Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 14 gru 2018, 18:35
części toyota

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czołgiem! Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, jak nie to przenieście proszę posta tam gdzie trzeba, ale mam pytanie czy ktoś z Was może korzystał kiedyś podczas wypraw w teren z czegoś takiego jak tester do akumulatorów https://www.iparts.pl/czesc/analogowy-t ... 31135.html ? Kiedyś znajomy coś takiego miał na wycieczce i mówił że dzięki temu 2 razu uratował akumulator.

Moderator
Awatar użytkownika

Przeniosę - znaj moje miłosierdzie...

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
W jaki sposób "uratował" akumulator testerem?
Tester pozwala zmierzyć pojemność akumulatora, która spada wraz z jego wiekiem/zużyciem. Tempo zużycia akumulatora jest zależne od wielu czynników: sposobu ładowania/rozładowania, użytych do budowy komponentów, serwisowania lub jego braku, temperatur pracy itp.
Tester nie powie Ci, czy masz za niski poziom elektrolitu w akumulatorze, lub jego nieprawidłowe stężenie. Powie Ci za to, czy akumulator trzyma parametry prądowe czy nie. Tester może tylko wskazac problem z akumulatorem, ale w żaden sposób go nie uratuje. Uratuje go tylko świadomy użytkownik, który albo w odpowiednim momencie uzupełni elektrolit, albo zdiagnozuje bliską śmierć akumulatora i go wymieni.
Tester może zaś uratować dupę kierowcy, bo ten mając swiadomość, wymieni/zreanimuje akumulator zanim ten mu padnie pośród pustkowia...

Awatar użytkownika

Auto: LJ70 z 92'
mariano pisze:
Czołgiem! Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, jak nie to przenieście proszę posta tam gdzie trzeba, ale mam pytanie czy ktoś z Was może korzystał kiedyś podczas wypraw w teren z czegoś takiego jak tester do akumulatorów https://www.iparts.pl/czesc/analogowy-t ... 31135.html ? Kiedyś znajomy coś takiego miał na wycieczce i mówił że dzięki temu 2 razu uratował akumulator.

Korzystałem kilka razy ale nigdy w terenie. Wiec nie wiem czy jestem w temacie.

Awatar użytkownika

Auto: 1997 4Runner SR5 VZN185L
mariano pisze:
Kiedyś znajomy coś takiego miał na wycieczce i mówił że dzięki temu 2 razu uratował akumulator.
A nie mówił w jaki sposób uratował ten akumulator? Bo chętnie bym się czegoś nauczył.
I teraz wyobraźmy sobie taka sytuację - wycieczka, bezrdoża, do najbliższej bazy/warsztatu dobrych parę kilometrów/godzin.
Mam tester akumulatorów i nie waham się go użyć.

No i teraz Ty (albo Twój kolega)..... Dajesz!!!
Co mam zrobić, żeby uratować akumulator?

No dobra, pośmialismy się. A tak na serio to IMHO podczas wyprawy tester raczej się nie przyda.
Jeśli już to jakiś booster do akumulatorów - są takie wielkości zewnętrznego HDD. Mam i wiem, że to zadziała.

Pozdr,
Marek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]