Wodery

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2512
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: kpeugeot »

to ja parę słów o woderach

miałem gumowe - stomilu chyba
-tanie były ale szybko sie dziurawiły
-wysuszenie ich to klęska
-ciężkie niewygodne
-w wodzie przewodzą temperaturę wody więc zimno
-zerwałem szybko szelki
zaleta
- są tanie
- łatwo się płukały z błota

żona kupiła mi - zresztą tamte też w decathlonie te z pianki

jestem po pierwszych testach
zalety
-są lżejsze
-są dużo cieplejsze
-jakość dużo wyższa
-wygodniejsze w korzystaniu
-mają w zestawi worek do którego można brudne spakować :)
-szybciej schną

wady
-nie oddychają
-są droższe :(
-trudniej domyć z błota

dalsze testy w najbliższej przyszłości

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: hashid »

w zeszłym roku na zmocie wodery z neoprenu z decathlony padły na pierwszej próbie. Faktycznie są ciepłe (Lopex było Ci ciepło) ale mało wytrzymałe a w wodzize, błocie czy torfach sa zawsze jakieś patole, ostra łodyga trzciny... jeden krok i była dziura... szara taśma się przydała :mrgreen:
teraz zakupiłem gumowe nieocieplane też w decathlonie, wydają się mocniejsze, testy za tydzień :wink:

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: Izzy »

Dzieki za komentarze. Przekonaliscie mnie do opcji cieple. Zdecydowalem sie wlasnie przed zblizajaca sie Zmota na: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=750385963.

Zobaczymy jak beda robily...

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: Pyrka »

Tu wersja ekstremalna wodera i porządny snorkel http://www.youtube.com/watch?v=qRBGr39u ... PL&index=9 (już to gdzieś pokazywałem chyba)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: hashid »

Izzy pisze:Dzieki za komentarze. Przekonaliscie mnie do opcji cieple. Zdecydowalem sie wlasnie przed zblizajaca sie Zmota na: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=750385963.

Zobaczymy jak beda robily...
dla kierowcy wystarczą ale dla pilota to szubienica :mrgreen:

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: Izzy »

Kupowalem pod siebie (kierowca) wiec powinno byc OK. W innym przypadku bez wahania wodery :) .

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 149
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:22
Auto: Hil Revo
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: OLO »

panowie, jako rybak hodowca, dorzucę coś od siebie, bo w takim sprzęcie pracuje się u mnie na okrągło:
Stomil - mocne, ale i niewygodne, zdrarzają sie sztuki puszczające na zgrzewie
Simms - raczej wędkarskie, wygodne ale ciut za delikatne
Moim faworytem jest ekwipunek duńskiej firmy OCEAN (buty i odzież),
http://www.oceanrainwear.dk/?DK.aspx
u mnie chłopaki teraz o niczym innym nie chcą słyszeć :) , a ceny adekwatne do jakości

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: hashid »

coopeland z decathlonu spoko, w sitowiu się nie przedarło, na zmocie zimno mi było w jajka i nogi ale założyłem tylko na jakiś czas na same gacie więc sam jestem sobie winien,
jak zasysa błotko nogę to but można łatwo ściągnąć, dobre byłyby jakieś pasy trzymające cholewkę albo w holerę taśmą można okleić.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: hashid »

wodery coperlan (poprzednio wpisałem złą markę) dawały radę na różnych imprezach ale nie dały rady głodnemu szczurowi w piwnicy :mrgreen: zrobił 3 dziury. Wydawało mi się, że sklejenie będzie banalnie proste. Wyjąłem zestaw naprawczy dętki spod siodła w rowerze, przykleiłem zgodnie z instrukcją i następnego dnia z łatwością odkleiłem. Pomyślałem, że pewnie starocie to było i kupiłem zestaw naprawczy woderów na allegro... do gumowych woderów... i dupa - to samo, odkleiło się bez problemu. Wulkanizator nie chciał tego robić bo to nie guma - i miał rację. Cóż wykazałem się niewiedzą ponieważ wodery coperlan są wykonane z PCV. Szukałem na forach wędkarskich jakichś mądrych rad - pisali ludziska o kleju do szyb :)), silikonie sanitarnym :)) i butaprenie. W rezultacie kupiłem klej szewski poliuretanowy i dokleiłem do woderów gumowe łatki. teraz schnie a jutro sprawdzę czy się udało, jeśli tak to zasadniczy test za 3 dni na Zmocie. Jeśli nie - będzie grana szara taśma i pewnie przemarznę ostro bo w nocy 3 stopnie :evil: ale postanowiłem się podzielić dotychczasowymi doświadczeniami.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wodery

Post autor: Cruiser »

Ja swoje zakupilem na Litwie. Praktycznie w kazdym centrum handlowym jest sklep mysliwski albo wedkarski i jest tam tego bardzo duzo - do wyboru do koloru. Narazie testowalem w mojej prywatnej sadzawce podczas odpompowywania wody i daja rade.

ODPOWIEDZ