Nadchodzi era "Microcampera"

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: endurance »

ledwo co kupił i już sprzedaje :)
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ni ... res=EXPORT" onclick="window.open(this.href);return false;

jarzynohotel
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Podnoszony dach fajna sprawa, ale na razie nie chcę aż tak drastycznie ingerować w nadwozie. Cały czas się zastanawiam, czy montować szyberdach. Nie wiem czy nie pozostanę tylko przy uchylaniu przednich szyb i takich owiewkach na nie, które zabezpieczają przed deszczem. Kilka pierwszych noclegów pokaże, czy się dusimy w środku, czy jest o.k. Ale do tego jeszcze daleko.
Może do końca tygodnia uda się skończyć konstrukcję dwóch głównych modułów zabudowy.
Zabudowa na filmiku fajna. Niestety na takie wyroby brakuje mi parku maszynowego. Na swojej pilarce mam problem z utrzymaniem linii prostej, a tarcza w trakcie obracania odchyla się losowo na boki o ponad milimetr, a do tego wyrywa sklejkę od spodu :evil: . Dlatego wszystko będzie oklejone wykładziną, by zamaskować wszystkie niedoskonałości.
Za to moja zabudowa będzie miała jedną wielką zaletę. W ciągu kilku minut i po dokręceniu kilku śrub, które są wkręcane w oryginalne otwory, będzie można ją całkowicie zdemontować, a w samochodzie nie będzie po niej śladu. 8)

A NISSAN NV-200 ma być oficjalną taksówką nie tylko NY, ale też Londynu. 8)

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: kpeugeot »

nie wiem gdzie kupujesz płyty ale moja hurtownia w której kupuję ma od razu sprzęt do docinania

liczą coś około 1 zł za mb cięcia ale przynajmniej kąty są równe

ja w tym, roku kamperowałem w nowym partnerze, jak będzie ładniejsza pogoda to porobię fotki

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: consigliero »

Grzesiek , to jest właściwy kierunek , jak często korzystamy z tzw kampera a ile czasu spędzamy w aucie jadąc do pracy. Ja rozważałem w pewnym czasie Dacie z silnikiem benzynowym. Na razie pogoda nie rozmieszcza, po powrocie do domu musiałem obmyć motocykl z błota naszych lokalnych dróg i chciałem go wysuszyć przed przykryciem . wieczorem wjechałem do bramy w gęstym deszczu i temperaturze 8 stopni. Mam nadzieję że początek października może być jeszcze ciepły i wtedy możemy dokonać weryfikacji , my i tak wersja namiotowa. Podjęcie auta jest nieodwracalną czynnością i przy ewentualnej odsprzedaży nie będzie to na plus dla większości .
PozdrawiaM Marek

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: MariuszS »

fobos pisze:...a tarcza w trakcie obracania odchyla się losowo na boki o ponad milimetr, a do tego wyrywa sklejkę od spodu :evil:

A jaką masz tarczę?
Do tego jest potrzebna tarcza z dużą liczbą zębów np. 48-64, koniecznie widiowych i utrzymanych w należytym stanie ostrości, oraz możliwie duże obroty.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Tarcza widiowa, ale pilarka to najtańsze gówno z marketu. Na moje potrzeby wystarcza.
Duże kawałki też tnę w hurtowni, ale ponieważ "projekt" mam tylko w głowie, wszystkie mniejsze elementy muszę docinać na miejscu.
Właśnie wróciłem z hurtowni, w której pani z rozbrajającym uśmiechem oznajmiła, że zamówionej sklejki nie ma i może będzie w piątek :evil: . Trudno, będzie czas na posprzątanie w warsztacie.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: consigliero »

Ja swojego mikrokampera umyłem wczoraj z błota i miał schnąć . Wieczorem wstawiłem do bramy bo lało a temperatura była 8 stopni. Dziś wystawiłem na słoneczko
ObrazekObrazek

Zabudowa mieszkalna Gwinea gotowa , posłanie to 2 Exped SynMat 7 LW i to ostatnie w porównaniu do mojego starego termaresta to przepaść zarówno pod względem komfortu spania rozkładania jak i pod względem wagi i objętości.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk 4

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: Gałka »

E tam, Fobos zrobi lepiej... :D

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Prace idą dalej :D .

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Dziś udało mi się skończyć pierwszy zaplanowany etap prac. W pierwszej wolnej chwili biorę się za oklejanie. :D

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

A tera "era tapicera" :wink: :mrgreen: .

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: fobos »

Dziś trochę elektryki.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: Gałka »

pokaż te kabelki :D .
Zdjęcia lepiej przemawiają a i pokrytykować można... :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: Addams »

Jasiu na początku wątku masz link do bloga fobosowego z fotami :wink:

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nadchodzi era "Microcampera"

Post autor: tadeo »

FOBOS, trzymam kciuki ! foty mi przypominają klimat sprzed 20 lat, jak chałupniczo wykańczaliśmy kabinówki (jachty) na mazurach :) nawet widzę, ze wykładzina ta sama wciąż w sprzedaży :) I nawet tolerancja w cięciu była podobna :):):)
ech, to se ne wratii :)

ODPOWIEDZ