Transport samochodu koleją

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Darek Palmowski
Posty: 47
Rejestracja: 25 wrz 2011, 14:21
Auto: LJ 73 KZJ73
Kontakt:

Transport samochodu koleją

Post autor: Darek Palmowski »

Witam
Czy ktoś z tego Szanownego Grona, ma jakieś doświadzczenia, albo wiarygodne informacje o transportowaniu samochodu terenowego koleją przez Europę?
Konkretnie do Hiszpanii
W przyszłym roku wraz ze znajomymi planujemy odwiedzić Maroko i nie uśmiecha nam się długa dojazdówka autostradami.
Od paru osób słyszałem o transporcie na wagonach przeznaczonych dla aut, ale z nikim konkretnym jeszcze nie udało mi się porozmawiać.
Liczę na rzeczowe informacje. Najlepiej z pierwszej ręki.
Pozdrawiam.
Darek

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Transport samochodu koleją

Post autor: Emek »

Bezpośrednio od nas nie pojedziesz ale z Berlina DB ma już połączenia z opcją zabrania auta.
Szukaj tu www.dbautozug.de
Z tego co wiem to Niemcy mają jedynie połączenia wewnętrzne i to dość drogie Hamburg-Lorrach to koszt w 2 osoby ok 400 ojro. Ponadto są ograniczenia wysokości pojazdu do bodaj niecałych 2 metrów więc osiemdziesiątka może na styk ci wejdzie a jak masz bagażnik dachowy lub box to niestety nie pojedziesz.
W przypadku terenowej wyprawówki słusznego wzrostu raczej pozostaje podróż na kołach.

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Transport samochodu koleją

Post autor: ems! »

Transport koleją to świetna opcja, niestety nie dla 4x4, ze względu na dopuszczalną wysokość. Zostaje jazda na kołach lub TIR.

http://www.dbautozug.de/autozug-en/Tran ... imensions/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam emsi

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Transport samochodu koleją

Post autor: consigliero »

Berlin Narbonne to jest ta opcja , lub prom Genua Tanger, tam terenówka wejdzie

ODPOWIEDZ