Nadchodzi era "Microcampera"

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Mam nadzieję, iż to że "na warsztacie" nie mam auta z napędem 4x4, nie będzie nikomu przeszkadzać.
Buduję zabudowę w samochodzie, który będzie służył mi na ci dzień do pracy, a na wakacje będzie przeistaczał się w "microcampera".
Czy uda mi się połączyć pożyteczne z przyjemnym, możecie śledzić tu : Nadchodzi era "microcampera"

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: kylon »

Trzymam kciuki.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: Remiołek »

Miło widzieć Fobosowe "Zrób to sam" ponownie na ekranie (i mam nadzieję w realu) :D .

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: MariuszS »

Fobosik, gratulacje i będę obserwował z ciekawością! :-)
Mój kolega, no, wprawdzie znacznie młodszy :oops: , ale mamy koleżeńskie relacje ;-) też używa do pracy podobnej wielkości samochodu - Fiata Scudo.
Zrobił własnym sumptem zabudowę z płyt OSB, na pewno mniej staranną od Twojej. Ale dzięki temu odbył kilka fajnych wycieczek, po Europie Środowej, po Bałkanach, po Alpach i po Szkocji.
Czyli - da się!
Powodzenia i satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, a blog będzie często odwiedzany, zapewne! :-)

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: mlodyy »

Fajny projekt też myślałem o takim samochodzie tylko w wersji osobowej jednak ja potrzebuje wersji min. 8 osobowej więc Nissan odpada bo jest tylko 7 osobowy. U mnie jak wymyśle finansowanie :mrgreen: oraz uzasadnienie dla kolejnego autka w domu taki projekt będzie wykonany na VW t4 Caravelle z wykorzystaniem oryginalnego łóżka z Multivana. Na dłuższe wyjazdy mam przyczepę kampingową a solówka bedzie do szybkich , krótkich ruchów po Polsce i Europie maks. 2-3 dni. Życze powodzenia i wytrwałości w budowie.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Remiołek pisze:Miło widzieć Fobosowe "Zrób to sam" ponownie na ekranie (i mam nadzieję w realu) :D .
W realu to będzie ciężko, bo pod Bereśnik, to się tym wynalazkiem nie wgramolę. :mrgreen:
Ale w bardziej płaskich i asfaltowych okolicznościach przyrody, jak najbardziej będzie można podziwiać.

Plany ambitne, bo chcę wpakować sporo gadgetów typu niezależny system zasilania, przetwornica ( przyda się w pracy ), przyłącze campingowe, myślę nawet o kibelku turystycznym, by nocując na parkingu w centrum jakiegoś miasta nie było problemy z "siu siu" :wink: :mrgreen: .
kylon pisze:Trzymam kciuki.
Trzymane kciuki będą bardzo pomocne, bo pracy sporo, choć na razie idzie nadspodziewanie gładko. :D

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: milczacy »

Super projekt!
Ja też trzymam kciuki :-)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: consigliero »

Grzesiek poskładaj to w miarę do kupy i może taki szybki wyjazd np na Korsykę , mikrokamper + motocykl , chyba się nie pogryzą .

PozdrawiaM Marek

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

consigliero pisze:Grzesiek poskładaj to w miarę do kupy i może taki szybki wyjazd np na Korsykę , mikrokamper + motocykl , chyba się nie pogryzą .

PozdrawiaM Marek
Nie tylko się nie pogryzą, ale mogą się fajnie uzupełnić. :D

Sklejkę zamówiłem, ma być na środę. Jak dobrze pójdzie, do końca tygodnia skończę konstrukcję nierozkładanej części spania. Oklejenie wykładziną, materace i pozostała część zabudowy nie są niezbędne, by można było gdzieś pojechać.

Chyba jeszcze mam jakieś ścinki sklejki, to lecę do warsztatu i coś dalej motam :mrgreen: .

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: Gałka »

będziesz izolował tę metalową puszkę ( :D ) od środka ?

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Zaraz tam puszkę :wink: :mrgreen: .
Izolował raczej nie będę, bo prawa strona będzie praktycznie cała zabudowana, a drzwi mają jakieś tam obicie.
Pozostają miejsca w których w wersji combi są szyby. Zobaczymy jak będzie z temperaturami w środku, jak źle, to będę izolował.
Oczywiście zrobię podsufitkę, ale to po założeniu luku dachowego. Z tym lukiem nie będzie prosta sprawa, bo dach jest falisty, ale już mam pomysł jak zamontować taki właz od jachtu. To zostawię na koniec, bo na razie nie mam sumienia w nowym samochodzie nawet wywiercić jednej dziurki :mrgreen: .

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: seburaj »

eeeee, wyboru bazy nie komentuję - ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z ilości renault w nissanie i tym samym wpływem na jakość i trwałość "nissana" (a raczej renaulsana) ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: mlodyy »

Jak zamierzasz zamontować jakiś właz w dachu to zamontuj dedykowany do kamperów i przyczep, kosztuje on około 150 zł, więc nie jest spektakularnie drogi a ma zamontowaną moskitierę oraz fajny system otwierania. Bardzo fajne robi np. fiama. Poszukaj sobie na allegro.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: endurance »

w kategorii
incognito-wszystko co niezbędne-na asfalt-sam zrobię będzie uśmiech - projekt jest w czubie :)
- życzę temu projektowi duuużo mobilności, a projektantowi i wykonawcy dużo zadowolenia z oglądanych miejsc, a jak minimalizm będzie doskwierał to wystarczy pomyśleć, że w domu w którym cały rok marzymy o wyjeździe mamy wszystko :)
teraz technicznie:
-blachę można okleić czymś to tłumienia, będzie ciszej, ale mostki termiczne będą.
-para wodna będzie się skraplać w nocy dlatego jak ma być jedno okno to duże i z bajerami uchylnymi, wentylatorem i oczywiście z moskitierą. Najgorsze są dni w których dodatkowo jest duża wilgotność lub duże różnice temperatur, no ale to oczywiste i pewnie przez wielu doświadczone.

Fobosiku trzymaj tylko wagę...hmm lekkość konstrukcyjną zabudowy i będzie dobrze, lekkość swoją uzyskasz na wyjazdach :) aaa i nie gazować X litrów minus vat = tanio, bez kłopotów i bez zajmowania miejsca co jest bardzo cenne.

PS
nissan/renault/dacia - i co z tego będzie działać tak jak wszystko w dzisiejszym świecie

obserwator kibic
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: Pyrka »

Wytnij w cholerę ten dach jak na filmie to wygodniej w środku będzie (w końcu masz doświadczenie z LJ :wink: ). Do jazdy po EU fajny wynalazek dla dwóch osób.



Przy okazji: po trwającym od 2 lat przetargu ten model Nissana został zatwierdzony jako wyłączna, oficjalna taksówka, która będzie obsługiwać Nowy Jork od końca tego roku.
http://www.nissanusa.com/future-and-con ... f-tomorrow

Obrazek

ODPOWIEDZ