Gruzja - 9 dni - co warto zobaczyć

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

diakate
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:34

Gruzja - 9 dni - co warto zobaczyć

Post autor: diakate »

Widzę że część z was podróżuje więc może coś mi doradzicie na szybko. Wczoraj dowiedziałem się, że dziś lecę do Gruzji, po części z obowiązku służbowego. Na miejscu będę 9 dni w tym dwa z obowiązku w Kutaisi. Zostaje mi 7 dni wolnego. Na pewno ze dwa dni poświęcę na Tbilisi. Co warto jeszcze zobaczyć mając do dyspozycji 5 dni? W Tbilisi na 4 dni dostanę Suzuki Jimny. Z góry dzięki za pomoc.

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Gruzja - 9 dni - co warto zobaczyć

Post autor: talu »

Okolice:
Kazbegi z widokiem na Kazbek 2 dzień ( można dojechać transportem miejskim a potem nivą są na miejscu ) spanie dostępne.

rejon Shatili z Tbilisi jak się rano start zrobi to 1 dzień ( raczej auto terenowe, biura turystyczne jeżdżą również busami), przejeżdżając za Shatili i jadąc przy granicy też można dojechać do ichniej świątyni z cmentarzem widok robi wrażenie.

rejon Dartlo i Omalo min 2 dni ( auto terenowe ) w obu wioskach są noclegownie.

David gareja i koniecznie wejść na górę ( piękny widok na Azerbejdżan) z Tbilisi 1 dzień nawet nie cały ( można się dogadać i taksówkę z Tbilisi wykorzystać )
I koniecznie Warszawę (knajpa) trzeba odwiedzić w Tbilisi.
Jak będziesz chciał szczegóły daj znać.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Gruzja - 9 dni - co warto zobaczyć

Post autor: czobi »

dosyc oczywiscie narzuca sie swanetia czyli klasyk. batumi mozna nie odwiedzac jakos koniecznie.
jadac do David gareja w udobno masz polska knajpe swietnych wlascicieli
ksawery duś, uciekli z cywilizacji do gruzji, btw "warszawa" tez ich
najlepiej sie tam kimnac , na pustkowiu gwiazdy doope urywaja, trunki zacne i ludzie
https://pl-pl.facebook.com/davidgareji" onclick="window.open(this.href);return false;
to ich znajomi , kolejni ucikinierzy, ale to wschod
http://www.winoichleb.pl/Wino_i_Chleb/N ... WAS.html#8" onclick="window.open(this.href);return false;

w kanjapach poza chaczapuri,chinkali, szukaj ostri - genialny gulasz mega odkrycie
i charczo - zupa cud
jedz w knajpach dla lokalesow i taxa w tibilisi ma kosztowac 6G zawsze !hough
Gaumardżos!

ODPOWIEDZ