Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Obrazek

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Mirekk »

I jak sie na tej wysokości temu dizlu pracowalo?

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Golf wrócił ze stanem licznika 490 000km. Wersja ze słabszym 1,6TD ale i tak zrobiła swoje.
Przejechał tam, gdzie ludzie pchają wyszpejowane za 10-tki tysiące zł swoje ukochane 4x4.
Ale do tego trzeba dojrzeć. Ja dorosłem już kilka lat temu.

W tej dziwnej wymianie zdań z mazeniakiem (przestałem go rozumieć zupełnie) wspomniałem, że można niebanalnie i że tak akurat lubię. To ma swój (przede wszystkim) finansowy wymiar.
Przygotowanie Golfa w fantach kosztowało mnie naprawdę niewiele. Fakt, że pomagali mi koledzy. Przednie mcphersony przerobił mi znany w środowisku motocyklowym konstruktor (super kumpel) w ramach naszej przyjaźni, podobnie z tylnym zawieszeniem. Prostsza robota ale powierzylem (znaczy poprosiłem) ją specowi, który zajmuje się profesjonalną przeróbką przyczep. Taki kumpel z cicha pękł ale to jemu Koperski powierzył modyfikacje "zimowych" pojazdów np., tak, że ten...

Te przeróbki pozwoliły mi zachować oryginalne (nowe Sachs`y) sprężyny i amortyzatory (podobnie). Jednym zdaniem - oryginalne zawieszenie.
Ciekawym jego uzupełnieniem (super rozwiązanie) były dołożone (na tył) sprężyny pomocnicze firmy MUD SPRINGS. Notabene jedyne takie do Golfa sprzedane w Polsce (komplet całe 388zł:) ).

Tak przygotowanym Golfem, na felgach 14-stach i profilu 175/80 jestem wstanie przejechać wszystkie, wymagające turystycznie trasy, z którymi zmagają się wielbiciele 4x4.
Jedyne, co mi brakuje w Golfie, to mocy (1,9TDI załatwi sprawę) i kompresora na tarkę czy piachy.
Mam też pomysł na "przestrzeń życiową".

Tak czy owak przed Lublinem i Golfem jeszcze kilka ciekawych wyzwań, w tym kontynuacja eksploracji szlaków Bronisława Grąbczewskiego.
O Golfie i niebawem Lublinie można poczytać na moim blogu (zresztą nie tylko o nich):
http://renowacjaposadzek.pl/blog/

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Z cyklu po godzianch.
Klimatyzacja w Lublinie:
https://www.youtube.com/watch?v=RTPPoj-_c-o

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Cichy ma pod bokiem jeden z najlepszych klubów muzycznych w Polsce. Fajna dziupla na zadupiu, w której grają topowe kapele. Byłem tam kiedyś na koncercie Nocnej Zmiany Bluesa. Klub się nazywa BOGART.
Na przełomie stycznia/lutego jest koncepcja chłopaków, by się tam spotkać i poopowiadać, co ma wspólnego Lublin z Grąbczewskim. Temat pilotuje Cichy.
Mój udział jest bardzo wątpliwy, bo awanturuje się, nawet pod krawatem. Więc zasadniczo mam tyle szans tam być co pierd w huraganie.
Ale zaprosić mogę.

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: jezus »

Kajtku z Golfa, na ulicach miejskich w naszym prl-owskim padole spróbuj używać kierunkowskazów, ułatwi to życie jadącym za popisanym dyliżansem......

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

jezusie z padołu, uznałeś, że wątek ten będzie najwłaściwszym miejscem na wbicie mi szpileczki?
Po kiego?
Przecież nie jesteś Aleksandrem III, który swoją prowokacją spowodował rzeź Pamirców a dolina Murgobu spłynęła krwią usłanych nią trupów.

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: jezus »

Ależ Kajtku z Golfa, zakładanie specjalnie nowego wątku w powyższej sprawie mija się z celem.
Szpileczki nikomu wbijać nie zamierzam bo nie jestem społecznikiem czy wujkiem dobra rada.
3miasto nie podobne do Pamiru, ruch tu gęsty i skomplikowany, ale inni uczestnicy nie muszą się głowić nad planowaną trajektorią golfa popisanego tkwiącej w głowie kierowcy jego.
Ja tylko tak z grzeczności i życzliwości podpowiadam co by jakiś inny uczestnik ruchu nie spowodował właśnie rzezi i oszczędził innym krwi spływającej ....

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Mirekk »

jezus pisze:Kajtku z Golfa, na ulicach miejskich w naszym prl-owskim padole spróbuj używać kierunkowskazów, ułatwi to życie jadącym za popisanym dyliżansem......
I tak,Golf Kajtka zaczal aspirować do BMW...

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

jezus pisze:Ależ Kajtku z Golfa,
Ja tylko tak z grzeczności i życzliwości podpowiadam co by jakiś inny uczestnik ruchu nie spowodował właśnie rzezi i oszczędził innym krwi spływającej ....
Gdybyś grzeczności dochował, to uwagę zapodałbyś na priv. Ba... dodałbyś, że brak w Golfie prawej, tylnej pozycji.
Nie trzeba do tego nowego wątku, tylko odrobiny kultury.

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Obrazek

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Istnieje duze prawdopodobieństwo, że 17.02 w niedzielę o 17.00 w jednym z najlepszych klubów muzycznych w Polsce (BOGART) wystąpi Wąski. W programie Wąskiego będą największe dzieła muzyki klasycznej w transkrypcji na harmonijkę chromatyczną (14-kanałowa suzuki SCX-56 C) oraz muzyzki rockowej.

Będzie sympatycznym tłem dla Bartka Grąbczewskiego, któren własnymi ustami opowie co się w jego życiu zmieniło po 31-ym sierpnia 2018, kiedy to dostąpił wizyty w Raju.

http://www.club-bogart.com/index.php

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Wąski tak daje na harmonijce, że tylko dla niego warto przyjechać. Studiuje astronomię ale równolegle kończy konserwatoriu w klasie kontrabasu (katedra instrumentów smyczkowych). Harmonijka i akordeon to hobby.
Niebywale zdolny chłopak... Wstydził się zagrać na wyrypie. Dopiero w Dżalalabad wyciągnął Honera A-dur (diatonicznego) i na karaoke dał taki koncert, że Kirgizom poopadały szczeny. Nam też.
Rozbujał całą salę.
Jest gdzieś w powodzi filmów jego mini koncert na ławce w polskiej misji katolickiej... Z butów wyrywa.
Obiecał nagrać ramówkę do wyrypowej produkcji filmowej.

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Było w klubie tak:
Obrazek

2019-03-08
W samo południe zagra na trąbce w Gdyni Bartek Grąbczewski. Na klawiszach towarzyszył mu będzie Fazik.
Temat:
Muzyka ludowa dawniej i dziś. Wstęp na koncert wolny.

Obrazek

Kajtek z Golfa
Posty: 77
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:22

Re: Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego 2018

Post autor: Kajtek z Golfa »

Uff... Po Kolosach.
Byśmy w ogóle mogli na nich wystąpić nie da się pominąć udziału w przygotowaniach dwóch kolegów.
Marcin Krystoń (Śluza) i Sławek Skrzeczyński - WIELKIE DZIĘKI za pomoc w produkcjach filmowych. To dla Was były te brawa przy pełnej sali o czym w piątek mogli pomarzyć występujący po nas prelegenci:)
Przy okazji bardzo serdecznie pozdrawiamy i również dziękujemy Adamowi Pleskaczyńskiemu - współautorowi "Podróży nieodkrytych" za wsparcie jakiego nam udzielił na wielu płaszczyznach.
Mamy nadzieję nie kończyć współpracy z tym wspaniałym trio dżentelmenów:)

W trakcie przygotowań do tej imprezy Cichy pięknie podsumował Bronisława Grąbczewskiego - jego dwa oblicza.
Pierwsze - wzorca żołnierza, znakomitego organizatora i stratega. Niezwykle zdyscyplinowanego, odważnego (ale roztropnego) i lojalnego oficera.
Drugie - klasycznego wagabundy, który wolności szukał w stepach, pustyniach i wysokich górach z dala od cywilizacji. Tam czuł się najlepiej. Tam był sobie sterem i okrętem...

P.S.
Bieg godzinny po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i Wyścig na Pachołek.
To będzie pierwszy sprawdzian ekipy Szlaku Grąbczewskiego 2020, który odbędzie się latem tego roku.
Ano sprawdzian kondycyjny, bo czeka nas o niebo trudniejsze zadanie do zrealizowania.

Jednym zdaniem: ruszyły przygotowania do kolejnej wyrypy śladem naszego wielkiego podróżnika i wybitnego eksploratora Azji Centralnej.
Zepsuty rzucił alkohol w piź..., kupuje buty Meindla i zaczyna biegać... Tak jest... jak chcesz być kierowcą w ekipie:)

Zapraszam latem nad morze, do kibicowania/udziału na trasie biegu.
Termin ustalimy niebawem.

https://www.youtube.com/watch?v=wvx8ZY302oE

ODPOWIEDZ