Długa wyprawa do Rosji - Wizy

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
PanBestia
Posty: 81
Rejestracja: 16 wrz 2015, 10:49
Auto: LJ70, Y61, YJ, Golf 2 ;)
Kontakt:

Długa wyprawa do Rosji - Wizy

Post autor: PanBestia »

Koledzy zaczynam planować maleńkimi kroczkami wyprawę po Azji. I mam pytanie jak to wygląda z wizą w Rosji jeżeli planuję przebywać tam powyżej 30 dniu, bez stałego zameldowania.

Turystyczna jest do 30 dniu i o ile zgłaszanie się w urzędach pewnie jakoś można by przejść to już terminu nie bardzo. Jedyna sensowna opcja to chyba wiza dziennikarska, pytanie czy ma ona jakieś obostrzenia o których nie piszą na stronie konsulatu. Na pytanie ile bym chciał tam przebywać - pewnie kilka do kilkunastu miesięcy z opcją wielokrotnego przejazdu.

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Długa wyprawa do Rosji - Wizy

Post autor: lecchu »

A to już zlikwidowali biznesową wielokrotną? Zaproszenie biznesowe ogarniają firmy pośrednictwa wizowego.

Jest tez biznesowa 2-krotna na 90 dni - na tej jeździłem do Mongiolii i w Pamiry.
Dziennikarska to chyba wymaga konspektu, co chcesz reportażować i gdzie... I chyba trzeba być dziennikarzem o ile dobrze pamiętam...
Pzdr
L.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Długa wyprawa do Rosji - Wizy

Post autor: Emek »

Z tymi wizami biznes ponoć jest teraz problem. Jadę w grudniu do Rosji i chciałem zrobić biznesową i nie dało rady. Zrobiłem turystyczną. Jakieś obostrzenia wprowadzili i wszystko musi być na legalu od właściwej firmy, która jest w jakiejś bazie rosyjskiej do tego podpisana przez co najmniej dyrektora generalnego. Do tego firma zapraszająca musi podpisać zobowiązanie do pokrycia wszelkich kosztów związanych z pobytem osoby zapraszanej w Rosji włącznie z kosztami zakwaterowania, leczenia etc. Ja zawsze robię wizy w Ainie i nigdy nie było problemów. Teraz od razu mi powiedzieli że zaproszenia nie zalatwią pod wizę biznes.

Awatar użytkownika
PanBestia
Posty: 81
Rejestracja: 16 wrz 2015, 10:49
Auto: LJ70, Y61, YJ, Golf 2 ;)
Kontakt:

Re: Długa wyprawa do Rosji - Wizy

Post autor: PanBestia »

Sensownie brzmi dziennikarska. I przy planowaniu z takim zapasem myślę że spokojnie to ogarnę, myślę że znajdę redakcję z którą się dogadam.
Właśnie różne pogłoski słyszałem problemach z biznesową stąd pytanie.

Generalnie plan jest mocno odległy na razie istniał w mojej głowie, ale maleńkimi kroczkami zaczynam przygotowania aby za parę lat móc wyjechać w świat na dobre ;)

Czy ktoś z was jest może w posiadaniu linków, do map przewodników po ogólnie mówiąc Rosji, na razie bez szczególnego określania obwodów. Bo mój gruby plan na razie bardziej przypomina plan 8 latka ;)

makato
Posty: 51
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:16
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Długa wyprawa do Rosji - Wizy

Post autor: makato »

z biznesowymi nie ma problemu pod warunkiem , że dostaniesz zaproszenie od faktycznie działającej / zarejestrowanej rosyjskiej firmy. Okrągła pieczęć jurizdiczeskovo lica i podpis dyrektora.
dwukrotna 90 dniowa - gdy w ostatnim roku nie byłeś w Rosji.
wielokrotna roczna ( można przebywać na terenie Rosji bez wyjazdu chyba ok 180dni) - możliwa do uzyskania jeżeli przed upływem roku było się w Rosji. ( można było być na vizie turystycznej).

ODPOWIEDZ