Skrzynki wyprawowe w CASTORAMIE !!!

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: Skrzynki wyprawowe w CASTORAMIE !!!

Post autor: chokai »

Dyskusja pięknie się rozwinęła :) , a tymczasem wracając do meritum wątku, czyli rzeczonych skrzynek Keter (czy Ridgid , bo to jedno i to samo) to np. w takim Mińsku Mazowieckim były one w sprzedaży w jakiejś promocji z okazji Dnia Ojca, ale w tej chwili zostały tylko te największe, na kółkach, w cenie ok. 240 zł

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Skrzynki wyprawowe w CASTORAMIE !!!

Post autor: tadeo »

No i parę słów użytkowania, po paru miesiącach.
Skrzynki, mimo, że mają uszczelkę, nie są szczelne. W porównaniu do klasyka wojskowego, który nie wpuszcza wilgoci, tu niestety uszczelka jest za słaba.
Czyli w szczelności 100%, daje jej 60%, czyli jeśli "coś" w niej trzymasz przez okres dłuższy niż parę tygodni, bądź pewny, że wilgoć dostanie się do środka.
Podejrzewam, że może to być również związane z mechanizmem zamykania, zawiasu itp, czyli eksploatacja skrzynki, przemieszanie, siadanie na niej, zmiany temperatury to wszytsko powoduje rozszczelnianie.

Jednym słowem, nie polecam jako profesjonalne zabezpieczenie sprzętu, żywności. Jest lepsza niż po prostu skrzynka i tyle w mojej opinii. Na krótką wyprawę ok, ale pamiętaj ! rozpakuj wszystko po powrocie.
Test siadania, spadania, stawania na niej itp, wyszedł pozytywnie, albo inaczej, wciąż trwa :)
A pisze, bo skrzynki dalej w "marketach budowlanych" z ramą na końcu.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Skrzynki wyprawowe w CASTORAMIE !!!

Post autor: luk4s7 »

SzpilkiNaMapie (są na naszym forum) jadą z nimi na bagażniku dachowym dookoła świata.
Tutaj szczegóły https://www.youtube.com/watch?v=iDZIlc1V6A8" onclick="window.open(this.href);return false;

Na pewno również dorzucą swoje 5gr. do Twojej opinii.

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Skrzynki wyprawowe w CASTORAMIE !!!

Post autor: hetman »

Zakupiłem z zamiarem trzymania wewnatrz i narazie rozkminiam ja toto zamocować żeby nie podskakiwało za bardzo :). Na "+" w 78ce po złożeniu kanapy duża skrzynka jest podobnej wysokości, można rozkminić oparcie czegoś i spanie w aucie na krótsze wypady. Za tą kasiorę to fajna sprawa. Co mnie zastanawia to, czy żarcie mozna tam bezkarnie trzymać bo dość mocno ten plastik sztynksi, no ale zawsze popakowane w woreczki czy inne pojemniki.

ODPOWIEDZ