Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Post autor: lecchu »

Padla mi pompa wody w hzj80 w kazachstanie. Nie macie namiarow na jakis serwis w szymkencue, coby mial taka pomoe i znal sie? Serwis toyoty kaze czekac 4dni, a wizy sue koncza...
Pzdr
L.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Post autor: czobi »

azja w tym roku lubi spieprzyc plany awariami. u nas byla pompa wspomagania qerfa.
echo w temacie. w almacie musza miec, moze tam gdzies dzwon jedz? hmm..

good luck!

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 577
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Post autor: PblO »

znalazłem 2, obie w Ałmaty używka i nowa

https://emba.satu.kz/p54132565-gmb-vodyanaya-pompa.html
https://kolesa.kz/a/show/43341147

w Szymkencie poza autoryzowanym serwisem nic w necie nie znalazłem :(

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2505
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Post autor: kpeugeot »

Rozumiem ze pękła ale czy cieknie
Jak nie cieknie to może wpiąć w układ gdzies jakąś elektryczną na powrót wystarczy. Przeciez nie musi być mechaniczna

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Post autor: lecchu »

Dzieki za zaangazowanie chlopaki!
Ostatecznie musze przyznac, ze ASO Toyota Shymkent postaralo sie intensywnie i polecam je bardzo.
Nie dosc, ze ostatecznie wymyslili, ze jeden z bialych kolnierzykow pojedzie w miasto i znajdzie pompe (znalazl nieoryginalny zamiennik), to jak zaczeli robic kolo 15, to skonczyli po 21. 3h po oficjalnym zamknieciu salonu. Pod koniec siedzialem juz z moja Pania sam w oficjalnej czesci, wsrod Crusajow i Lexusow, pracownicy poszli do domow, sporadycznie zagladal tylko ochroniarz, pewnie zerknac, czy nie kradniemy tych Lexusos :) Zalozyli nam ten zamiennik, wyregulowali wszystko, zyczyli udanej podrozy. I skasowali nas niecale 200zl za robocizne i 300zl za pompe. Takze po wstepnym zalamaniu, ze nie ma pompy (i wtedy napisalem do Was apel) skonczylo sie dobrze. Ale nie mialem jak odpisac, bo wraz z zamknieciem salonu wylaczyli tez wifi ;)
Takze w Shymkencie mozna walic do ASO, nie zostawiaja czleka na lodzie.

Pzdr
L.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Pompa wody/mechanik id toyoty w shymkent/kazachstan

Post autor: lecchu »

Tak sobie czytam ten mój entuzjastyczny powyższy wpis o ASO z Szymkentu, i... no coż, wypada skorygować, coby ktoś się nie naciął.

Otóż panowie rzeczywiście zamontowali mi tam pompę wody, w teorii posprawdzali i poregulowali wszystko. Posiedzieli po godzinach, skasowali niewiele, byli mili i ładnie ubrani....
Ale przy okazji ukręcili gwint w napinaczu paska rozrządu. Wykrył to dopiero mój mechanik. Tu, w Polsce. Kazałem mu ten pasek wymienić, bo w ASO Shymkent nie mieli nowego i założyli stary, a tego - wiadomo, nie powinno się robić. Więc zaordynowałem wymianę.
A tu się okazało po zdjęciu dekla rozrzadu, że pasek latał na luźno, już był zsunięty do połowy, a nie spadł tylko dlatego, że ten dekiel plastikowy go trzymał. Z czymś takim wysłali nas w step, w drogę na 5kkm.

I nawet nie bardzo jest na kogo nafukać, no bo po jakiemu?? :)

Także odwołuję mój poprzedni entuzjastyczny wpis. Na wyprawie trzeba patrzeć mechanikowi na ręce, on zostaje, ty jedziesz. Jak za tys km rozpadnie się jego robota, to tylko ty zostajesz z ręką w nocniku. (Zawsze tak się staram robić, ale tu już była podbramkowa sytuacja z kończącymi się wizami - i stąd to ASO)

Pzdr
L.

ODPOWIEDZ