Podłączenie wyciągarki

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Podłączenie wyciągarki

Post autor: holomouse »

Witam,
temat jest następujący: jak podłączyć wyciągarkę w LC120 z firmowymi dwoma akumulatorami, zeby miało to najwięcej sensu? Do którego akumulatora, gdzie się wpiąć?
A może w ogóle wyciągarka 24V? Instalacja jest przeciez na 12v, ale cos mi sie obilo o uszy, ze jest tam jakis sprytny uklad, ktory na rozrusznik daje 24...

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Podłączenie wyciągarki

Post autor: Jerry »

W 120 akumulatory są podpięte równolegle, czyli to, że są dwa daje po prostu dwa razy większą pojemność.
Wyciągarkę podłącz do tego, do którego masz bliżej i będzisz mógł zastosować krótsze kable. To jest bardzo ważne ze względu na spadek napięcia.

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Podłączenie wyciągarki

Post autor: realBiker »

czyli hebel powinien być też jak najbliżej systemu? Pod maską?

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Podłączenie wyciągarki

Post autor: Jerry »

Może być pod maską, tyle że wtedy będziesz musiał otwierać maskę przy każdym użyciu wyciągarki. Niektórzy tak robią i im to nie przeszkadza. Ja u siebie zrobiłem tak, że hebel jest zdejmowany i gniazdo wystaje z przodu z grilla. Do tego trzeba włożyć ten czerwony przełącznik. Gniazdo ma wodoszczelną zatyczkę. Zamontowany w ten sposób hebel jest w połowie kabla między aku a winchem.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Podłączenie wyciągarki

Post autor: MaxLux »

Hebel najlepiej miec w srodku - bo jak zespawa stycznik to hak bardzo szybko zbliza sie do paszczy a zwykle wtedy maska jest dziwnym trafem zablokowana ;)

Mozna zastosowac tez tki sprytny heble jak z rajdowek na linke - wtedy nie trzeba ciagnac kabli a hebelek mozna zaraz zainstalowac kolo akumulatora

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: Podłączenie wyciągarki

Post autor: Zibi »

tyle, że ten hebelek ma 100 amper i nie nadaje się do wyciagarki.

ODPOWIEDZ