyrkac :wink:

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: grzes »

musisz wybrac co chcesz i napisac im, bo tam wszystko jest konfigurowalnetj. moga byc rozne scianki, dna, pokrywy, zatrzaski zamki tec.

do zamowienia ponizej 1000zl teraz doliczaja +50zl jako kompementacja zamowienia.

Mnie za 8szt, bez tych 2 duzych wyszlo 350zl, 2 duze kupowalem 2 lata temu i wtedy to bylo cos kolo 80zl za szt. ceny brutto

mocowanie do auta jest pewne do blachy :) wiec mysle ze spoko...

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: drako »

ja te skrzynki zmawialem w Budeco http://www.budeco.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
najfajniejsze jest w zabudowie grzeska to , ze nie wazy tyle co mebloscianka ( jak w przypadku wielu standardowych z szufladami)

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: grzes »

Dzwonilem do nich po naszej rozmowie, jak mi przyslali cennik to az sobie siadlem, niektore ceny netto mieli wyzsze niz brutto od producenta... nie wiem skad je wzieli...

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: polmilano »

grzes pisze: a co do skrzynek to RAKO http://www.georgutz.com" onclick="window.open(this.href);return false; ceny przyzwoite, i do wyboru do koloru.
Właśnie otrzymałem przesyłkę ze skrzyneczkami i powiem szczerze że jestem mega zadowolony :D
Proste i konkretne.To jest to czego od dawno szukałem a w dodatku za bardzo przyzwoita kaskę. Wreszcie będę miał porządek z gratami. Grzes wielkie dzięki za namiar
Pozdrawiam
paweł

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: grzes »

Nie ma problemu, ciesze sie ze moglem pomoc.
Sam dlugo poszukiwalem jakies sprytnego sposobu pakowania i jakos sie natknalem na RAKO. :mrgreen:

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Zabudowa :-)

Post autor: seburaj »

grześ, Ty to lanser jesteś... :mrgreen:

ODPOWIEDZ