Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: seburaj »

nie bardzo się przyda jako rejestrator właśnie... :roll:
bo "rejestrator" ma być do rejetrowania, i ma być bezobsługowy (włącza się po zapłonie, i po zapłonie wyłącza - nagrywa w pętli i w w ogóle nie wymaga zainteresowania ani obsługi - BO DO TEGO JEST

a gopro stosowana jako rejestrator to proteza - a przy okazji s.pierdolisz sobie baterię i tyle

ale jak tam marysia uważa

goprówa jest kamerą sportową i do takich zastosowań ja używajmy - a rejestrator samochodowy jest do rejestrowania w aucie, i tak należy go stosować... a do reportaży są inne sprzęty i HERO milon ich nie zastąpi :mrgreen:

edit
-----------------

ja akurat w Twojej sytuacji kupiłbym GoClevera Silver za 200 PLN (niby 720p, ale na nurkowanie z synem wystarczy) a do tego rejestrator za 260 PLN z gpsem (służe namiarem)

za pięć stów masz "combo" - a jak zapragniesz high-techu to kupisz sobie gopro za dwa tysie (bo tyle bedie kosztowało ze wszystkimi mocowaniami i obudowami)

a i tak największa sztuka to obrobić później nagrany materiał - masz oprogramowanie i umiejętności ??

KAT
Klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 24 sie 2010, 21:13
Auto: Land Cruiser J95 KAT
LAND CRUISER 100 KATZ
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: KAT »

już jedną za pięć stówek miałem - jeden sezon s.liła się i tyle. relkamacja nie obejmuje zalanej kamery (miała wytrzymać 10m), a w Albanii górski potok ją pokonał. Rejestrator owszem i tak, ale tylko jak będę chciał. Wszystko ma swoją cenę. A nie zaprzeczysz że jakość nagrań jest OK

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: seburaj »

jak tam marysia uważa :roll:

wygląda na to, że watek założyłeś po to, aby usłyszeć glosy uwielbienia że GoPrO HERO3 TO JEST TO !!
no więc fakt, gopro jest za.ebista i w ogóle :lol:

Awatar użytkownika
ogrood
Posty: 40
Rejestracja: 19 paź 2010, 12:38
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: ogrood »

Mam taka na sprzedaż Gopro hero 3 black z pilotem, użyta dosłownie raz. Koledze nie przypasowała... <ciach>
Ostatnio zmieniony 15 sty 2014, 10:08 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ogłoszenia umieszczamy w dziale "Giełda".

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: seburaj »

na rajdach natrafiłem na fajny wątek o kamerach sportowych - tam również zdania o gopro są, delikatnie mówiąc, podzielone :mrgreen:

ale jest ciekawa alternatywa, zobaczcie tu:


i trochę nowsza wersja Ghosta w polskiej dystrybucji:
http://allegro.pl/kamera-sportowa-drift ... 78192.html" onclick="window.open(this.href);return false;

podoba mi się ten pilot i proste, widoczne sygnalizowanie pracy

edit
--------------------
a tu jeszcze film w bardzo obrazowy (dosłownie) sposób porównujący bezpośrednią konkurencję (ale tam jest pokazny obraz z Drifta HD a nie z Ghosta - tzn. Ghost jest nowszym modelem)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: seburaj »

a tu jeszcze bardzo obszerna (7 stron) recenzja Ghosta na skionline:
http://www.skionline.pl/sprzet/test-dri ... ,5361.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: nixon »

..gopro jako rejestrator to jak strzelanie do muchy z armaty, niby można... bo kto bogatemu zabroni :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: Jureq »

dlatego do muchy wystarczy strzelać z MiVue 350: http://eu.mio.com/pl_PL/mivue-m350.htm
do samochodu trzeba sobie tylko dokupić przyssawkę z gwintem (stosowny uchwyt jest w zestawie)

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: Adam »

Gopro nie ma stabilizacji, część zastosowania u nas to nagrywanie krajobrazów z jadącego auta.
Czy ktoś obrabiał potem firmy w iMovie na MAC, konkretnie czy aplikacja jest w stanie wystabilizować taki obraz. Zastanawiam się pomiedzy hero 3+ a sony action cam 100.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: consigliero »

Miałem przygodę z Sony bo nie chciałem jak większość kupować gopro . Po kilkukrotnym jej użyciu odłożyłem na półkę , główne przyczyny to skomplikowana obróbka ,słaba jakość obrazka zatrzymanego i akcesoria głównie chodzi o mocowania. Co z tego że Sony as15 ma stabilizację jak w bezpośrednim porównaniu obraz z gopro wygląda lepiej a ilość mocowań dostępnych na rynku jest taka że bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Akcesoria w Sony do tanich też nie należą a aby jako tako poradzić sobie z obsługą zakupiłem między innymi obudowę z ekranem aby widzieć co mam zamiar uchwycić , niby można smartfonem ją obsługiwać tylko jak to zrobić w czasie jazdy , tutaj pilot jest górą , zresztą Sony też już go ma ucząc się od lepszych. Ostatecznie obiecano w gopro łatwość obróbki i w moim przypadku nie była to do końca prawdziwa obróbka ale trudno nie było. Co do IOS to próbowałem ale korzystałem z apki gopro i wydaje mi się że ta lepiej chodzi pod windowsem ,albo tam mam mocniejszy procesor. Nie porównuje gopro z najnowszymi produktami Sony ,bo ich nie mam , ale skończyłem z eksperymentami i nabyłem najlepszą dostępną gopro , czy nie skończy na półce w szafie tego jeszcze nie wiem , ale zabawa jest łatwiejsza to może i wykorzystanie będzie lepsze. Gdyby ktoś chciał bawić się Sony to mogę odstąpić as15 za 700 pln , czyli za cenę nowej w sklepie,ale ja dodaje dwie obudowy, szkieletową i tą z ekranem , tylko ostrzegam zabawa z tą kamerką jest średnia. Filmy z niej gdzieś wisiały na forum .
Tak prezentuje się gopro

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: seburaj »

co rozumiesz jako "obróbkę" i jakie "trudności" występowały w przypadku sony ?

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: Adam »

Za sony dla mnie przemawialy stabilizacja i nasycenie koloru. Ale intuicyjnie wolalbym gopro, widze ze sony nic nie zrobilo w obszarze poprawy ergonomii. Jak to napisales przypomnialem sobie zmagania z wczesniejsza kamerka sony, z obrzydzeniem siadalem do sciagania z niej marerialu, jedyny soft jaki pasowal to by ... firmowy, funkcjonalnie nie z tej epoki. Ale to rez pokazuje jak ogromny progres dla uzytkownikow zeobil apple, dzis jak cos nie jest intuicyjnie i szybkie w obsludze to wedruje do kosza : )
Dzieki za sugestie, jade kupic gopro : )

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: jjb »

estewes pisze:Ja używam gopro 3+black za każdym razem jak siadam na motocykl.kamerka przymocowana do kasku i do przodu,....
Schumacher też miał przymocowaną GoPro do kasku :cry:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Odp: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: consigliero »

seburaj pisze:co rozumiesz jako "obróbkę" i jakie "trudności" występowały w przypadku sony ?
Wszystko począwszy od zgrania materiału , nie wiem dlaczego trwało to tak długo , poprzez aplikację to obrabiania a skończywszy na sposobie kodowania. Jak jesteś informatykiem z mocną maszyną to może Sony jest właśnie dla Ciebie .

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Kamera GoPro HERO 3 Black Plus co sądzicie

Post autor: seburaj »

no nie mam problemu z obróbką formatu AVCHD, fakt, że używam do tego najzwyklejszego programu, informatykiem nie jestem a i maszyna wcale niespecjalna potrzebna :mrgreen:

jeżeli ta kamera Ci niepotrzebna to możemy pohandlować - ale jakieś specjalne obudowy "z ekranem" nie są dla mnie atutem, wręcz przeciwnie :wink:

ODPOWIEDZ