Kinetyk - lina czy taśma?

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: maras »

Odświeżę temat - plusy dodatnie i ujemne obu rozwiązań mniej więcej znam. Pytanie mam tej natury - do J95 jaki kinetyk lub jaka taśma. W sensie parametrów. Patrząc np. na sklepik zakładowy http://www.wyprawa4x4.pl/szekletasmylin ... 14_102.htm co będzie ok :?:
Nie zamierzam topić auta po klamki w błocie. Docelowo waga auta jeszcze trochę się zwiększy (bagażnik, kiedyś winda itp).

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: Kames »

KUPIC CHOC NA RATY WINDE :!: :!: zadne sznurki
Obrazek

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: maras »

Kames, zdaję sobie sprawę z zalet windy, ale są sytuacje, kiedy nie pomoże a lina tak. Wiele razy pisano m.in. w tym wątku, że wszystkiego trzeba używać z głową. Nie chcę brać kredytu na szpej do auta tym bardziej, że winda nie w każdej sytuacji zastąpi porządną linę.
Tak czy inaczej, chcę kupić linę / taśmę i żeby uniknąć zonka, chcę kupić odpowiednią do masy mojego samochodu.

A co o przykładu foto, to trochę tak jak u Barei :wink: Równie dobrze mógłbym wkleić takie:
Obrazek
I sugerować, że nie powinno się jeździć terenówką, bo się może skończyć w rowie :!:

W stosunku do ilości przypadków użycia liny / taśmy wypadki są incydentalne.

Pozdro

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: consigliero »

Ja mam taką linkę o nazwie Black Snake firmy ARB, kupiłem bo znajomy chwalił, używał jej na testach i sam ją również nabył. Osobiście jeszcze nie miałem okazji skorzystać ale ma dużą zaletę , jak dla mnie, zajmuje mało miejsca i jest estetyczna przynajmniej nieużywana. Jak zobaczyłem jak wygląda kinetyk typu lina okrętowa to takiej nie chciałem.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18022
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: kylon »

Kiedyś gdy wyciągarka była luksusem i kinetyk służył do rwania to byłem za liną. teraz czasy się zmieniły i z perspektywy podróżowania sobie kupiłbym taśmę. Oczywiście dobierając z zapasem wytrzymałości. Zajmuje mniej miejsca, szybciej się czyści i mniej przyjmuje błota niż lina pomiędzy swoje zwoje.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: maras »

Ok, więc jeśli Mikołaj chciałby przynieść mi taśmę pod choinkę, to jakie parametry powinna mieć :?:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: czobi »

uciag poltorej wagi auta. dlugosc jak sobie zyczy.najczesciej ok8m.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2509
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: kpeugeot »

chyba 3x waga auta

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Kinetyk - lina czy taśma?

Post autor: lucjan »

Wrzucam taki film instruktażowy jak korzystać "z głową" z taśmy kinetycznej.

Wszyscy piszą "korzystaj z głową", czyli jak? Tego już nie zdradzają. Prześledziłem temat i wygląda na to, że @Fobos obejrzał podlinkowany przeze mnie film :mrgreen:, albo scenariusz napisał. Aby zabezpieczyć zerwaną szeklę z uchwytem wystarczy trochę techniki węzłów/splotów plus solidna lina np. pleciona polipropylenowa o odpowiednim przekroju i długości - zawsze taką wożę.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2012, 00:16 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

ODPOWIEDZ