Mapa ciekawych miejsc na świecie

Wyprawy off-roadowe po Polsce, Europie, świecie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: LEX »

Tytuł brzmi interesująco bo pewnie wiele osób szuka czegoś takiego. Wpadłem więc na pomysł (głupi lub nie, oceńcie sami) aby taką mapkę stworzyć. Wielu z nas planuje jakieś dłuższe lub krótsze wyjazdy i przydałoby się miejsce, gdzie się kliknie na mapkę i zobaczy się piny z ciekawymi (dla nas off-roadowców) miejscami a nie przewodniki po kościołach lub ranking hoteli. Gdy kupuje się przewodnik po jakimś kraju, to jest tam tyle nawalone, że nie sposób przez to przebrnąć, gdy ma się, powiedzmy 5 godzin lub dwa dni na ułożenie trasy po jakimś rejonie.

Czy bylibyście zainteresowani stworzeniem czegoś takiego? Jeśli tak, to wystarczy wysłać mi na maila odpowiednie informacje, ja je wrzucę na stronę, która tworzy takie mapki a link będzie przyklejony tu na tlc dla wszystkich.

Wymagane info:

1. Nazwa miejsca a po przecinku dodatkowe info (parę słów).
2. Współrzędne GPS w systemie dziesiętnym czyli XX.XXXXXX - XX.XXXXXX. Upewnijmy się, że współrzędne nakierowują na 100% w dokładne miejsce niemalże co do metra, bo czasami google maps lubi w jakiś głupi sposób przekierować np. do najbliższej znanej ulicy oddalonej o 10km :-). A więc precyzyjne współrzędne GPS please.
3. Opis miejsca. Ilość słów dowolna, bo nie ma ograniczeń. Ale oczywiście bądźmy pragmatyczni i opiszmy miejsce a nie róbmy z tego opowieści o naszej podróży życia itd. Dla chętnych jest możliwość podania linku do swojej strony, linku do nicka na forum czy maila, aby jakiś zainteresowany mógł w razie potrzeby popytać o szczegóły.


Jak zrobić to dobrze, przykład:

Kod: Zaznacz cały

1. Sapanta, Wesoły Cmentarz
2. 47.971434, 23.694879 (współrzędne nakierowują na konkretne miejsce)
3. Cmentarz z kolorowymi , drewnianymi nagrobkami, które często w humorystyczny sposób opisują losy pochowanych mieszkańców wioski. Warto go zobaczyć, gdyż diametralnie się różni od typowych smutnych i wyniosłych cmentarzy. 
Jak zrobić to żle, przykład:

Kod: Zaznacz cały

1. Fajna miejscówa
2. 47.963797, 23.697754 (link pokazuje gdzieś środek miasteczka)
3. W trzecim dniu naszej podróży trafiliśmy na ten cmentarz. Akurat padł nam krzyżak i Adam męczył się pod samochodem a Aśka z Kasią poszły sobie do pobliskiej kafejki. No i poszedłem na ten cmentarz i zrobiłem mega fajne foty, pozdro
P.S. Wiem, że Irko zadał sobie mega trud i scalił wyprawowe wątki w jedną listę (good job) ale w każdym z wątków często rozmowy schodziły na to jak się jechało na nowych atekach i że nie szumiały tak bardzo, no i że wał chyba niewyważony itd. Poza tym często jest tylko pobieżny opis, bez współrzędnych. Więc gdyby powstała taka mapka, którą można zoomować i najeżdżając na piny pojawią się nazwy i pierwsze parę zdań opisów, to byłoby to mega ułatwienie podczas tworzenia trasy. No chyba, że mój pomysł jest z dupy, to sorry.

Deklaruję w każdym razie, że parę razy w tygodniu będę miał możliwość aktualizacji mapy, więc może wypali.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: milczacy »

Pomysł świetny :!:
Sam coś postaram się podesłać wg "poprawnego" wzoru :)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: LEX »

Aha, jakby co to moj mail to info@exmotech.com" onclick="window.open(this.href);return false;

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: czobi »

aha
przemyslalbym, appkowa pedalieroza swiat zalewa… ocalmy choc kilka miejsc.

z pozytecznych wyzwan moznaby sciagnac i zbekapowac w koncu wszystkie manuale
bo jak kiedys ruski czy chiniol wcisnie fakjudelete to linki nie zadzialaja... i nie bedzie w matrixie toyody..
jak jablek
fotogalerii takiej naszej na stronie, tez nie ma sensownej od lat a ludzie byli tu i siam etc

a juz w ostatecznosci to mozna jakas podrgrupe w grupie zrobic

causoo

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: MaxLux »

Odkopuje temat - Gdzie to moze byc w Albanii ?
Ktos to widzial, czy juz chlopcy zutulizowali te piekne bunkry na druty zborojeniowe ;)

Zrodlo

http://podroze.onet.pl/ciekawe/jaka-jes ... krow/9bzcg" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
Cztery bunkry na plazy w Albanii
Cztery bunkry na plazy w Albanii

mazeno
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2012, 20:31

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: mazeno »

> dla wszystkich
> Nazwa miejsca
> Współrzędne GPS


glupi pomysl - a potem tlumy pseudoturystow, ktorzy nawet nie wiedza, gdzie byli, bo zajechali po tracku.

Obrazek

a dociekliwi i tak znajda sami.
podrozowanie to nie upalanie po czyichs trackach.
i dlatego nie uzywam gps-ow.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: MaxLux »

Trudno sie z Toba nie zgodzic ...
Choc jak sobie pomysle, ze przejechalem kolo fajnej miejscowki to troche zal ;)

Popatrzcie co wypatrzylem dzieki google maps :)
Latitude: 40°19'24.3"
Longitude: 19°22'26.64"

https://www.google.pl/maps/place/Albani ... 89d6983bee" onclick="window.open(this.href);return false;

Albo takie cmentarzysko wrakow w porcie:
https://www.google.pl/maps/place/Albani ... 89d6983bee" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu zardzewile lodzie kolegi Envera:
https://www.google.pl/maps/place/Albani ... 89d6983bee" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: MaxLux »

Wakacje ida - wrzucajcie ludziska fajne miejscowki

p.s. Juz wiem dlaczego mazeniak tak sie wszedzie burzyl o niepodawnie trackow / koordynat :)
na forum Camperow migusiem go rozszyfrowali link

jarooo
Posty: 54
Rejestracja: 02 cze 2014, 14:45

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: jarooo »

No cóż, popieram w pełni inicjatywę dzielenia się fajnymi trackami i miejscówkami. Rozumiem, że niektórzy są organizatorami wypraw komercyjnych i nie w smak im to, że ktoś upublicznia takie miejsca. To nie jest jednak nasz problem. To nie są tajne miejsca i nikt nie posiada na takie miejsca wyłączności.
Sam kiedyś pisałem tutaj z prośbą o link do ciekawych tracków i miejscówek. Otrzymałem w odpowiedzi wszystkim znany wikiloc. Niestety, ale wikiloc jest bardzo ubogi jesli chodzi o ilość tracków offroadowych, a większość już istniejących to zwykłe wycieczki po asfalcie.
Może pora na uruchomienie jakiejś stronki, która będzie zawierać bazę fajnych tracków, miejscówek na biwak, itp.? Ale chodzi o miejsca przejechane i odwiedzone przez użytkowników, czyli sprawdzone.
Ja mogę od siebie zaoferować kilka bardzo fajnych tracków i miejscówek do spania na Ukrainie (Karpaty), w Maroku i całą masę na Bałkanach (Bośnia, Czarnogóra, Albania).

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: MaxLux »

trzeba adminow pocisnac bo przydalaby sie bilblioteczka manuali i trackow

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: milczacy »

Pierwszy post LEXa był prawie rok temu. Jeśli w tym czasie nikt (nawet ja, który deklarowałem że coś podeślę) nie pokwapił się aby LEXowi wysłać jakieś ciekawe miejsca to .... widać jaka jest "chęć w narodzie" :mrgreen:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: endurance »

Chęci w narodzie nie oceniam :)
Ja zawsze piszę, że bardzo chętnie udostępnię, pomogę i przekażę wiedzę, którą mam może komuś będzie łatwiej i będzie miał czas na poszukiwanie innych fajnych miejsc. I wiem też, że wielu tak robi :)
Zawsze będę powtarzał, że wiedzą trzeba się dzielić, przecież ja nad tym siedziałem i szukałem XXX czasu to niech inni mają łatwiej, bo po co mają marnować czas, następnym razem mi też ktoś pomoże bo w przyrodzie jest równowaga :) - ja w to wierzę!!!
To co znajdę lub to co wiem to umieszczam w odpowiednich wątkach dotyczących danego kraju. Super byłoby zrobić mapę google z punktami lub śladem np. takim jak daję na moim facebooku pt. "malujący kilometrami" tylko w api goglowym.
Konkretnie jeżeli chodzi o punkty to mam, nie trudno zauważyć, że interesuję się Bałkanami szczególnie Albanią, Kaukazem Południowym, Normandią ze wszystkimi militarnymi ciekawostkami, ale Inflanty i Litwę też mam wypunktowaną :) Na te regiony mogę tak jak wielu z Was dłuuugo rozmawiać :)

mały marker
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: Norick »

dajcie tylko opszyn wrzucania gpx i już bedzie lepiej.Niebawem się gdzieś wybieram i chętnie udostępnie wszystkie tracki. ( i ma być militarnie głównie) Tak jak i moje dotychczasowe :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: MaxLux »

Fajny wodospad w Rumunii - http://vacacion.pl/miejsca/213-zielony- ... na-rumunia" onclick="window.open(this.href);return false;

Trzeba sbie odznaczyc "gwiazdke" w googlach zeby czasem nie przejachac pare chwil od niego ;)

https://goo.gl/maps/CUrHz4iNRNs" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Mapa ciekawych miejsc na świecie

Post autor: MaxLux »

I super domek na rzece Drinia w Serbii

http://vacacion.pl/miejsca/210-malutki- ... e-w-serbii" onclick="window.open(this.href);return false;

Кућица на Дрини
https://goo.gl/maps/wG4d6tLRWHN2" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ