POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: Gercu »

Moi Drodzy,

Nasi koledzy, którzy podróżują w ramach ekspedycji GLBALL 2012 http://passion4travel.pl/index.php/glob ... do-europy/ utknęli w Sudanie! Przyczyną jest pęknięta prawa półoś w Daihatsu Rocky. Chłopaki nie dadzą rady naprawić tego samodzielnie a dostanie takiej części w Sudanie, jak możecie się domyślać jest nierealne☹

Potrzebna jest pomoc w zakupie takiej części w Polsce (to ta prostsza sprawa) oraz dostarczenie jej do Sudanu. Ekspedycja utknęła w Wad Madani, około 200 km od Chartumu, dobrą drogą około 2 godzin jazdy samochodem.

Wkrótce będę miał więcej precyzyjnych informacji. Teraz DESPERACKO szukamy metody (kogoś?) kto może być kontaktem w Sudanie, w Chartumie kto może być łącznikiem z ekspedycją.

Ewentualnie info proszę kierować na priva: marcin@passion4travel.pl

Marcin.
PS: Sprawa nie dotyczy Toyoty ale pomagać sobie trzeba.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: Addams »

Mam w Sudanie dwie zaprzyjaźnione ekspedycje archeologiczne, jutro sprobuje złapać kontakt i dam znać, się zaradzi myślę

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: Addams »

Niesamowite jest to jak świat się kurczy, dodzwoniłem się właśnie do Sudanu, do kolegów którzy tam prowadzą badania. Pomogą :D

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: consigliero »

Bo to nie czasy jak dawniej gdy będąc w Leningradzie poprosiłem o rozmowę do domu i pierwsza odpowiedź była , nada żdać 6 godzin. Po chwili prośby wyrażonej językiem Puszkina w odpowiedzi dostawało się łącze natychmiast 8)

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: radomada »

Adam,
A kto kopie w Sudanie, może Bogdan Żurawski a może Zbyszek Szafrański (ona raczej e Egipcie).
Ja mam kolegę byłego Konsula z Kairu (znany z Modlińskiej), jeżeli nic nie załatwisz to może Jego spróbować zaangażować?
Adam

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: Addams »

W Sudanie działają teraz archeolodzy z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku i z Polskiej Akademii Nauk prowadzona głównie przez Henryka Panera, są tam zresztą własnie teraz. Właściwie nie kopią tylko robią badania powierzchniowe i badają ryty naskalne. Wygląda na to że właściwie jest po problemie, wysyłka tego żelaza pocztexem to jakieś 650 zł, w Chartumie odbierze to ktoś z ekspedycji a chłopaki sobie podjadą i po kłopocie.
W Egipcie działa natomiast duża ekspedycja z PANu pod dowództwem Jacka Kabacińskiego, także jakby sie komuś tam półoś urwała to też da radę :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: czobi »

kiedys mielismy z Kylonem akcje skrzynia biegow z polsku na syberie -republika burajacji, niezle zadoopie
(dhl chcial jakies szatanskei chorendalne piniadze)przy uzyciu prywatenego lancuszka nastu osob, kompletnie nieznajacych sie osob..
koniec koncow sie nei odbyla ale roslo serce jak zupelnie z doopy ludzie tego sie podjeli i stalo sie wykonalne :!: :wink:
podrozujmy

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: Gercu »

Dzisiaj miałem kontak z chłopkami i CHYBA temat został ogarnięty... nie mam pewności więc alarmu nie odwołuję ale z RED CODE przechodzimy na YELLOW:)

Marcin

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: kylon »

To była głowica chyba Czoberku ale faktycznie fajnie było.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: POTRZEBNA POMOC - SUDAN, Globall 2012

Post autor: czobi »

mogala byc i glowica, zapamietalem ze kawal mela i bardzo ale to bardzo slabo wchodzilo do bagazu podrecznego :mrgreen:

ODPOWIEDZ