Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
czarny_gawron
Klubowicz
Posty: 82
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:59
Auto: 760 B 23 ET M46 '84r.
KZJ95 '02
Aygo '15
Kontakt:

Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: czarny_gawron »

Bry,
W sobotę lecę z dzieciakami w okolice Nowego Targu i chciałbym rozbić przejazd na 2/3 dni. Wstępnie planuję Tokarnię skansen, Zagnańsk dąb Bartek(jeśli nadal jest?), jaskinia raj i Pacanów. Gdzieś jakiś nocleg, namiot jak pogoda pozwoli...
A, może ktoś się podzieli ciekawym spokojnym miejscem gdzie można się rozbić nad wodą chętnie skorzystam, podobnie jestem otwarty na miejsca warte zobaczenia :)
Wiem że BFG miał w swoim przewodniku, chyba ze dwie albo trzy trasy (13-16?), może ktoś ma?
Kurde, a trza było na "Barwy Jesieni" pojechać :)

Dziękuje i Pozdr.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Beduin »

No to ja Ci kolego polecam to miejsce: http://www.stawyrybne.com.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Będziesz chciał to namiot rozbijesz 8)

Udanego wyjazdu.

Awatar użytkownika
czarny_gawron
Klubowicz
Posty: 82
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:59
Auto: 760 B 23 ET M46 '84r.
KZJ95 '02
Aygo '15
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: czarny_gawron »

U Panie, jak jeszcze szczupaki są... :D czyli oprócz muchówki, trza inny sprzęcior spakować ;)

Dziękuję bardzo.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Beduin »

Jakbyś się tam wybierał, to daj znać. Jakiś rabacik na nocleg postaram się załatwić ;)
Fajna miejscówka - nie będziecie żałowali.

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: zombi »

Warto zobaczyć św. Krzyż, kurozwęki, bałtów. W Grzegorzowicach jest ładny i mało znany stary kościółek.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Emek »

Do Jaskini Raj musisz wejście wcześniej rezerwować. Z partyzanta możesz mieć ciężko. Jak będziesz wizytował Zagnańsk to obok masz Samsonów - ruiny huty a w pobliżu Skałki Piekło pod Niekłaniem. W pobliżu Tokarni masz rzeki: Nidę i Białą Nidę gdzie znajdziesz mnóstwo miejsc do biwakowania na dziko. Komarów jednak mnóstwo.

Awatar użytkownika
czarny_gawron
Klubowicz
Posty: 82
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:59
Auto: 760 B 23 ET M46 '84r.
KZJ95 '02
Aygo '15
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: czarny_gawron »

O super!
Emek dzięki za info o jaskini, Samsonów i piekiełko już doklejone do trasy ;) Nida piękna rzeka, ale znam tylko okolice Korczyn/Czarkowy, kiedyś było tam sporo szczupaków. Dawne czasy... Coś znajdę.
Na bałtów chyba lepiej trzeba zaplanować osobną wycieczkę, najlepiej z noclegiem na miejscu, ale dzięki;)
Co do stawów, dam znać jak coś.

Dzięki Panowie!

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Emek »

Łatwiej będzie ci doradzić jak podrzucisz trasę, którą się będziesz poruszał abyś nie zbaczał bez potrzeby. Bałtowa to akurat nie polecam. Przynajmniej moje chłopaki stwierdziły że to lipa i tłumy dzikie jak ładna pogoda.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Heniu »

Najgorzej jest polecać nocleg blisko miejsca zamieszkania :| , niestety nie mam pomysłu co ci polecić.

Kurozwęki przereklamowane moim zdaniem, Tokarnia skansen i Zamek w Chęcinach w zeszłym roku przeszły "odnowę" także można spróbować, polecam też w bardzo bliskiej okolicy http://cndavinci.pl" onclick="window.open(this.href);return false; , warto zwłaszcza jak dzieciaki mają więcej jak 6 lat. Niedaleko są też ruiny w Sobkowie z restauracją itd - sumarycznie braknie ci dnia aby to powyższe odwiedzić. Bałtów odpuść , trasy BFG są miejscami nieaktualne,rzeka Nida na dzień dzisiejszy w "korycie" także przejezdna w brodach.

Pozdr.
Heniu

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: plum76 »

ja raz nocowałem w komnacie na zamku w SObkowie. Jak ktoś lubi klimaty rycerskie to polecam.

Awatar użytkownika
czarny_gawron
Klubowicz
Posty: 82
Rejestracja: 05 cze 2012, 17:59
Auto: 760 B 23 ET M46 '84r.
KZJ95 '02
Aygo '15
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: czarny_gawron »

Emek plan jest taki;
Zaczynam od Skarżyska i ogólnie planuje przebić się do N.Targu, przez Brzesko i wzdłuż Dunajca...
Na chwilę obecną w planach Piekiełko, dąb Bartek, Samsonów(jak czas pozwoli?), Raj i chyba zamienię Tokarnię na centrum Da Vinci, zakładam dwa dni. Potem dalej na południe Pacanów Brzesko N.Sącz...

Heniu;
Wiem jak to jest, też miałem problemy jak potrzebowałem komuś polecić dobry hotel w Krakowie..
Bardziej myślałem o jakimś fajnym, spokojnym miejscu nad Nidą, z dala "od sobotnich kocyków". Ewentualnie myślałem też o Gackach, ale to daleko.
Co do centrum nauki to dzięki wielkie, zawsze się zastanawiamy co to jest jadąc do Krakowa, obstawialiśmy jakieś tematy związane z Naszą władzą;) Chłopaki na granicy 6-7lat... odwiedzimy!

Pawle;
Wygląda to zajebiście, ale nastawiamy się na naturę;) Może kiedyś, dodaje do zakładek.

Kurdę widzę, że będzie co robić, ciekawe czy w ogóle dojadę do Nowego Targu... Coś moja wspominała o Bieszczadach :mrgreen:

Dzięki wielkie Panowie.
Klub wie wszystko, ma wszystko, i jest wstanie załatwić wszystko ;)

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Emek »

Jak się nastawiasz na naturę to poleć sobie ze Skarżyska do Kielc a potem na Pińczów. Z Pińczowa możesz skoczyć drogą na Busko do Krzyżanowic Średnich do Pana Marka http://www.kajakinaponidziu.pl/galeria_zdjec.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Tam weźmiecie kajaczki i możecie spłynąć z Pińczowa lub Kowali do Chrobrza - wedle uznania (bliżej/dalej). Za posesją Pana Marka jest bardzo ciekawy rezerwat roślinności stepowej a w pobliżu Gacki. Noclegi na dziko lub w agro u Marka. Z trasy nie będziesz musiał zbaczać a pojedziesz ciekawszymi i pustymi w zasadzie drogami ponidzia - polecam.
Piekło/Bartka i Samsonów zrobisz next time bo wielkiego wrażenia na 7 latkach nie zrobią. Właśnie w zeszły weekend robiłem dla dzieciaków (6-9 lat) rajd kajakowy po Nidzie z ogniskiem, biwakiem, kąpaniem w rzece itp. Dla dzieci to wielka atrakcja szczególnie jak nigdy nie były na wodzie.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: consigliero »

Jakby miało być blisko Pacanowa http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?t=6922" onclick="window.open(this.href);return false;
Rataje Słupskie slow relaxation

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Heniu »

Mnie osobiście ciekawi ta miejscówka http://www.lesnaprzystan.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; , nie byłem ale wygląda obiecująco i można by kiedyś coś zorganizować w stylu TLC spływ :)

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Świętokrzyskie ciekawy przejazd?

Post autor: Troxil »

Podam kilka ciekawych miejsc;
Święty Krzyż+gołoborze, wystawę pojazdów konnych
Pustelnia złotego lasu w Rytwianach, klimatyczne miejsce, polecam
Krzemionki, k/Ostrowca Świetokrzyskiego, kopalnia pięściaków z neolitu, warto
Ośrodek garncarstwa w Chałupkach k/Morawicy
Muzeum w Jedrzejowie-zegary i przyrządy astronomiczne 3 na świecie zbiór
Muzeum zabawek i zabawy w Kielcach
Muzeum porcelany Ćmielów-ciekawe
Zakład hutniczy w Maleńcu
Muzeum wojskowe w Skarżysku Kamiennej
Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach warto
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe zbud w/g kalendarza
Brama Opatowska i muzeum w Sandomierzu
Podziemia (niedawno odkryte) Opatów i restauracja Żmigród, dobre jedzenie...
Pocysterski klasztor w Koprzywnicy
Oczywiście to nie wszystko...
Ogólnie jest co zwiedzać na 2 tyg. i jest sporo noclegów agroturystycznych
A w Sandomierzu wąwozy lessowe...

ODPOWIEDZ