Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: Tomek92 »

Jakiś czas temu, prawdopodobnie w terenie, odpadła mi tabliczka znamionowa haka. Co z tym fantem zrobić? Da się to gdzieś dorobić? Jeśli nie, to co muszę wymienić? Cały hak? Z haka właściwie nie korzystam (raz na ponad 3 lata użytkowania samochodu), ale brak tabliczki może okazać się problemem na przeglądzie. Hak zamontował jeszcze poprzedni właściciel - nie mam żadnych "papierów".

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: Jake »

Ja w kazdym swoim aucie mam hak, ale tabliczki w zadnym. Przez 8 lat nikt sie nigdy nie przyczepil.
Jak jednak potrzebujesz to sa gotowce:
https://allegro.pl/oferta/tabliczka-zna ... 9783320835

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: stasik »

Jeżeli przy okazji nie zgubiłeś wpisu w dowód rejestracyjny to problemu nie widzę ;-)

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: Tomek92 »

Dzięki za linka! Tylko skąd wziąć te dane? Część mogę z dowodu rejestracyjnego, ale przecież nie wszystkie... Resztę mam sobie wymyślić? :P

Awatar użytkownika
Tomek92
Posty: 252
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:00
Auto: KDJ95 3.0 D4D
Kontakt:

Re: Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: Tomek92 »

Wyczytałem, że to w sumie problem tylko przy przeglądzie, bo teoretycznie nie grozi za to nawet mandat, a tym bardziej zabranie dowodu. Zobaczę za rok co na to diagnosta - w tym roku nawet nie sprawdzał... Dzięki za pomoc :)

HMurphy83
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2023, 12:40
Kontakt:

Re: Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: HMurphy83 »

Możesz skonsultować się z producentem haka holowniczego, jeśli jesteś w stanie go zidentyfikować. Mogą oni dostarczyć Ci nową tabliczkę znamionową lub udzielić informacji na temat modelu haka.

Jeśli nie masz żadnych informacji na temat producenta, możesz udać się do warsztatu samochodowego specjalizującego się w instalacji haka holowniczego. W niektórych przypadkach, warsztaty te mogą dostarczyć zamienniki tabliczek znamionowych, które pasują do popularnych modeli haków.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Zagubiona tabliczka znamionowa haka

Post autor: Jake »

I zarejestrowales sie zeby to dopisac po prawie roku od ostatniego posta? Xd

ODPOWIEDZ