Metromierz na androida

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Benior
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:01
Auto: LJ73
Kontakt:

Metromierz na androida

Post autor: Benior »

Może w końcu jakiś ciekawy metromierz na androida?

http://rallycomputer.net/

https://www.facebook.com/rallycomputer" onclick="window.open(this.href);return false;

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: Metromierz na androida

Post autor: holomouse »

Wygląda ciekawie, nie napisali ale podejrzewam, że opiera się o gps.

Ja natomiast stworzyłem kiedyś (bardziej w celach ćwiczebnych) metromierz korzystający z OBD2. Niestety z tego co wiem wiekszosc LC nie współpracuje z tym protokołem.

Dla ciekawskich do pobrania tutaj: https://play.google.com/store/apps/deta ... eter&hl=en" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Metromierz na androida

Post autor: LEX »

Współpracuje, współpracuje, więc link jak najbardziej wskazany i przydatny.

Jeśli rallycomputer.net korzysta z GPS to faktycznie lipa, bo dokładność czegoś takiego w lesie (głównie tam się z tego korzysta) jest fatalna. Testowałem GPS w wielu urządzeniach: Sony Xperia, iPhone, iPad, tablet Samsung, telefon Motorola, telefon no-name i rozbieżności duże. Tam gdzie np stary iPad dawał radę, to już iPhone gubił sygnał, tam gdzie np telefon no-name działał, to np Xperia siadała. Nie ma reguły, ale generalnie nawet najdokładniejszy GPS jak zgubi sygnał nawet na parę metrów co parę minut, to po godzinie robi się już różnica dość spora. Natomiast OBD2 jest wiarygodne, bo koszysta z czujnika w samochodzie

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: Metromierz na androida

Post autor: holomouse »

Dokładnie, OBD2 opiera się o czujniki w samochodzie, co za tym idzie traci dokładność gdy koła buksują. Oprócz tego OBD2 nie przekazuje w żaden sposób przebytej odległości, a więc jej pomiar jest wykonywany przez pomnozenie prędkości przez czas.

Dopisałem do mojej aplikacji opcję współdziałania z GPS oraz latający widget, pozwalający jednocześnie korzystać z metromierza i dowolnej innej aplikacji, na przyklad mapy.

Awatar użytkownika
Benior
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2013, 19:01
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Metromierz na androida

Post autor: Benior »

Przetestowałem rallycomputer na rajdzie w Bałtowie.
Lasów tam nie brakuje i ani razu nie zgubił sygnału.
Urządzenie na jakim miałem to zainstalowane to tablet samsung galaxy II

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Metromierz na androida

Post autor: czaya »

Pytanie androidowe mam.

Wyobraźmy sobie telefon z androidem na którym mamy w zasadzie jedną aplikację - np. metromierz.
W telefonie włożona tylko karta aero2 czyli telefon działa tylko jako modem wifi - dla innych telefonów czy tabletów w samochodzie - oraz jako wspomniany metromierz.

Da się ? Próbował ktoś ?
Jak szukać takiego telefonu - co powinien mieć aby to ze sobą zagrało ?

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Metromierz na androida

Post autor: Kwieczor »

jak chcesz realnie działający router wi-fi - to kup osobne urządzenie z antenką zewnątrzną (jest trochę modeli na rynku)
Jak telefon ma jednocześnie robić za router i ściągać dla siebie dane map - to może nie za dobrze działać - u mnie przynajmniej LG G2 i x-peria Z1Ultra mają z tym kłopoty

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Metromierz na androida

Post autor: czaya »

No właśnie, ale router nie będzie metromierzem...
Mapy są głównie off-line, to tylko pomysł aby mieć kolejne niezależne urządzenie - będzie routerem w razie potrzeby oraz metromierzem niezależnym od dzwoniącego telefonu, odpalonego androzica itp...

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Metromierz na androida

Post autor: zombi »

Używa samsunga note (lepszy niż tablet bo mieści się w kieszeni i niepotrzebuje na to torby)
- doszeroko pojetego internetu poczta, www, itp
- GPS do samochodu ( na moto się niedadaje)
- i często jako routera WIFI ( bo tu mam kartę z pakietem danych)
- metromierza nie używam, ale instalowałem dla zabawy i działa OK.

Dzwonie z Solida bo jest wygodniejszy, wytrzymalszy i trzyma długo bateria - a gadam b.dużo.

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Metromierz na androida

Post autor: czaya »

u mnie wygląda to tak:
- Garmin ręczny (Oregon chyba) jest zawsze na pokładzie - GP Mapa Topo, UMP, Rybicki - (jednak Garmin nie zawsze jest używany)
- w asfaltową trasę jest zmęczone poczciwe MIO (windows) z nową Automapą (nie ma lepszej mapy do osobówki w PL wg mnie) oraz z OZIm
- w asfaltową trasę mam do terenówki BeOnRoad w tablecie
- w tym samym tablecie jest też androzic ze sztabówkami
- do rozmów telefonicznych używam klasycznego Solida
- do pracy i internetu używam komputera - tylko w 1% w aucie
- map papierowych też używam :mrgreen:
a w ferworze walki wygląda to tak, że często opieram się na trzech urządzeniach jednocześnie.
Stąd pomysł na kolejne urządzenie dając jednocześnie wifi :mrgreen:

Tylko czy jest sens w ogóle się za to zabierać ?
Bo jak takie wifi z aero2 ma działać w dużym mieście i to podczas postoju to nie jest mi potrzebny kolejny wtyk zapalniczki do kolejnej ładowarki :wink:

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Metromierz na androida

Post autor: zombi »

czaya pisze: ......
Tylko czy jest sens w ogóle się za to zabierać ?
.....
A to już jest pytanie filozoficzne, i tylko ty sobie na nie możesz odpowiedzieć.
:roll:

ODPOWIEDZ