Jaki aparat fotograficzny?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: nixon »

Ty Moparowski ze mną pogadaj :wink: ...mam chyba rozwiązanie twoich rozterek 8)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: consigliero »

Miałem kilka aparatów w tym i lustrzanki ale jeszcze w czasach analogowych, jak zacząłem nurkować to poszedłem w sprzęt Sony począwszy od serii f616, 626 później w ramach odchudzania sprzętu różne kompakty .Ukoronowaniem moich poszukiwań miała być Sony R1 ale niestety żadna firma nie zrobiła obudowy podwodnej. Później Olympus wspólnie z Panasonic wymyślili system 4/3 to miało być coś dla mnie , bo i wszystko specjalnie zrobione na potrzeby cyfry i wymiary mogły być mniejsze co dla mnie jako początkującego motocyklisty było ważne . Na szczęście do dnia dzisiejszego nie dokonałem zakupu a zbiegiem czasu po dokupieniu LX3 jako małego i zgrabnego na moto obywam się bez lustrzanki, często zabieram R1 bo największą zaletą tego aparatu jest szkło. Przyznam że myślę czasem nad lustrzanką ale raczej taką w systemie 4/3 raczej Panasonic niż Olympus ale się nie napalam bo nie żyję z fotografii a aparatów poniewiera się co najmniej 4. Dużą zaletą LX3 jest możliwość robienia filmików w dobrej jakości.
http://bmwklub.triger.com.pl/forum/view ... ht=bonette" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Jerzy23 »

drako pisze:nie doczytales
Mopar ma 2 tys zl na aparat a nie 2 tys ojro

:)21
a jaka mamiya 7 kosztuje 2 tys ojro? :mrgreen:
Ja swoja kupilem w US na adoramie za okolo 4500 zl. Ale fakt, to wciaz ponad 2 x wiecej niz 2 tysie. :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: consigliero »

http://www.pstryk.pl/details:3416/mamiya+7+ii" onclick="window.open(this.href);return false;

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Jerzy23 »

sorry ale ta cena jest chora :shock:

za polowe tej kwoty kupujesz Mamiye 7II z obiektywem 65/4L, na e-bayu lub w innym sklepie wysylkowym. Mozna kupic uzywany.

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: gors »

a tak btw co ma Mamiya i Hasselblad do lustrzanki o ktora pyta Mopar??? :shock:

Vacky
Posty: 181
Rejestracja: 05 gru 2008, 20:52
Auto: FJ Cruiser '07
Rav4 '98
TransAM '74
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Vacky »

Chłopcy się podpalili bo w końcu jakiś temacik dla nich...
A swoją m9 to nabyles w Polsce? Facet w sklepie firmowym mowi ze schodzą jak swieze buleczki.

A wracając do Ciebie Moparze.
Jak wynika z opinii przedmowcow jak chcesz kupić lustrzanke z uniwersalnym obiektywem kup
Nikona d5000 z 18-200 lub
Canona 500d tez z 18-200
i masz po sprawie

jak chcesz jeszcze poprobowac z małymi aparatami
kup g10 na allegro porob i sprzedaj lub zostaw jako drugi

nie zgodzę się z Gorsem ze tylko m9 nie ma lagow przy wciskaniu spustu
szybkie są IXUSy, g10/11
jasne ze jak wlaczysz np redukcję czerwonych oczow albo inne rozpoznawanie twarzy to wtedy laguje. Ale na manualu nie jesteś w stanie tak szybko klikac palcem żeby aparat nie nadazyl.

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: gors »

mam kilka G10 w firmie i jak widze kadry to powiem - LAGUJE - i to jak cholera - do dzieci i do offroadu sie nie nadaje :)
moze nie laguje na M bez focusa i z manualna temp :mrgreen:

Mopar - kup Canona lub Nikona w ramach bgt, ktory ustaliles dasz rade zaczac przygode z fotografia lustrzanka - pozniej jak sie rozkrecisz zmienisz body na lepsze.

co do Leici wszystko kupuje w Polsce - mam znacznie szybciej niz w Stanach, a i ceny tez lepsze 8)
zobaczyc miny w B&H jak zobaczyli M8 i M9 kiedy u nich byly na nieokreslonych backorderach bezcenne :)

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Rafi »

Ja utrzymuje się głównie z fotografii, jak kolega LEX zresztą. Mam zresztą wykształcenie m.in. w tym kierunku. Nie mówię, że dobry ze mnie fotograf, nie mi to oceniać, po prostu coś tam mniej więcej wiem. Jednakże nadal zdarza mi się często zbierać szczękę z podłogi po czytaniu różnych for traktujących o fotografii i tematów zakładanaych przez onanistów sprzętowych :shock: Chyba doszło to wszystko do etapu na którym naprawdę niektórzy myślą, że ten bardzo drogi sprzęt zrobi sam cudowne fotografie.

W każdym razie stanowczo odradzam zakup obiektywów typu 18-200 zwanych czasami ultra zoomami. Owszem- taki zakres byłby bardzo wygodny do takiego aparatu do wszystkiego. Jednak tak duży zakres ogniskowych (od szerokiego do krótkiego tele) ma tę wadę, że praktycznie zawsze oznacza połączenie największych wad słabych teleobiektywów i słabych obiektywów szerokokątnych. Czyli jest beczka, jest aberracja chromatyczna, a przy okazji jest też mydlenie przy większych ogniskowych. Oczywiście na tańszych body to 18 mm będzie w praktyce oznaczało około 24 mm, ale widziałem na sprzęcie koleżanki, że aberracja i beka i tak są. Osobom wierzącym w takie cuda "do wszystkiego" chciałbym zwrócić uwagę, że ultra zoomy występują tylko jako sprzęt raczej z najniższej półki, wśród sprzętu nawet dla zaawansowanych amatorów nie ma co szukać szkieł o takim zakresie ogniskowych.

Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości to u Canona to polecę 17-85 EFS iS, nie jest to profesjonalny sprzęt, ale korzystałem z tego obiektywu bo ma go moja dziewczyna i naprawdę daje radę. Taniej jest tylko kitowy 18-55, lepszy niż o nim mówią, ale nie jest to też nic szczególnego. Starsze zoomy z niższej półki mają jednak jakość AF z poprzedniego stulecia.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Kwiatec »

A co oznacza że aparat laguje :?:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: consigliero »

oznacza to mniej więcej że robisz fotografię ładnej kolorowej rybce a w najlepszym wypadku uwieczniasz jej ogon.
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: consigliero »

Zainspirowany tekstami kolegów zanabyłem swoją pierwszą cyfrową lustrzankę ,ostatnia jaką miałem to 5 Canona. Zestaw z kitowym obiektywem 15-85 8)
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: grzes »

7D ??

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Dragunov »

5DmarkII
aczkolwiek nieśmiertelne - "do czego?" + następne "jakie masz obiektywy?" ;)
7D szału nie zrobił

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: jaka lustrzanka?

Post autor: Gladzio »

A ktoś miał styczność z takim cudeńkiem jak Olympus PEN E-PL1? Cyfrówka (nie kompakt) o właściwościach lustrzanek + obsługa i gabaryty kompakta. Cena z dwoma obiektywami 2600. Bardzo dobrze oceniany. Dodam że robie też za kamere HD :) Przymierzam się do tego sprzęciku...

ODPOWIEDZ