Zestaw do wyciągarki

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zestaw do wyciągarki

Post autor: LEX »

Jeśli masz takie coś, co wygląda jak gruby drut (15-17mm średnicy) zagięty w oczko i zaspawany na obu końcach, to jest to solidne mocowanie, bo zrobiony jest z miękkiej, a więc niepękającej lecz poddającej się stali. Jeśli masz hak (konstrukcja otwarta), który jest odlewem, to ja bym się kinetykiem nie szarpał, bo może pęknąć i zamienić się w pocisk. Do delikatnego ciągania się wyciągarką powinien dać radę.

Jest jednak ważna rzecz, o której trzeba wspomnieć... ŚRUBY!

Nasze samochody mają najczęściej 10-20 lat i korozja wdziera się tam, gdzie stykają się ze sobą dwa skręcone elementy. W wyniku tego często śruby wyglądają jak ogryzki. Z wierzchu niby wszystko gra a na środku ze śruby 12mm robi się 8mm i to w dodatku już słabej jakości.
śruba ogryzek.jpg
Wystarczy za 2,50zł/szt kupić nowe śruby klasy np 10,9 i mieć święty spokój.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zestaw do wyciągarki

Post autor: Rokfor32 »

Haki w toytoyach to odkuwki. Rozgiete widziałem, pęknięte nie :wink:

Rozgięte - od kinetyka właśnie. Więc jak wyżej - haki otwarte raczej tylko do wyciągarki, szczególnie że te z J9 są wysokie, i przez to łatwo je rozgiąć.

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: Zestaw do wyciągarki

Post autor: fazi1973 »

hejka
wiecie może ile kosztuje taka wyciągareczka taka nie najgorsza
jestem laikiem na razie początkującym w off roadzie dla mojego J95

dzięiki za odpowiedzi
Piotr

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Zestaw do wyciągarki

Post autor: Jerry »

Ja nabyłem Dragon Winch 13000HD. W zestawie lina syntetyczna 26m, lina do drzewa 3m, lina przedłużka 10m, zblocze, pokrowiec, pilot kablowy, pilot bezprzewodowy.
Cena 2250 PLN brutto z dostawą. Gwarancja 24 miesiące.
Sprawuje się znakomicie - podczas ostatniej wyprawy używałem wielokrotnie - bardzo swobodnie daje radę. Przy okaji jest na tyle mała, że udało się ją ukryć pod seryjnym zderzakiem.
I jest to chyba jedna z najlżejszych na rynku - cała paczka ważyła w sumie 32 kg.

ODPOWIEDZ