P4T 18.02 - Mazungu jadą do Afryki / KONGO by Zetor

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

P4T 18.02 - Mazungu jadą do Afryki / KONGO by Zetor

Post autor: czobi »

ruszcie berety !


Drodzy,

Gdy skończą się zimowe ferie zapraszam na kolejne spotkanie Passion4travel.pl.
Widzimy się 18 lutego o 20:30 w gościnnych progach Kina Praha w Warszawie.

Spotkamy się z dobrze znanym Michałem Synowcem „Zetorem", który już kilkukrotnie fascynująco opowiadał o niezwykłych wyprawach do Afryki. Michał to jednak niespokojna dusza.
Ciągle wymyśla coś nowego. Tym razem poniosło go do Konga ! Tam naprawdę mało
kto wybiera się na urlop.

Oto co sam napisał o tej wyprawie.

Namibia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Mozambik… nawet Angola – to już poznane, wielokrotnie przejechane i kolorowe kraje Południowej Afryki. Trzeba szukać dalej, więc oglądając globus rzucił mi się w oczy kraj wielkości Europy, położony trochę bardziej na północ. Demokratyczna Republika Konga.

Prawie wszyscy podróżnicy przemierzający zachodnią stroną Afrykę z północy na południe (lub odwrotnie) Kongo traktowali jak czarna dziurę, która trzeba jak najszybciej przebyć i skupiali się na szybkim tranzycie z Kinszasy do granicy z Angolą.
A jest to kraj zupełnie nie odkryty, mający w sobie bardzo wiele tajemnic i wciąż czekający na opisanie. Przygotowując wyjazd dużo naczytałem się o niepokojach, niestabilności, ludożercach, wojnie, Mai-Mai i partyzantce 26 Maja – słowem o samych najgorszych rzeczach jakie mogą nas spotkać w lesie równikowym.

I oczywiście jak to zwykle bywa, wszystkie te informacje, przekazywane w głównych mediach i znalezione w Internecie były potężnie, ale to potężnie przesadzone. Już po kilku dniach okazało się, że strach ma wielkie oczy a nasza wyprawa będzie jedną z najciekawszych jakie zorganizowałem. I że o rzetelną informację o miejscach mało dostępnych lub odciętych od „mainstreamu” nawet teraz, w dobie zalewu informacji jest bardzo trudno. Taki mały przykład.

Przejście graniczne między Angolą a Kongiem w Dilolo. Szukam o nim informacji przy planowaniu trasy bo jakoś z tego Konga chcę wyjechać a to przejście najbardziej „pasuje”. Największy, międzynarodowy portal podróżniczy podaje, ze przejście jest bardzo niebezpieczne, zaminowane, nieczynne i stanowczo odradza przekraczanie tutaj granicy. Ale będąc jakiś czas temu w Luau (miasto po stronie angolskiej) widziałem na własne oczy ruch graniczny, szmugiel paliwa, chińczyków budujących most graniczny – więc o co chodzi? Podobnie było przy zbieraniu informacji o misjach, drogach, błocie, chorobach.

Zapraszam więc na pokaz slajdów i krótką prelekcję o tym jak się podróżuje po Kongo, co można spotkać na drodze i jakich przygód należy oczekiwać.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: P4T 18.02 - Mazungu jadą do Afryki / KONGO by Zetor

Post autor: czobi »

fotosy
http://passion4travel.pl/mazungu-jada-d ... konga-drc/" onclick="window.open(this.href);return false;

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: P4T 18.02 - Mazungu jadą do Afryki / KONGO by Zetor

Post autor: jezus »

Na fejsie zetor sypie filmikami z wyprawy....

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: P4T 18.02 - Mazungu jadą do Afryki / KONGO by Zetor

Post autor: czobi »

ale jeszcze nie prelegentuje onlajn

ODPOWIEDZ