wymiana szyby czołowej

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

wymiana szyby czołowej

Post autor: plum76 »

hej
Po Campie jak niektórzy pojawiły się pewne szkody, pękła mi szyba przednia.
Wymiana nowej w PL to 1860 +500 robota, alternatywa to ściągnięcie z USA za maks 1000pln ale ze 3 miesiące czekania.

To co ważne to:
- czy masz automatyczny czujnik wycieraczek - wtedy jest inna szyba niz standardowa
- aby zdjąć szybę trzeba zdemontować listwę plastikową osłaniającą górną krawędź szyby. Z tym ostrożnie bo ten plasticzek to wydatek 1500pln, niemal na pewno spinki mocujące go są do wymiany po demontażu. Ich koszt w serwisie ASO ok 100pln.
Obrazek

Ja wybrałem opcje autocasco.

Paweł
Ostatnio zmieniony 19 cze 2012, 17:17 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem adres obrazka

Awatar użytkownika
sMAJSTER
Posty: 93
Rejestracja: 28 wrz 2010, 20:37
Auto: KZJ 77
Kontakt:

Re: wymiana szyby czołowej

Post autor: sMAJSTER »

do hila po 2006 r orginał w aso to 2500 pln :o
w ubezpieczeniu wybrałem opcje ze wymiana szyby nie podnosi składki

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: wymiana szyby czołowej

Post autor: consigliero »

też wybrałem taką opcję i już 2 raz wymieniam szybę w Swifcie. Po raz pierwszy wziąłem oryginał z japonii, koszt z wymianą w ASO ponad 1300 PLN . Teraz wypłacono nam ryczałtem 956 pln a szybę Saint Gobain z wymianą mam za 550 , gdybym wziął chińską to byłoby około 300 . Niestety 4R w razie W tylko ASO

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: wymiana szyby czołowej

Post autor: górol »

W mojej 120 wymieniłem za 7 stówek z robocizną ,też Saint Gobain.ASO około 3 tyś.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: wymiana szyby czołowej

Post autor: plum76 »

hej Górol,
wydaje mi sie ze 120 jest bardziej popularna niz FJC, stad może różnica. Za ta cenę tez mogę mieć szybę jak sobie sam sprowadze z USA, ale polskie przepisy o ile pamiętam nie pozwalają mi czekać kilka miesięcy bo dowód można stracić przy najbliższej kontroli policji.

Dodatkowo przednia szyba to jeden z nielicznych mankamentów tego samochodu a konkretnie jej małe pochylenie, wszystkie kamyki i robale są moje.
paweł

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: wymiana szyby czołowej

Post autor: górol »

plum76 pisze:hej Górol,
ale polskie przepisy o ile pamiętam nie pozwalają mi czekać kilka miesięcy bo dowód można stracić przy najbliższej kontroli policji.
Masz całkowitą rację ,ale o ile dobrze pamiętam z pękniętą szybą jeździłem grubo ponad rok :oops: i dopiero po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego znalazłem czas na wymianę :wink: Fakt w moim przypadku trwało to 2 dni i nie musiałem auta na kołki odstawiać czekając na szybę. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ